Pina (2011)

Dokument natočený na počest německé choreografky Piny Baush, která zásadním způsobem ovlivnila tanec a divadlo poslední třetiny dvacátého století. Film měl být společným projektem Wenderse a Bauschové, ale díky nenadálé smrti vznikl "in memorial" a zachycuje její klíčová data a vzpomínky a na nejbližší spolupracovníky. Film je strhující cestou do světa gest a emocí, do krajiny duše zobrazené tělem.

Emperor (2012)

Ve válečném snímku se představí v hlavních rolích Oscarový Tommy Lee Jones, který předvede svůj herecký koncert v roli generála Douglase velitele nejvyšších vojenských sil.. I když snímek působí roztahaně, tak bych nic neubíral na výtečném, možná i předimenzovaném námětu. Závěr byl naposto famózní - o emoce nouze norozhodně nebude. ****

Cesta do pravěku (1955)

Nostalgická záležitost, která zůstane navždy Zemanovým nesmrtelným klenotem !

Hamlet (2000) (TV film)

Kdo by neznal otázku, jež trýznila mladého kralevice Hamleta - být či nebýt? V jedné z nejznámějších her všech dob - jde však o mnohem víc. Nová verze Shakespearovy klasiky je sice zasazena do Ameriky kolem roku 1906 a odehrává se nedaleko New Yorku, dramata i hluboké vášně však zůstávají. Nesmrtelný příběh vraždy, pomsty, i nadpřirozených sil, touhy po moci i tragické lásky před vámi ožívá stejně jako před čtyřmi sty lety.

Parfém: Příběh vraha (2006)

"Jean-Babtiste Grenouille (Ben Whishaw) se narodil za podivných okolností na pařížském trhu roku 1738. Od ostatních dětí se však výrazně lišil. Byl obdařen velmi vytříbeným čichem. Poté, co jako mladý přežil vražedné podmínky koželužny, kde byl zaměstnán, začínal své učení v parfumérii pana Baldiniho (Dustin Hoffman). V umění míchání vůní brzy svého mistra předčil, ale toto umění se záhy stalo jeho posedlostí, která ho vzdaluje lidské společnosti. Díky utkvělé představě zachytit lidské aroma začne Grenouille bez zábran vraždit mladé dívky, jejichž vůně ho zaujme. Drama se stupńuje, poté co potká na cestě do parfumérské metropole, města Grasse, překrásnou Lauru, která má pro něj neskutečně lákavý druh vůně. Když se v okolí města začnou nevysvětlitelné vraždy, Lauřin Otec, obchodník Richis, má podezření, že život jeho dcery je ve velkém ohrožení. Začíná skutečná hra na kočku a myš mezi ocovskou láskou a smrtelnou posedlostí.." Ke komentu filmu budu poměrně stručný - excelentní záležitost.*****

Rockerky (2002)

Filmové hvězdy Goldie Hawn a Suzan Sarandon vedou hvězdné obsazení v komedii o dvou bývalých groupies, které spolu prožily legendární šedesátá léta plné muziky. Spolu s nimi a s Geoffreyem Rushem, podivínským scénáristou, který hledá lásku a tajemství, zjistíte - že nikdy nejste tak staří, abyste nemohli být mladí...

Panna nebo orel (2010)

Emma Stone se představuje v hlavní roli okouzlujícího a kritiky kladně přijatého filmu : o fámách a dobré pověsti. I když je snímek místy přitažený za vlasy a děj působí upovídaně, tak v jednoduchosti je krása. Tak bych ve stručnosti definoval tento rozporuplný příběh. U mě spokojenost 85%

Sněženka a Růženka (1979)

Klasická filmová pohádka na kterou rád vzpomínám, protože to bylo v období, kdy se točily Tři oříšky pro Popelku. Pan režisér Hartmann chtěl natočit stejně tak krásnou pohádku jako Tři oříšky a na zpracování si nechal hodně záležet. Byl to film natočený v německé koprodukci a k nám se moc nedostal, ale v Německu byl a je velmi oblíbený.

Dobrodružství na Zlaté zátoce (1955)

Snímek nabízí mimořádné nadčasové hodnoty, které zaujmou i po letech a obdivovat v něm můžete nádhernou krajinu v okolí Českého Krumlova. V roce 1956 byl na II. MF dokumentárních filmů v uruguayském Montevideu oceńen hlavní cenou v kategorii dětských filmů.