Princezna Mononoke (1997)

Podle mne daleko lepší a propracovanější než oceněná Cesta do fantazie.Už dlouho jsem si nepomyslel,viděl jsem něco mimořádného a myšlenkově bohatého jako tohle anime.Délka je možná trochu neúměrná,ale to je jen drobná vada na kráse tohohle poetického snímku.Komu se líbila Cesta do fantazie,ať určitě neváhá s Mononoke.

Vetřelec (1979)

Film s nádherně mrazivou atmosférou.Posádka vesmírné lodi Nostromo se ocitne v ohrožení poté,co se na její palubu dostane neznámý organismus.Posádka nejsou žádní superhrdinové,ale obyčejní lidé a strach v labyrintu vesmírné lodi je všudypřítomný.Jeden za základních pilířů Sc-fi.

Základní instinkt (1992)

Paul Verhoeven umí.Tenhle film je ještě lepší díky neobyčejné hudbě Jerryho Goldsmithe.Sharon Stoneové to nesmírně sluší a Michael Douglas ochotně podléhá jejímu dráždivému kouzlu.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Western plný příjemné ironie a humoru.Sympatická dvojka Butch a Sundance a jejich útěky před spravedlností.Poslední záběr je legendou,strhující a efektní závěrečná přestřelka,která tomu předchází.Filmu by slušelo více Oskarů.

Takoví normální zabijáci (1994)

Nemůžu dát plný počet a moc mne to mrzí,protože si film neudržel počáteční nášlap.Od vězeňské vzpoury už to prostě není ono.Zamilovaný párek psychopatů střídá romantické momenty s nesmyslným zabíjením.Z herců mne zaujal Woody Harrelson a slizoun Tom Sizemore.Zajímavý stylový experiment,který díky svérazné formě pobuřuje a naopak přitahuje.Zajímalo by mne,jak by se s tím vypořádal sám Tarantino.

Predátor (1987)

Predátor je vlastně film typu Vetřelce,skupina lidí,v tomto případě elitní vojenská jednotka,bojuje o svůj život proti dokonalému tvoru z vesmíru.Atraktivitě filmu přispívá jeho zasazení do prostředí džungle a obsazení Arnolda Schwarzeneggera do hlavní role.Likvidace členů jednotky probíhá bleskově a nečekaně a závěrečný souboj má hodně prostoru,takže si ho náležitě užijete.Film obsahuje pár hlášek,které utkví v paměti.

Vymítač ďábla (1973)

Proslulý snímek.Příběh o posedlosti malé holky ďáblem je fascinující,dnes už tolik nešokuje,ale nabízí poctivé drama a vedle současných snímků žánru je to pořád mistr.Úvod filmu je malinko zdlouhavý,ale postupné náznaky něčeho zlověstného se začínají postupně objevovat.Vážnost dramatu je namístě a sluší mu.Konec filmu je zajímavým vyústěním boje se zlem.Kinoverze filmu byla lepší a sevřenější.