• Fantasy

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Taková ta klasická Hollywoodská záležitost, ač postavená na pravdivé události. Škoda spousty klišéček.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Deathnote splnil všechno co jsem od něj čekal a do nějakého 25 dílu si držel parádní kvalitu. Nicméně posledních 12 dílů na mě působilo tak, že se vytratila všechna lehkost a nápad. Deathnote jakoby klesal a rostl s výskytem Ryuka v jednotlivých dílech. Velká škoda, že se kvalita neudržela a vlastně je i škoda, jak to celé dopadlo.

Hledá se Dory (2016)

Dokonalé pokračování k mému nejoblíbenějšímu animáku. Nové postavy zapadly skvěle a všechny flashbacky byly ultra roztomilé. Malou Dory navíc nešlo nemilovat. Nejvíc se mi ale stejně líbil pád kamionu do moře a jeho hudební podkres. Jo a počkejte si na potitulkovou scénu s Geraldem :D

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Burton je zpět! Po delší době jsem byl z jeho filmu dost nadšený a viděl jsem v něm spoustu věcí, kvůli kterým právě jeho styl miluju! Knižní předlohy jsem nečetl a tak nemůžu moc srovnávat, nicméně.. děj je celkově fajn (ač je tu dost klasických klišé, které jsou ale zase ve velké většině dnešních filmů), kostýmy jsou úchvatné, skvělé finále a ta monstra! :O Chyběl tomu už jen nějaký wow efekt a byl by to plný počet.

Doba ledová: Mamutí drcnutí (2016)

Pevně doufám, že už další doba ledová nepřijde. Všechno je špatně, kouzlo prvního, potažmo třetího dílu je definitivně pryč a je vidět, ze z toho tvůrci chtěli vytřískat poslední peníze. Veverka už vůbec není vtipná, stejně jako hlavní parta z jedničky, která už bohužel díky všem těm partnerkám nemá ve filmu prostor. Hlavně, že je tu zase morální poučení pro děti...

Gauneři (1992)

Čim více filmů od Tarantina jsem viděl, tím méně se mi líbí. Tohle je prostě úplná klasika, kterou jsem čekal. Postavy jsou super, postup vyprávění také, ale konec.. takový nepřekvapující. Nicméně se Gauneři docela táhnou (ač je stopáž jen 99 minut) a oproti dalším filmům od QT, jsou prostě slabší.

Teorie všeho (2014)

Eddie Redmayne předvedl geniální výkon. Už dlouho jsem nebyl někým tak unesen. Líbili se mi i ostatní postavy, ale co filmu nakonec ubírá je jeho přeslazenost. Vlastně i když se děje něco špatného, tak se to vždy vyřeší s úsměvem a v pohodě. Velká škoda, mohlo to dopadnout ještě lépe!

Ajťáci (2006) (seriál)

Graham Linehan opět ukázal, že umí. Nicméně na rozdíl od Black Books (s kterými je tu spousta podobností, což je ale nepřekvapující), si IT Crowd nebyli schopní udržet kvalitu. První dvě série jsou naprosto výborné, třetí série střídá slabší díly s dobrými a poslední série.. no myslím si, že kdyby se nenatočila, tak to zas tak moc vadit nebude. I'm disabled.

Mimoni jsou sekáči (2016)

Je fajn, že se k dnešním animákům pouští i předfilmy, ale mimoňů už je prostě příliš.

Tajný život mazlíčků (2016)

Čekal jsem to horší a to o dost. Usadil jsem se s 3D brýlemi do kina plného natěšených (a neustále vykřikujících za což nemůžou teda no..) dětí a nechal se unést nádhernou animací do New Yorku! Zvířata jsou nádherná a jejich už zde mnohokrát zmíněné pohyby jsou hodně reálné. Příběh je fajn, sice jako dospělý člověk jsem neměl absolutně strach, že by se nějakému zvířátku mohlo něco stát, ale na tom vůbec nezáleží, protože tenhle film je primárně pro mladší publikum. A pro ty je to kvalitní zábava!