Chatrč (2017)

Keďže som čítal knihu, vedel som do čoho idem. Mal som pochybnosti o tom, či sa táto kniha dá spracovať ako film (navyše viac ako dvojhodinový) a dopadlo to presne podľa mojich očakávaní. Priemerný film s peknými momentami a myšlienkou, pre ktorú nemusíte byť kresťan, aby ste ju pochopili. Jednoducho, žiť minulosťou a zožierať sa niečím, čo nemôžete ovplyvniť, vám nijako nepomôže. Odpustiť vrahovi svojej dcéry je možno silná metafora, ale aspoň to v divákovi viac rezonuje. Ďalší z dôvodov, prečo som tomuto filmu neveril, bolo obsadenie. To sa mi aj potvrdilo a väčšina postáv bola nesympatická a ani k Mackovi v stvárnení Sama Worthingtona som si nejaký vzťah neutvoril. Zachraňovala to aspoň Octavia Spencer v úlohe Boha. Taký Morgan Freeman v sukni. A najmä vďaka nej sú to aspoň tie tri hviezdy. Na záver pochválim aj hudbu, ktorá pekne vystihovala atmosféru filmu.

Únos (2017)

Hype okolo tohto filmu je veľký a vzhľadom na jeho tematiku asi aj zaslúžený, ale mám pocit, že práve téma tohto filmu trochu zastrela aj to, čo sa nepodarilo. Hlavná vec, čo mi chýbala, bola nejaká plynulosť deja. Bolo to len množstvo krátkych scén, vždy s inými postavami, ktoré sa následne objavovali už v úplne iných situáciách. Možno sa tvorcovia mohli zamerať radšej len na jednu dejovú líniu a tie ostatné dať do pozadia, ale to by bol risk. Stávka na istotu znamenala, že síce ukázali všetko podstatné, ale skôr to pripomína dokument, v ktorom autori neprišli s ničím vlastným. Negatívne hodnotím aj množstvo použitých vulgarizmov. Rozumiem, že film sa snaží byť autentický, ale niekedy to bolo príliš. Až som mal pocit, že autori sa báli, že by sa diváci mohli začať nudiť a tak tam pre istotu každú chvíľu hodili nejakú nadávku, nech sa Slováci zasmejú a ide sa ďalej na vážne veci. Aby som nebol len negatívny, tak herci si svoje úlohy zahrali veľmi dobre a hudba tiež výborne dotvárala atmosféru.

Volání netvora: Příběh života (2016)

Ach tí nindžovia krájajúci cibule... Inak veľmi pekný príbeh s perfektnou animáciou a kvalitným obsadením aj výkonmi. Na tento film som sa tešil už odkedy som videl prvý trailer a rozhodne nie som sklamaný. PS: Nerozumiem prečo musí každý druhý komentár k tomuto filmu obsahovať spoiler k Arrivalu...

La La Land (2016)

Nie som zrovna fanúšikom muzikálov, ale tento sa vydaril. Štyri hviezdy by som dal už len za hudbu, piata ide za skvelé výkony hercov, zaujímavý príbeh a koniec, pri ktorom sa možno zamyslíte nad tým, čo by bolo keby...

Middle School: The Worst Years of My Life (2016)

Pozerám, že tu má film úspech a samé kladné hodnotenia, tak asi budem za toho zlého. Na tento film som sa tešil, pretože trailer vyzeral dosť dobre. Čo sa nápadu aj príbehu týka, tak ok. Animované sekvencie celkom originálne, aj keď sme to už v pár filmoch videli. Každopádne z filmu ako celku som mal pocit, že sa pozerám na niečo medzi dlhým videom nejakého youtubera, béčkovou komédiou a seriálom z Disney Channel. Herecké výkony ma teda vôbec nenadchli a prakticky som si neobľúbil žiadnu postavu a taký Carl alebo malá sestra mi liezli aj dosť na nervy. Aspoňže to bolo občas vtipné, inak by som to asi ani nedopozeral. Škoda...

Armáda jednoho (2016)

Army of One alebo čo by robil Donald Trump, keby nebol miliardárom... Priznám sa, že som pri filme zaspal a ani som nemal potrebu pretáčať si zmeškané scény. Čakal som viac.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Pôvodne som chcel dať štyri hviezdy, ale potom sa stal Darth Vader a keby som mohol, dám ich aj šesť. Už sa teším na sequel... Mrzí ma snáď len zmena skladateľa. Giacchinova hudba síce nebola zlá, ale Desplat by to asi zvládol lepšie.

Westworld (2016) (seriál)

Tak toto má byť lepšie ako Game of Thrones? Nemyslím si. Každá časť o tom istom, slabý posun deja, žiadne prekvapujúce zvraty, fádne postavy, s ktorými sa nedokážete stotožniť. Vďaka Bohu aspoň za hudbu a Hopkinsa.

Zázračná planeta - Série 2 (2016) (série)

Po troch častiach môžem dať v pohode 5 hviezdičiek, pretože pochybujem, že kvalita príbehu alebo hereckých výkonov bude klesať. Strhujúci vizuál doplnený epickou hudbou a skvelým komentárom. Kto by to bol povedal, že najlepšou akčnou scénou roka bude útek malého leguána pred vretenicami.

American Horror Story - Roanoke (2016) (série)

Prvá polovica super, v druhej asi chceli vzdať poctu všetkým hororovým klišé aké existujú a bohužiaľ im to vyšlo. Takto diametrálne rozdielne polovice série som ešte nevidel. Je to škoda, pretože tá prvá si šla po 5 hviezd vďaka originálnemu nápadu, ale druhá hraničí s odpadom, takže 3 hviezdy sú akurát.