50/50 (2011)

Já sem teda hlavně čtenář, čtením trávím největší část svého volného času, knihy jsou dobro, komiksy jsou super dobro, a při téhle posvátné činnosti jsem zažil nemálo nezapomenutelných, ať už krásných nebo hnusných, momentů. Nicméně nejemocionálnější zážitky (samozřejmě mimo ty, který člověk zažívá ve skutečném životě) zažívám právě u filmů a tohle byl jeden z nich. Akorát mě sere, že si u podobných děl vždycky uvědomím, jakej sem sráč, že neumím hrát jak v tomto případě geniální herci, režírovat jak šéfik a složit takovej super soundtrack :)

Hombre (1967)

Asi můj nejoblíbenější western a zároveň jeden z mála filmů, kterej sem viděl fakt mnohokrát.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Takové zklamání... Po prvním dílu (pro mě nejlepším animáku ever) přichází pokračování se všemi neduhy, kterých se jednička vyhla. Prasoklišoidními rádoby dojemnými rozhovory počínaje a recyklováním starého konče. Co mě hodně překvapilo byl dabing, Hiccupova máma v podání Blanchett zní naprosto tragicky a celkově mi jednotlivé hlasy postav celkem trhaly uši. Na druhou stranu soundtrack je opět moc pěknej. Jakožto milovník čehokoliv obřího na plátně (Gipsy danger bitches) mi aspoň v tomhle udělali prasodraci trošku radost, ale i tak platí, že monumentálnější dvojka je oproti jedničce naprostá slabota.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Nevím jestli jsem se někdy po nějakým filmu cítil líp než po tomhle. Soundtrack, Island, postavy, prostě celkový vyznění je hrozně milý a pěkný a krásný a příjemný. A okouzlující a nádherný. A to bez toho aby to do vás někdo na sílu cpal, prostě si to krásně plyne a když vám to sedne, tak se tím necháte pohltit. Kdo si po tom až se na to dodívá nepustí soundtrack má dvě oči!

Na hraně zítřka (2014)

Absolutní prasonářez, první film kde se mi opravdu líbil Cruise i Blunt a pravděpodobně nejlepší moderní scifárna, zatím ever. Při úvodní scéně jsem si vybavil úvodku ze Zachraňte vojína Ryana a stejně jako tam jsem měl po celým těle husinu. Vřele doporučuji!

Strážci Galaxie (2014)

Takhle si představuju ZÁBAVNEJ film, v tom smyslu že mu nejde opravdu o nic jinýho, než pobavit. Co vám budu povídat, já sem se v kině řezal jak vocas (pipka vedle mě bohužel ještě víc, a to ještě stihla u toho sežrat 3 litrový balení popcornu, husa). V záplavě originálních a neobvyklých postav mě pokaždé dokázal rozsekat hlavně Drax, ty vole to je vůl! Nejlepší marvelovka, největší překvapení, nejzábavnější ent v galaxii, Bravo (plác plác).

300: Vzestup říše (2014)

Úchvatná monumentální podívaná, grafický styl se drží jedničky a tady mi to přišlo ještě lepší. Sice o něco slabší bitky a na mě až moc hrdinských projevů, ale na druhou stranu zase měly celkem hlavu a patu. Ale je tu něco, co musí být zmíněno v každým komentu k tomuhle filmu - Eva Green. Eva, Evička. Má nová chvilková platonická láska. Tohle prostě každej chlap chce mít v kuchyni. Kdo viděl film tak ví, co mám tím ´tohle´ na mysli. Takže, hlavně pánové, směle do toho :)

X-Men Origins: Wolverine (2009)

S komiksovým zrodem se to nedá srovnávat, ale až na Deadpoola, kterýho teda posrali, to byl dobrej americkej popcorn.

Mravenec Z (1998)

Skvělej inteligentní animák.