Lovci duchů (2005) (seriál)

"Carry on my wayward son...There'll be peace when you are done. Lay your weary head to rest. Don't you cry no more..." Dva bratři se vydávají na lov. Jejich otec se ztratil a jediné na koho se můžou spolehnout je ten druhý. Sam (Jared Padalecki) a Dean (Jensen Ackles) jsou naprosto odlišné charaktery. Proto se stále špičkují a neustále doplňují. Supernatural mě chytl hned od prvního dílu a okamžitě se stal jedním z mých oblíbených. Přezdívka "moderní" Akta-X bych řekl, že je na místě. Seriály jsou velmi podobné. Taky zde najdete duchy, vlkodlaky, upíry, démony a další různé potvory. Soundtrack je parádní a vizuál je na dobré úrovni. Postupem času je seriál čím dál krvavější a nebojí se neodvracet kameru tak často. Každé série je naprosto odlišná od těch předchozích. Zatímco v první hledají bratři svého tátu, ve třetí se snaží zachránit Deana před peklem, v páté sérii se zase řeší Apokalypsa. Pouto, které mají dva bráchové je opravdu něco vyjímečného. Je docela poznat, že i v reálu jsou Jared a Jensen skutečnými přáteli a při natáčení seriálu se pořádně vyblbli. Za zmínku určitě stojí, že některé epizody jsou více než komické a nesmát se u nich nelze. Např. Když najdou kočičí pacičku, která nosí štěstí. Ovšem jakmile jí Sam ztratí, je to (srandy) smůly kopec. Nebo Dean chytne duchařskou nemoc a má panický strach. Dále určitě vzpomínám, jak Dean prohraje své roky života v pokeru a pak v 80ti letech má problém vyjít schody. Mohl bych tak pokračovat ještě dlouho. Supernatural ještě neskončil a i Osmá série má jistě co říct. Ovšem závěr páté série je něco mimořádného. Celý díl bych s klidným svědomím bral jako závěr celého seriálu. Díl Swan Song je od začátku do konce opravdu uměleckým kouskem na poli seriálu. Dojemný, srdcervoucí závěr. Někdy na to ani slova nestačí. Prozatím 10 sérií, desítky dílů, dva bratři a kupa písniček do auta. Nezapomenutelný seriál s vynikajícími herci. (100 %)

Mezi námi děvčaty (2003)

Noční můra každého teenagera - jeho rodiče. Lindsay Lohan si vůbec nerozumí se svojí mámou J.L Curtis. Hádají se ve všem a jejich jediné společné téma je hádka. Pak se stane něco, dcera se probudí v těla matky a naopak. Velmi dobrá komedie s parádní hudbou, vtipem a sympatickými herci. Musím říct, že nejlepší na filmu jsou dvě hlavní herečky. Obě to hrajou skvěle a vůbec nemám problém uvěřit změny jejich duše. Lindsay je pěkná a Jamie sympatická. K tomu připočtu originální zpracování a parádní soundtrack. Nehledě na velké množství hlášek. Doporučuju. Celou dobu teď přemýšlím, jaké by to bylo prohodit se s jedním z rodičů....:-) (76 procent)

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

„- Ventůrooo - Ano, Satane?“ Jim Carrey jako Ace Ventura zvířecí detektiv! Pro Jima mám slabost, a tohle je jeho hvězdná role. Dokonalý komik s dokonalými grimasy a gesty. Ace Ventura je výborná absurdní komedie, která mě vždy dokáže rozesmát bez problému. Nechápu, kde se ty ksichty naučil a už vůbec nechápu, kam na ty hlášky scénárista chodil. Každopádně i po několikátém shlédnutí se pořád směju jak blázen. Carrey v psychiatrické léčebně nebo na večírku se žralokem, to jsou prostě špičkové scény. Tolik chvály, tolik chvály. Ace Ventura mezi komediemi nemá konkurenci. Film plný gegů, výborných pohybů a jednoho neskutečného borce s geniálním účesem. (90 procent)

Star Trek: Do temnoty (2013)

"I will walk over your cold corpses. Now, shall we begin?" Po čtyřech letech jsem opět usedl do kinosálu a měl trošku obavy, zda dokáže Abrams navázat na úspěch prvního Star Treku, který jsem si tak oblíbil. Natěšený očekávám úvodní znělku a plný vzrušení se nořím opět tam, kam se nikdo nevydal... Mé obavy rozptýlili úsměvné hlášky, výborný soundtrack, temný příběh a perfektní zpracování. Sledujeme příběh pomsty, kde John Harrison (Benedict Cumberbatch) je opravdu bezcitný intergalaktický bastard se vším všudy. Ničení a destrukce je na denním pořádku a slavná posádka Enterprise se opravdu noří do temnoty. "I am better. - Then what? - Everything." O tom že Kirk a Spock se špičkují by se dal napsat referát. Výborné obsazení jsem chválil už minule. Zkrátka mu není co vytýkat. Chris a Zachary je výtečná dvojka. Ovšem pozornost na sebe do třetice strhává i neskutečně výborný Benedict Cumberbatch. Jeho ztvárnění hlavního záporáka a teroristy je prostě mistrovský kousek. On je prostě ďábel a jeho charisma na sebe nenechá dlouho čekat. Brilantní logiku a bezcitnost cítíte každou chvíli a každým coulem. Pokud se rozdávají ceny za nejlepší zápornou roli, tak Ben je můj favorit. Jeho arogantní chování a chladné vystupování prostě žeru. Sympatie se během filmu přehazují mezi tímto triem a neskončí to ani titulky. Nový Star Trek je opravdu parádní epické pokračování, kterému nechybí zhola nic. J.J. Abrams to zvládl a basta! (98 %)

Pot a krev (2013)

"My name is Daniel Lugo, and I believe in fitness." Říkal jsem si, jak se Michael Bay vypořádá s komedií. Zvlášť když v ní hraje Mark Wahlberg a Dwayne Johnson. Oba maj zde parádní postavu a dělají trenéry v legendárním Sun gymu v Miami. Pain and Gain je velmi brutální a netradiční komedie. Skutečný příběh o třech frajerech z posilky, co si amatérsky zahrajou na mafiány a okradou jednoho bohatýho kašpara. Mark i Johnson jsou parádní herci a hodí se k sobě skvěle. Je fakt že Dwayne nehorázně přehrává a u jeho hlášek je těžký se nesmát. Ustrašený golem na koksu se prostě jen tak nevidí. Film má parádní hudbu a je takovou netradičně pojatou komedií. Každopádně já tahám hodnocení nahoru, protože některé věci jsou opravdu k popukání. *Opékání prstů na grilu, přejíždění chlápka zadním kolem, pokus o únos u špatného BMW, dělání kliků zatímco vedle v pokoji Mark vraždí. * Pain and Gain dokáže vytvořit parádní vtipy a situační humor, tam kde by ho člověk vůbec nečekal. Výborná komedie. (85 procent)

Pád Bílého domu (2013)

"The United States does not negotiate with terrorists!" Na tento film jsem v lednu viděl upoutávku a fakt hodně jsem se na něj těšil. Snímek je od prvních sekund neskutečně patriotický a cpe divákovi kus amerického snu na každém kroku. Zhrzený Gerard Butler je vyhozen z tajné služby a jde makat do banky. Ovšem návštěva Korei v Bílém domě nebude zrovna v přátelském duchu. Už od 25té minuty začne vše vybuchovat a střílet se bude přímo před Bílým domem. Washingtonův monument se rozpadne na kusy a hle - máme tu teroristický útok. Na to že film opravdu ždímá každou stránku Ameriky. Od humvee a mariňáků, po blackhawky a vlajku s hvězdičkami na každém rohu. Chápu, že to pro mnohé může být iritující, ale mně se to sakra líbí. Aaron a Morgan v čele vlády jsou perfektní a Butler je opět výtečný. Jemu tyhle role padnou jako ulité. Dvě hodiny je možná trošku přepálená délka, ale o zábavu určitě není nouze. Film je parádně akční, napínavý a svým způsobem i epický. "Lets play a game of "Go Fuck Yourself", you go first." Olympus has Fallen je velmi brutální nálož pro zabezpečení a ochranu Bílého domu. Nějak takhle bych si klidně představoval další Die Hard. V mnoha ohledech mi jí Pád Bílého domů dost připomíná. Výborná hudba, parádní akce a ještě lepší Gerard Butler. PS: Taky vám přijde divný, že i když Mika vyhodí ze služby v Bílém domě, tak i po roce a půl zná kódy od všech bezpečnostních schránek? / Po druhém zhlédnutí v tom pořád vidím velmi kvalitní akční žánrovku. Délka už mi přijde trošku zbytečná a někdy je to zbytečně předigitalizované, ale stále si stojím za tím, že takhle měla vypadat Smrtonosná past. (85 %)

Yes Man (2008)

Mám k tomuhle filmu napsat komentář? Ano. Mám ho pouze vychvalovat a vůbec nekritizovat? Ano. Je to dobrý film a stojí za to? Ano, Ano, Ano. Jim Carrey jako neuvěřitelný Carl, co se vymaní z pout obyčejného života a skočí (doslova) po hlavě do řetězu událostí, které se na sebe nabalují a neznají konce. Asi každý z nás zažil chvíle, kdy se stranil kolektivu a zíral doma tupě do zdi. Ano Carl zrovna takovéto období prožívá. Ovšem jakmile za chvíli zjistí, život je velmi bohatý na překvapení a zážitky. Stačí se jen nebránit a říkat – Yes! Yes man je velmi dobrá úsměvná a humorná komedie. Jim je opět neodolatelný a jako komik nezklamal. Jasně, od jeho parádních předchozích rolí je těžké, sám sebe trumfnout. Nicméně i Yes man patří do poličky těch lepších. Parádní pozitivní a úsměvná komedie, která i po několikátém zhlédnutí stále baví stejně. V momentu, kdy se Carl rozhodne na všechny životní rozhodnutí říkat ano, pak je to správná zábava. Scéna s kytarou a jumperem. K nezaplacení! (87 %)

Město andělů (1998)

"She would give anything on Earth...He would give Eternity, for a Love that lasts forever" O Městě Andělů mi kdysi vyprávěl táta. Prozradil mi, jak to končí a já neměl nikdy odvahu se na to skutečně podívat. Musím říct, že zamilovanější film snad neexistuje. Maggie (Meg Ryan) je doktorka a při operaci jí zemře na stole člověk. Seth (Nicholas Cage) je anděl, kterého při operaci zahlédne. Párkrát se odhodlá za ní jít a postupně se jí snaží říct kdo doopravdy je. Ovšem anděl necítí dotek, vůni ani pohlazení. Seth se do Maggie opravdu zamiluje a... Pokud chcete znát tyhle protivné tři tečky, tak se podívejte na City of Angels. Film má nádhernou hudbu, která skrz vás prostupuje, a vy se noříte do dojemného příběhu o neuvěřitelné lásce. Narovinu asi napíšu, že to je asi nejzamilovanější film, co jsem kdy viděl. Nicholas a Meg mají užasnou chemii a vy tomu příběhu věříte. Velice procítěný film, na který jistě budu ještě velice dlouho vzpomínat. "You choose fall to earth, and when you wake up. You will be.... - Human." (90 procent)

Rychle a zběsile 5 (2011)

Hezký holky, hezká auta a nádherné Rio. Rychlá „Pětka“ se od předchozích dílů zásadně liší. A čím? Tím, že je nadupaná od začátku do konce. Vše začíná s příchodem federálního agenta Luka Hobbse (Dwayne Johnson). Johnson je skvělá akční volba a díky němu se mi začíná tahle filmová značka líbit. Krom toho, že se vrací všichni známý herci. Tak mému oku lahodí především Gal Gadot. Po čtyřka se její postava (tím myslím charakter) zásadně změnila a krom usednutí za volat se bude i promenádovat v bikinách. K mému nadšení se vrací i Sung Kang v roli Hana. Po Hobbsovi je to moje oblíbená postava v sérii. I přes delší stopáž, která je sice pak už tradicí. Mě FF bavilo. Pořád bylo na co koukat a okrádání mafiána je skvělý plán i scénář. Povedené je především vláčení trezoru přes půlku Ria. Po Pětce mohu říct, že se těším na další díly série. Může za to především Johnson, ale lhal bych, kdyby to bylo jen kvůli němu. Akci mám rád a tohle je snímek nadupaný akcí. A to kvalitní a áčkovou. (80 %)

Muž z oceli (2013)

„Dáš lidem na Zemi ideál, o který budou usilovat. Poženou se za Tebou. Někdy klopýtnou. Někdy padnou. Ale nakonec se k Tobě přidají na Slunci. Nakonec jim pomůžeš vytvořit zázraky.“ Man od Steel se povedl. Už v roce 2008 ukázal DC comics svým Temným rytířem, že to myslí vážně. Nyní oživuje Zack Snyder dalšího oblíbeného hrdinu z DC univerza. Svým vážným a temným přístupem shrábnul všechny Marvel filmy do kapsy. Na Muže z oceli koukají s respektem i takový frajeři jako je Tony Stark. Tolik k válce o nejlepší komiksovou značku v Hollywoodském světě. Nový Superman je opravdu takový jaký by měl být. S pořádnými herci. S epickou hudbou. Se silným příběhem. A samozřejmě s parádním vizuálem. Henry Cavill o sobě už před natáčením prohlásil, že je nejlepší Superman, jaký kdy byl. Se sympatickým Christopherem Reevem ho srovnal nelze. Ale s klidným svědomím můžeme prohlásit, že jako Superman je opravdu povedený. Jeho neskutečně výborná postava, kterou nelze neobdivovat a dobrácký úsměv z něj udělali ten správný symbol naděje a dobra. "He will be an outcast. They’ll kill him. – How? He’ll be like a god for them." Michael Shannon, který si střihl roli generála Zoda je v roli neskutečný démon. Jeho vystupování z něj dělá absolutní špičku záporného charakteru. Dialogy byly napsány skvěle a Michael svojí roli zvládl s přehledem a generálovu ďábelskou povahu vystihl opravdu dobře. Co se týče dvojice otců našeho klaďase. Tak samozřejmě má dva, skutečného a pozemského. Rolí se zhostili bývalý gladiátor Russell Crowe a předchozí Robin Hood Kevin Costner. Celý film oba na sebe strhávají obrovskou pozornost a já se nemohu rozhodnou, který z nich to zahrál lépe. Odpověď si musí najít divák sám. Russell Crowe, který hraje Jor-Ela je neskutečně poutavý charakter, který v předchozích filmech vůbec nedostal prostor. Zde to Russell napravuje a jeho síla a um na plátně velmi dobře vynikli. Co se týče Kevina Costnera, který moc prostoru nedostane, tak na druhou stranu svůj čas ve filmu mistrně využívá a je to jeho nejlepší role za poslední roky. Jediné zklamání je snad, že úvodní hudbu od Johna Williamse nakonec neuslyšíte. Na druhou stranu soundtrack, který vytvořil Hans Zimmer je velkolepý a opravdu epický. Nádech hrdiny je v něm poznat v každé chvilce. Film je hudbou mnohem více procítěný a dává příběhu zcela jiný rozměr. Režisér Snyder dokázal spojit během téměř dvou a půl hodin, zkázu Kryptonu, zrod hrdiny, těžké dětství, nalezení svého osudu a nakonec pořádnou akční bitvu. Nejen že nový Superman je neuvěřitelně svalnatý, ale ukazuje i silné srdce. "My father believed that if the world found out who I really was, they’d reject me. He was convinced that the world wasn’t ready. What you think?" Příběh začíná na planetě Krypton. Planeta kolabuje a „zlý“ generál Zod svrhává vládu a chce vytvořit svůj nový svět jinde. Jor-El tuší, že zrození této rasy jinde ve vesmíru by znamenal vyhladit cizí planetu, a tak se rozhodně pro velmi radikální krok a posílá svého syna Kal-Ela s tajným kodexem celého národa pryč ze zničené planety. Tak celý film začíná. Vizuálně je to opravdu nádherná podívaná. Když se přesuneme na Zemi, ta ze začátku oplývá flashbacky na utrápeného hrdinu, který se skrývá před světem. A právě scény mladého Kal-Ela a Kevina Costnera je to co z klišé záchrany světa činí dojemný příběh. Film stál 225 miliónů dolarů. Vizuální stránka je opravdu úchvatná. Akční řežba je dlouhá a vizuální efekty dopadli na jedničku. Scény letu Supermana jsou opravdu povedené a možná vám i padne čelist, když přelétá nad zmrzlou krajinou. Supermanův kostým dostal také svůj upgrade. Klasický žlutý znak již nevidíte. Uzříte pořádnou kombinézu, za kterou by se nemusel stydět ani James Bond. Oblek vypadá zas o trochu blíže k realitě a vyhýbá se příliš výrazným barvám. Naopak sází na tmavší odstín. Film je jedním slovem epický. Přesně takový, jaký by měl být se Supermanem. Procítěný, hrdinský a zároveň trošku temný. Vizuálně se Muži z oceli moc filmů rovnat nemůže. Hudebně se také vyznamenal. Tento film je přesně takový, jaký jsem si vysnil. Možná je konec června a ještě nás čeká v kině spoustu výborných filmů, ale s ledovým klidem mohu prohlásit, že Muž z oceli je nejlepší letošní snímek. (100 %)