Terminátor (1984)

Dnes už kultovní záležitost, která vyšvihla Camerona a Arniho mezi filmovou elitu. Film patří mezi mé nejoblíbenější a považuju ho i za Jamesův nejlepší. Je snad na světě někdo kdo by tenhle skvost neznal.

Gran Torino (2008)

Eastwood opět tak jak ho mám rád, absolutní pecka, tímto se u mě dostal mezi nej režiséry. Bohužel dnes (28.9.2012) už vím že po tomhle natočil Hereafter a to byl podle mě obrovský krok vedle ale za tenhle film ti odpouštím Clinte.

Žena v černém (2012)

Ta třetí hvězda je pouze za posledni půl hodinu která zachranuje dobrý dojem z filmu, první hoďka se nějak vleče, atmosféra je dobrá ale chybí pořádné napětí které se dostaví až na závěr. Radcliffe mi přišel možná trochu moc mladý, ale co už, popral se stím dobře a díký němu si film získa fanoušky Harryho Pottera.

Půlnoc v Paříži (2011)

Po Match Pointu konečně povedený snímek, ale bohužel je to asi jen další ne-li poslední světlý okamžik ve Woodyho tvorbě která posledních 20 let pokulhává za snímky z 70-tych a 80-tych let. Ale kritizovat umi každý a mi to jde skvěle, ale musíte uznat že Allen býval lepší a tenhle snímek mi připoměl ty skvělé filmy z mého mládí kdy jsem ho miloval.

Tenkrát na Západě (1968)

Netřeba cokoli psát toto umělecké dílo mluví samo za sebe, nejlepší Western v dějinách, který nebude nikdy překonán.

Dům snů (2011)

Být tenhle film natočený v osmdesátých letech všichni bychom slintali blahem a říkali že něco takového tu ještě nebylo, doba se ale změnila a takové náměty jsou na denním pořádku, a smůlou je že ne vždy to vyjde jako třeba Prokletý ostrov a tady to nějak nevyšlo. Ta hra s diváky nefunguje, při takovém filmu má člověk žasnout a kroutit hlavou kvůli tomu že je to tak neuvěřitelný a ne proto že je to tak nudný a jednoduchý.

Kovbojové a vetřelci (2011)

James Bond a Indiana Jones se sešli v jednom filmu, bohužel tohle je asi na filmu to nejzajímavější. Před shlédnutím sem se těšil na kombinaci westernu a sci-fi a Jonu Favreauovi jsem věřil i po druhem Iron manovi, bohužel to dopadlo takhle. Nebylo to až tak špatné proto 3 hvězdy i když ta třetí je spíše za dobré obsazení, které fakt zaujme, ale to je tak vše. Shlédnout a zapomenout.

Město (2010)

Tak z pana neherce nám vyrostl Pán režisér, kdo by to do něj před pár lety řekl. Někdo tady dokonce psal že by se na stará kolena mohl přiblížit velkému Eastwoodovi, a je pravda že už tenhle film byl taky mix Eastwooda a Manna a bylo jenom dobře že to nebylo podáno ve velkém hollywoodském stylu (jako třeba Miami Vice) a film ze sebe nedělal co není. Bene drž se hlavně za kamerou a máš o budoucnost postaráno, tomu já věřím už teď se těším na další tvůj film.

Fighter (2010)

Christian Bale zaslouží absolutorium za to co předved, ani na moment nevypadnul z role a věřili jste mu každé slovo, každé gesto, bravurně zahraná role. Bale zastínil všechny, ale i ostatní byli hodně dobří. A na tomhle film velkou vahou stojí na výborných výkonech herců, děj nebyl špatný, mám z něj ale smíšené pocity. Byly nám naservírovány pouze ty nejdůležitější okamžiky z života tak nějak slátané dohromady, něco tomu zkrátka chybělo. Ale pořád je to jeden z nejlepších filmů roku.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Režijní styl Michaela Baye se mi vždy moc líbil, velkolepá akční jízda s dávkou humoru bylo vždy to pravé. Tady to ale bohužel stou velkolepostí trochu přehnal. Bylo to možná přece jenom moc dlouhé a díky tomu se ve filmu objevila hluchá místa která člověka nudila, a až příliš zbytečných „soubojů“ v průběhu, co zapříčinilo že u závěrečného (toho který měl být ten nejdůležitější a nejúžasnější) jste se koukali na hodinky a už jen čekali konec. Třetí hvězda je jen díky Johnu Turturrovi.