Kýchnutí Freda Otta (1894)

Akcia dobrá, ale chýba mi zvuk a farba. Efekty na tú dobu mohli byť tiež lepšie.

Pokoj (2003) odpad!

Odpad alebo 5*, pri tomto filme to vyjde narovnako.

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Dôstojné zakončenie série. Zo začiatku síce trochu rozhárané (čo mohlo byť spôsobené aj tým, že som si vôbec nepamätal nič z dvojky), ale postupne sa to rozbehlo. Dostali sme pomerne dobrú akciu spojenú s emóciami. Napriek dlhšej stopáži sa divák v kine nenudí. Páčila sa mi aj hudba, ktorej síce chýba nejaký silný zapamätateľný motív, ale dokázala výborne vytvárať atmosféru najmä na konci filmu. Je škoda, že toto bol asi na dlhšiu dobu posledný film v kinách tohto žánru.

Nejtemnější hodina (2017)

Prvá polovica svižná dej plynulo ubieha, v druhej sa to však začne zasekávať a zachraňuje to až záverečná scéna. Je to škoda, pretože celé herecké obsadenie je famózne a Gary Oldman by si konečne toho Oscara zaslúžil. Chválim aj hudbu, ktorá dokázala presne podtrhnúť dramatickosť filmu.

Bright (2017)

Skvelý nápad, ale to prevedenie... Príbeh sa často zadrháva, niektoré scény sú hlúpe a snažia sa byť nasilu vtipné a chýbalo mi nejaké veľkolepejšie zakončenie. Pritom je to taký Harry Potter, keby tie čarodejnícke bytosti nežili v tajnosti. Neviem, či Netflix plánuje pokračovanie, ale určite by si to nejaké zaslúžilo (či už formou seriálu alebo filmu). Je škoda nevyužiť kentaurov, víly a hlavne draka (naozaj nerozumiem, načo ho tam dávali, keď ho vôbec nevyužili. Však je to DRAK).

Liga spravedlnosti (2017)

Ako veľmi som chcel, aby to bolo dobré. Ale nakoniec je to len priemerné. Príbeh plytký, záporák (inokedy silná stránka DC) úplne tuctový a celkovo ma nič nejako extra nezaujalo. Zostalo to niekde na pol ceste medzi temným a vtipným filmom, ale táto kombinácia veľmi nefungovala. Kým Flash a Aquaman boli reálne zábavní, ku Batmanovi mi jeho vtipy vôbec nesedeli, aj keď vtipné boli. Akcia ok, aj keď pomerne tuctová a chýbal tam nejaký emocionálny moment. Najviac ma potešilo, že Danny Elfman vytiahol zo skrine svoju batmanovskú tému, ale žiadnu inú, ktorá by sa mi okamžite spojila s týmto filmom, som nezapočul. A to je škoda. Každopádne dúfam, že Affleck sa ešte ako Batman vráti v samostatnom filme, lebo týchto tímovkách nemá šancu vyniknúť pravý Batman a rád by som si pozrel aj viac J.K. Simmonsa ako Gordona. Takže zatiaľ nad DC palicu nelámem.

Thor: Ragnarok (2017)

Na môj vkus až prílišné tlačenie na pílu. Jasné, chceli z toho mali mať komédiu, tak z toho je komédia, ale miestami to prechádzalo do úrovne Scary Movie. Inak príbeh ok, audiovizuál takisto skvelý. Len som čakal niečo epickejšie. A scéna s valkýrami ma vyslovene sklamala, naozaj som dúfal, že to bude lepšie vsadené do príbehu.

Blade Runner 2049 (2017)

Vizuálne úchvatné. Strhujúca hudba. Pohlcujúca atmosféra. Ale prečo je to zase taká strašne dlhá nuda?

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Skvelá zábava, super akcia, trochu hra na city, strhujúci soundtrack... a Elton John. Nový Kingsman síce prebral námet z jednotky a tým stratil trochu na originalite, ale napriek tomu ide o vynikajúci film, ktorý sa oplatí vidieť.