• Western

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

To je teda velký osvěžení! Skvěle napsané, Trojan a Issová jsou boží, ale vlastně všichni hrají výborně. Nic nedrhne, neuvěřitelné situace se střídají s těmi, které jsme už všichni někdy zažili. Na českých kanálech je to jako zjevení.

Jasmíniny slzy (2013)

Člověk se zasměje, ale za chvíli zjistí, že mu vlastně běhá mráz po zádech. Ta ženská vám vypije všechen chlast a sežere všechny klepky, co máte doma, a navíc vám pořád kecá do života. Je prostě na zabití. No dobře, tak aspoň na pořádný profackování... Skvělá Cate Blanchett v nejdrsnějším Allenově filmu.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Tuhle poloamatérskou záležitost ohlodal zub času až na kost. Víc než zombie. Možná to je milník žánru, ale jako film je to zoufalství. Všechny hlavní aktéry by hravě přehrál i méně cvičený pudl z druhořadého cirkusu. Pro milovníky zombie tématiky asi nezbytnost, jinak ztráta času.

Sunset Boulevard (1950)

Od prvního okamžiku skutečný film! Skvělá kamera, úhly snímání, obrazy. Stará dobrá černobílá. Tempo je místy na dnešní dobu přeci jen trochu zpomalené, ale jinak krása. Na kolik současných filmů se nedá vůbec dívat? A kolik o polovinu mladších filmů je dnes už starších než tenhle skvost?

Skuteční lidé (2012) (seriál)

Z toho se ale vyloupla zajímavost! Jak v podstatě banální námět ozdobit zajímavými přívlastky... Nejen akční detektivka, ale i ponory do soužití s "jiným druhem". Různá pro i proti. Huboti jsou dobře vymyšlení i zahraní. Spousta neotřelých nápadů. První série mě moc bavila.

Southcliffe (2013) (seriál)

Místy velmi emotivní, ale ta mozaika postav prostě vůbec nedrží pohromadě. Zmatené flashbacky. Někdy úplně mimo mísu. Občas zajímavá kamera, ale jinak promrhaná šance! Dvě a půl...

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Uf, tak to je teda soda! Trpký konec legendy. Jen ničení, rozbíjení a střílení. Honička v autech ukrutně nudná, zápletka mizerná. Jednu hvězdu navíc dávám proto, že Amíci porazili Rusáky. Ale jinak... Chudák John McLane. A k tomu všemu tak příšerná hudba, že má člověk chuť hodit popelník do obrazovky (kdyby ho měl).

Luther (2010) (seriál)

Ani po shlédnutí třetí série nemohu dát než pět hvězdiček. Hlavní klaďaska, nebo vlastně záporačka, se sice objevila trochu z éteru, ale atmosféra je hustá, jak kdysi nejspíš bývala londýnská mlha. Prima je i to, že série jsou nezvykle (britsky) krátké a díky tomu se z toho nestane selanka. Pro mě vzal Luther do kapsy všechny zrovna běžící i momentálně odpočívající seriály.

Vraždy na Shetlandech (2013) (seriál)

Zvláštní ponurá atmosféra slibuje docela zajímavý zážitek. Prostředí na Shetlandech je i v televizi tak syrové, že je člověku zima i pod dekou. Zápletka vypadá slibně, ale pak se to celé tak podivně zašmodrchá a rozuzlení je tak banální, že to musí naštvat i místní tuleně...

Poslední základna (2012) (seriál)

Začalo to docela zajímavě, ale postupně dostával seriál stále více "béčkoidní" nádech, pak zřejmě došly peníze nebo zájem diváků a poslední díl byl tak blbej, že to skoro nešlo vydržet. Narychlo uplácané scény, brutální střihy. Děs, běs. Škoda.