Lesní duch (2013)

Takovéhle filmy je radost hodnotit. Polovina vět obsahuje slovo "fuck", postavy jsou naprosto necharismatické a bez hereckého talentu (až si říkáte, jestli to i těm hercům nepřijde trapné..), "děsivé" momenty tu jsou všehovšudy tři a hororovými klišé to je narvané k prasknutí. Jakožto horor je tento film naprostým selháním, ovšem pokud máte rádi gore řežby a detailní záběry "až na kost", pak si asi přijdete na své. Já u těchto scén přivíral oči a musím je přivřít ještě více, ne-li je úplně zavřít, abych mohl dát alespoň 2*. //40%. Očekávaný remake hororové klasiky nemá mnoho společného s hororem a klasikou už vůbec ne.//

Vedlejší účinky (2013)

Výborně natočeno, scénář má ten správný zvrat, kterému se v odborné terminologii říká "mindfuck" a Rooney Maru budu muset zařadit mezi své oblíbené herečky, perfektní výkon, její postavě budete věřit a doufat, že se její situace zlepší. Nečekaně dobrý film, dokonce bych se odvážil konstatovat, že se jedná o doposud nejpovedenější film roku. //95%. Po všech stránkách skvělé.//

Nezvratný osud 3 (2006)

Jediný díl série, který jsem doposud viděl, takže jen těžko jej budu přirovnávat k předcházejícím či nadcházejícím filmům. Nicméně nenudil jsem se, smrti jsou řádně "chutné", příběh docela dává smysl a Mary Elizabeth je sympaťačka. Více k tomu snad budu mít co říct po shlédnutí ostatních dílu... až se k nim časem dostanu. //60%. V sobotu v 11 večer hold nic jiného nedávali.//

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Rychlý spád (zejména v 2. polovině), zajímavé postavy a intenzivní akce. Willisovu kuchyni mu závidí každý kuchař i zabiják a The Rock má biceps jako já stehno. Film není ničím inovativní, ale je zpracován kvalitně a v podstatě si není na co stěžovat, po posledním akčňáku na kterém jsem byl (Smrtonosná past) příjemné překvapení. //75%. Příště prosím více ninjů a méně keců.//

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Má to své lepší chvilky (veverka pořád válí; krab, morčata, rypouš), ale přesto tenhle díl považuji za nejslabší díl série. Prvních 30 minut po výstupu veverky je naprostý odpad, snaha o "romantický" příběh jako z nějakého filmu pro teenagerky alá Hannah Montana na mamutí způsob je opravdu ubohá. Od prvního dílu se film odklonil od rodinné komedie k infantilnímu humoru pro děti do 15-ti let, snad tohle bude poslední pokus o oživení série a autoři už nebudou dojit kdysi kvalitní nápad. //60%. Místy až trapné, nové postavy jsou sice zábavné, ale ty staré už docela nudí.//

Sword Art Online (2012) (seriál)

Animovaná variace Hunger games s velkým, leč naprosto nevyužitým potenciálem. Kvalita sice ani zdaleka nedosahuje vrcholu žánru, ale chytlavé je to neuvěřitelně (shlédnuto během dvou dnů). Akční sekvence jsou v podstatě bezchybné, dvojice Kirito a Asuna mi byla docela sympatická a ačkoliv se kvalita s každým dílem horšila, do 15. části se to dalo vydržet. Jenže po změně světů je to děs, už jen to, že hráči nehrají o život jak tomu bylo doposud a seriál tak přichází o jeden ze svých základních principů, nemluvě o stupidních vílách a nových "úžasných" schopnostech, kterých hrdinové využijí všehovšudy třikrát (přitom scéna kdy se Kirito "proměnil" byla jedna z nejlepších v seriálu), objevují se nové, zbytečné postavy (a k tomu ten nechutný záporák) a ty, které jste si předtím oblíbili ustupují do pozadí (Asuna se objevuje zřídka, nebo sympaťák Klein dokonce vůbec), nepřichází žádné epické rozuzlení předchozího děje a fakt, že Kirito zachránil 6000 lidí je v reálném světě naprosto opominut. Přesto všechno je můj dojem z tohoto seriálu převážně dobrý, nejedná se o akční smršť se zajímavým příběhem jak slibovaly první díly a děj se odehrává převážně v romantické sféře, ale i tak to byla příjemná oddychovka. //75%. Promarněný potenciál.//

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Prvních 25 dílů je rozhodně za 5*. Kéž by to tehdy skončilo. Zbylé díly totiž působí velice nuceně, projevuje se snaha co nejvíce seriál natáhnout, v podstatě se jen opakuje předešlý příběh, pouze vyměnili jednu postavu za dvě. Už to nebylo tak dobře propracované, logické nepřesnosti přešly v nesmysly... Jde z toho cítit přesné nalinkování příběhu a vy jen sledujete, jak všechno až příliš perfektně zapadá [např.: SPOILER - proč Light nezabil Mella ihned jakmile se dozvěděl jeho jméno..? Místo toho z nepochopitelných důvodů čekal, což čistě náhodou hrálo do karet jeho protivníkovi, Nearovi. Tady je právě cítit ta nucenost]. Někdo by to možná nazval "dobře propracovaným příběhem", já bych řekl, že to bylo umělé a to mi trochu vadí. A pak je tady ten závěr, který jsem rozhodně nechtěl ani nepotřeboval vidět (ačkoliv se to dalo čekat). Každopádně to je dobré anime, ale jsou lepší, méně komplikované, nesnažící se o neustále šokování diváka a hlavně procítěnější. 80%. Rozhodně nelituji, že jsem to shlédl (v podstatě za dva dny). Ale čekal jsem od snad vůbec nejznámějšího anime, trochu více.

Mama (2013)

Atmosféra tohoto filmu, jakožto i jeho děsivost spočívá v perfektní kameře a práci se zvukem - výkřiky, mručení, chrčení a melodie, jež si broukají děti v jisté scéně a další audio, nahání husí kůži už samo o sobě. Vše ostatní se pohybuje v rovinách průměrnosti, jenže právě kamera a zvuk jsou klíčovými faktory pro zaručení úspěchu hororových filmů, tomuto snímku se v tomhle ohledu daří. a proto snad můžeme opominout některé logické nesmysly či všudypřítomná klišé (poblikávající světla, apod.). Chválím, po dlouhé době slušný horor. //75%. Pokud chcete být mrštní, obratní, zvládat lezení po čtyřech a otáčet končetiny do nepřirozených poloh, pak Máma doporučuje třešňovou dietu.//

Elfen Lied (2004) (seriál)

Překvapivě mnohovrstevnaté anime. Spoustě lidí se nelíbí brutalita tohoto seriálu. Já bych to nenazval brutálností, jako spíše surovostí. Krvavé scény slouží jen jako vycpávka pro slušný příběh s propracovanými postavami. Jasně, lidem vybuchují hlavy a těla se lomí v půli, ale co je právě surové a co se mi zároveň moc líbí není příběh jako celek, nýbrž příběhy jednotlivých postav. Nejlepší postava je zjevně Lucy, její pomalá chůze, děsivý pohled a zvučný hlas (chválím dabing) je kombinací, jež nahání husí kůži (o poznání horší je na tom její roztomilé alter ego, ale ten kontrast beru), sledovat její příběh mě vážně bavilo. Nebo třeba Nana (pozn. Nana je vězněm číslo 7, nana znamená japonsky číslovku sedm), která je stejně mírumilovná, jako je Lucy smrtonosná. Mayu, která byla jako dítě znásilňována nevlastním otcem, za což ji dávala vinu její vlastní matka a vyhodila ji z domu... Proto je ten seriál surový, ne brutální, ale surový. Je drsný, nic není přikrašlováno, má optimistické chvilky, ale jeho síla spočívá ve chvilkách pesimistických. Pak je tu ten perfektní soundtrack na míru (Lilium), chorály navozují tu správnou, tajemnou atmosféru... a našla by se spousta dalších kladů, ale už to nebudu prodlužovat. Mé nové oblíbené anime. Jen škoda toho počtu epizod, chtělo by to ještě alespoň jednu sérii. //98%. Perfektní.//

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

----- Shrnutí celého filmu: Moskva, Rusko. *bum, vrum, vruuum, ratatata, bum, drsňácký vtip* následuje jakoby-děj, jenž má být vyprávěn skrze nicneříkající dialogy *blablabla* Nějaká ta šokující zrada. *vrtulník, ratata, bum, bum, drsňácký vtip* Černobyl, jakási konspirace, uran, radiace. *ratata, bum, bum, drsňácký vtip* Další šokující zvrat (zrada). *vrtulník, bum, všichni mrtvi, drsňácký vtip* Tatínku, mám tě rád. *titulky* ----- Naprosto nesnesitelný film bez děje, ubohé dialogy, bezcharakterní postavy, trapné tisíckrát ohrané vtipy. A bože ten rádoby příběh je tak stupidní, že jsem se málem rozbrečel. Když bylo odhaleno, že celá pointa filmu má něco společného s konspiracemi a Černobylem, měl jsem chuť vyskočit ze sedadla a začít se maniakálně smát a od té chvíle to bylo jenom horší. Následovala řada všelijakých spiknutí všech proti všem a film vrcholí scénami z Černobylu, který je ve skutečnosti jakýmsi trezorem na uran. Co mě opravdu dostalo bylo, jak hlavní záporačka vešla do místnosti se zmíněným uranem a po několika krocích prohlásila „Tady už radiace není, můžeme si sundat masky." Jooo, soudruzi, že vás to nenapadlo hned - řešení všech vašich problémů ohledně Černobylské radiace je velmi jednoduché, stačí vyvětrat! Při sledování filmu doporučuji někdy po deseti minutách od úvodu usnout a probudit se patnáct minut před koncem. Vůbec o nic totiž nepřijdete, nic se totiž neděje. 20% už jen za přítomnost Willise, jinak se jedná o momentálně největší zklamání roku a opravdu není o co stát.