• Krátkometrážní

Mami, mám Tě rád (2013)

Film má neuvěřitelný rytmus a zvláštní napětí. Promíjím všechny malé otazníky a náhody. Skvělá atmosféra, hudba, nápady, práce s detailem. Uvažování chlapce je naprosto přesné, každý v něm musí najít sebe nebo alespoň sourozence či syna. Když se necháte tímto filmem nést a přijmete jeho pravidla, tak se vám neskutečně odmění. Ještě stále ho vstřebávám. Bála jsem se, že půjde o depku se sociálním podkladem, ale tento snímek hraje na úplně jiné emoce než jsem čekala... samozřejmě to není zrovna komedie, ale je to zjednodušeně: velmi kvalitní současný dobrodružný film s dětským hrdinou

Příliš mladá noc (2012)

Nejprve mně to přišlo jako film s dobrým nápadem, skvělou kamerou a zajímavou atmosférou. Ale postupně pro mě ta zajímavost opadla. Protože se neděje to, co divák očekává, ale o co hůř, děje se něco nudnějšího. Ale dvě další příliš mladé noci, po tom co jsem ho viděla, se mi zdál sen o tomto filmu. A vlastně nad ním stále přemýšlím. Sice mě nenadchl přímo u sledování, ale teď ve mně doznívá. Co doznívá, spíše roste! Prostě se ve mně usídlil a nevím, co si o tom myslet. A já tento typ pocitu u filmů oceňuji. Proto je mi líto dát jen 3 hvězdy, ale spíš se těším až u autorova dalšího filmu budu moci třeba dát 5.

Probudím se včera (2012)

Retro: vtipné, hezké, roztomilé, romantické a zase vtipné- fakt nekecám. Současnost: hrůza, trapnost, marnost, pohřbení nějaké možné pointy, velikou část zabírá neskrývaný product placement. Přesto dávám 4 hvězdy. Toho dobrého bylo více. Užila jsem si to. Když se člověk chce kouknout na film s tímto názvem, asi nemůže čekat nějaký zázrak. Ale myslím, že může čekat překvapení. Na sobotní večer s rodinou, sklenkou vína a nějakou hrou- naprosto ideální (aniž bych se tím snažila snímek shodit, naopak)

Lid dosud prosí (1972)

Doslova krásný snímek. Lidé jsou krásní, prostředí je krásné a hlavně kamera baletí a pluje tak, že je vše krásné. Co se týče příběhu, pokud o něčem takovém v této souvislosti vůbec lze mluvit, myslím, že nemáme šanci ho zcela pochopit. Podle mého názoru snímek nemá trvalou hodnotu v tom smyslu, že za pár let již vůbec nikdo nebude chápat, co se tam děje. Maďaři nejspíš rozumějí. Pro mě má dnes hodnotu ta druhá rovina- upřímně, nevím žádné podrobnosti o revoltujících statkářích, ale vnímám to jako alegorii k poválečnému Maďarsku, o němž přeci jen něco vím. Proto u mě snímek stále funguje. Ale ptám se, co si o tom bude myslet další generace? Nevím.. Ale ty písně a tance a atmosféra jsou neuvěřitelně silné a naprosto mě ovládly. Tam je pro mě hlavní a veliká hodnota

Astronautova žena (1999)

Miluju tadyty sci-fi, které nejsou sci-fi. Žádní obludní mimozemšťané, nereálná plavidla, roboti. Ne. Odehrává se to v nás, jen v naší hlavě. Dobrý nápad, dost jsem se bála pointy, ale myslím, že trošku překvapivý a otevřený konec, je k tomuto příběhu zároveň i nejlepším koncem (nechci tvrdit ale, že by byl nějak geniální). Napětí, bafání, smrt, tajemno- na mě to prostě funguje.

Pusinky (2007)

Je to sice plné jakýs takýs cliché a témat, kterých už jsme přecpaní (homosexualita, znásilnění, krása vs. ošklivost...), ale je to udělané zas v něčem jinak, hlouběji, pravdivěji nebo spíš uvěřitelněji. Tak trošku se snímek tváří, že se nic neděje, nemáme úplně jasnou dějovou linii a přesto si je film schopný udržet divákovu pozornost. Určitá filmová ,,hustota´´ totiž stoupá, udržuje si nás, vyrovnává příběh, překračuje hranice našich šuplíků nám známých věcí v hlavě. Fandila jsem všem třem hrdinkám a přitom nelze, aby všechny dostaly to, co chtějí. No zasáhlo mě to. Zpověď naší generace. Tak trochu neomezených možností a tuna prázdnoty k tomu.

Hlava-22 (1970)

jen úžas. Jdu se vrhnout na knihu.

Hora jménem Andělská (1993) (TV film)

No jako nepřišlo mně to úplně vhodné jako nedělní pohádka na čt pro děti po obídku. Obecně mě to pro děti moc nepřišlo... ale ani pro dospělé. A nepochopila jsem závěrečné poselství, které znělo nějak jako: jsou horší věci než špetka jedu... takové hry o trůny by čr před 20 lety

Lásce na stopě (2001)

Na úplném počátku je nám nastolena originální zápletka, která provází celý film a vlastně tam nic moc dalšího není. Je to tak trochu jiná oddychovka, romantika, legrace, není to uplně hloupé. Ale mě to prostě tak deptalo, jak se celou dobu naše dvě hlavní postavy míjejí! I když jsem to viděla již po několikáté a 100% vím, jak to dopadne (i když na to ho snad ani nemusíte vidět dokonce), tak na ten film nemam nervy. Všechny ty náhody a osudy mě vytáčí. Takže to chce asi trpělivějšího diváka (a nebo o něco zkrátit)...

Jak ukrást Venuši (1966)

Na to se tak hezky kouká. Herci jsou buď krásní nebo zábavní anebo oboje. Modely Audrey jsou hodny závisti. A ta padělaná díla moderny, no radost se podívat! A celý film provází vynalézavost a vtip. Snímek překvapí, i když je předvídatelný. A hlavně pobaví. Pro mě nemá chybu.