• Fantasy

Howlův kráčející hrad (2004)

Jeden ze tří japonských animovaných filmů, které by měl každý vidět. A je z nich pro mě jednoznačně nejlepší. Mijazaki je génius a jeho filmy vás neuvěřitelně vtáhnou do děje a nepustí. Občas se sice můžete cítit ztracení v ději a v tom co se to právě děje, ale celek jako film je naprosto úžasný.

Příběh rytíře (2001)

Heath Ledger opět skvělý. Film je posazen do mí oblíbené doby, takže mi perfektně sedl. Příběh je dobrý, snímek nepostrádá ani zábavné momenty (kterých je dostatek a jsou vtipné!) a celkově působí velmi dobrým dojmem. Jeden z nejlepších filmů s podobnou tématikou.

Hledá se Nemo (2003)

Pixar animáky prostě umí a tenhle patří k mým nejoblíbenějším. Animace je naprosto úžasná, příběh je výtečný a hudba skvělá. Rozhodně výborná zábava jak pro děti, tak i pro dospělé, protože Hledá se Nemo je prostě kouzelný.

Rande na jednu noc (2008)

Výborný film, příběh je poutavý a zábavný, ústřední pár funguje a vypadá, že k sobě patří a ač je film místy naivní a zmatený, rozhodně zaujme. Alespoň mě, když tak vidím hodnocení filmu, zaslouží si prostě víc.

Ospalá díra (1999)

Srdcovka, tenhle film je prostě kouzelný, pobaví, zaujme hlavně skvělý příběhem a efekty, za kterými nezaostávají ani skvělé herecké výkony. Prostě Tim Burton přesně tak jak ho chcete!

American Horror Story - Asylum (2012) (série)

Po skvělé první sérii, přichází série další opět velmi vydařená, ale postupně ztrácející kouzlo. Oproti první sérii, která díl od dílu gradovala tahle pro mě spíše ztrácela, hlavně finální 3 díly byly myslím si dosti nepovedené. Nicméně herecké výkony byly ještě lepší než v první sérii, zejména Jessica Lange, James Cromwell a jednoznačně nejlepší Zachary Quinto, kterému tahle série patří. Celkově si ale spíš myslím, že čeho je moc, toho je příliš a proto spousta ingrediencí (Ardenovy mazlíci, mimozemšťané, nacismus) byla spíše na škodu.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Hodně, hodně povedené a vítané. Skvělý seriál s hororovou tématikou, tato série mě absolutně pohltila. Atmosféra je skvělá, natočené je to snad ještě lépe. Postavy jsou odehrané výborně, Evan Peters a Taissa Farmiga pro mě nejlepší. Konec série je taktéž skvělý, nemám co vyčítat.

NON-STOP (2014)

Liam poslední dobou hraje v hodně podobných filmech kde je obětí nějakého spiknutí. Tahle role mu rozhodně sedí a mě se film dost líbil, dobře vtáhl do děje a do finálního odhalení opravdu nevíte kdo za to může. Akční konec byl trošku fádní a celkově mi dojem z filmu nezlepšil, spíš lehce zkazil, ale to vůbec nevadí, zbytek je skvělý. Dobrá oddechovka u které není potřeba přemýšlet a jen si jí užít.

Čarodějnice (2015)

Atmosféra pěkná, první půlku se film trošku táhl, ale poté nabral slušné tempo s povedeným zakončením. KVIFF 2015

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Film působí o dost více vyspěle, herecké výkony jsou také lepší a už to má konečně spád a napětí. Není zde moc co vytknout, protože se to prostě narozdíl od jedničky povedlo. Francis Lawrence nezklamal a vnesl do toho náboj a jiskru. Až se z toho začínám těšit na pokračování!