• Pohádka

Hasta la vista! (2011)

Těžko se mi tento snímek hodnotí. Na jedné straně skvělá myšlenka. Na druhé straně z ní šlo jistě vytěžit více. Konec je trochu patetický. Příliš mi neseděla kamera. Oproti ostatním snímkům s podobnou tématikou nemohu hodnotit lépe.

Honičky králička Bugse (1981)

Bugs je jedinečný a nepřekonatelný. Naprostá jednička mezi animovanými groteskami.

Muži v černém 3 (2012)

V rámci daného žánru se jedná povedený kousek, který si ve 3D opravdu užijete. Zasazení děje do roku 1969 příběh velmi oživilo, ale na druhou stranu přidalo na žánru Sci-fi. Vyšší hodnocení však dát nelze, jelikož toho film opravdu nedosahuje. Jde o odpočinkovou sci-fi komedii s pěknými efekty a víc od toho nečekejte.

Vrásky z lásky (2012)

Jedná se o milý snímek dvou seniorů, kde se trochu zasmějete, trochu zamyslíte. Žádný výkvět kinematografie, ale ani zklamání. Za povšimnutí rozhodně stojí poměry v ústavech sociální péče, kde je klient až na druhém místě za pohodlností sester. Skvěle vystihuje, proč tyto ústavy je potřeba transformovat.

Nedotknutelní (2011)

Myslel jsem, že francouzská kinematografie postupně upadá, ale tento film mě přesvědčil, abych ji ještě neodepisoval. Srovnávám-li s obdobnými filmy jako Inside I´m dancing či Kurz negativního myšlení, je pro mě tento film až moc dojemný. Skvěle ovšem demonstruje, jak člověk s postižením nestojí o soucit, ale potřebuje žít běžným životem. Skvělá hudba i kamera. Plný počet hvězdiček nedám jen kvůli té sentimentalitě, která mě trochu otravovala.

Camelot (2011) (seriál)

Velmi nepodařené dílko. Filmaři si zřejmě mysleli, že vše naženou kamerou, která jediná se dá hodnotit pozitivně. Jinak duchaprosté dialogy, naprosto de...ní děj. Předpokládám, že záměrem bylo přiblížit historickou legendu mladším ročníkům, ale proboha ty lidi to pak mohou říkat ve škole. Kde udělali tvůrci chybu? Všude!

Syn luny (2007) (TV film)

Nejsem fanouškem italských filmů a tento to jen potvrdil. Tento snímek měl dobré téma a velký potenciál, který však rozhodně nebyl využit. Filmy podobného ražení mám velmi rád, ale tento příliš neoslnil. Matka zvládá boj za lidská práva svého syna, ale z filmu moc nevyčnívají pocity právě toho syna. Z filmu se rozhodně dalo vytřískat více.

Hlas moře (2004)

Co napsat? Podívejte se na to sami. S hybností jsem na tom o něco lépe než hlavní hrdina, ale ne o moc. Nesdílím jeho pocity, protože na štěstí vidím, pro co se dá žít. Boj o "právo na smrt" je však velice zajímavé. Zdravý člověk se svobodně může rozhodnout, když chce ukončit svůj život. Na druhé straně, může člověk žádat po jiném člověku, aby mu pomohl zemřít? Film nastoluje mnoho otázek, které nelze jednoznačně zodpovědět. Nenajdeme zde přehnanou sentimentalitu a nikdo nás nežádá o soucit. Velmi mě pobavila pasáž, kde na sebe dva nemohoucí pokřikují z patra do patra. I 2 centimetry mohou být někdy nepřekonatelná bariéra. Jak moc je to pravda...

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Po shlédnutí Otce prasátek a Barvy kouzel jsem se na tento film obrovsky těšil a knihu proto dočetl velmi rychle. Po prvním shlédnutí, když jsem byl ještě plný dojmů z knihy, se dostavilo lehké zklamání. Film není rozhodně špatný, ale kvalit předchozích dvou určitě nedosahuje. Mrzelo mě hlavně, že se v několika momentech odvrací od literární předlohy, což osobně u filmů nemám rád, ale je nejspíše dáno mým hnidopišským naturelem. Lehce mě zklamal David Suchet v hlavní roli. Po druhém shlédnutí se můj negativní postoj začal rozpouštět a nakonec musím uznat, že dílko je poměrně povedené a už doufám, že dojde ke zfilmování volného pokračování románu Nadělat prachy.

Barva kouzel (2008) (TV film)

Po vydařeném Otci prasátek jsem i zde měl trochu obavy, které mě však přešly hned po několika minutách. Můj oblíbený Zeměplošský hrdina Mrakoplaš byl ztvárněn úžasně. Dvoukvítek pak celý dojem jen dobarvil. Film se dobře drží literární předlohy, což pozitivně kvituji. Neznalým však velice doporučuji nejprve přečíst knihu.