12 let v řetězech (2013)

Živoucí téma, které v tomto snímku udeří v plné síle a dá nám důrazně připomenout jakých hrůz je člověk schopen a jak silná i když mnohdy beznadějná je touha po svobodě, rodině a ztraceném životě. Film to nevypráví jen pomocí dramatických scén, ale i emocionálně silnými intimními záběry, na které nelze zapomenout. Skvělé.

Fargo (1996)

Manévrování mezi absurdně groteskními a dramaticky realistickými scénami kormidelníkům Coenům vychází velice dobře. Celkový dojem z filmu však není tak intenzivní, abych přidal další hvězdu. Kdo ví, třeba po dalším shlédnutí.

Oddělen (2011)

Koncentrát smutku, beznaděje, bezmoci, emočního dna lidského bytí se prolíná se záblesky lásky, naděje, očisty, radosti.... Mnoho otázek a málo odpovědí. Kritika mravního úpadku a smysluplnosti dnešní společnosti, kouká z každé scény filmu, ale nenabízí řešení - jen zamyšlení. Zrcadlo do kterého se neradi díváme. Nepěkný pohled. Co s tím?

Prodloužený víkend (2013)

Snažil jsem se hodně, fakt že jo, ale jen co jsem jedno škobrtnutí překonal, hned mě rejža a scénárista v jedné osobě zásobil dalším. Přitom to z počátku vypadalo, že bych si mohl po dlouhé době na konci filmu dojetím poplakat. Nešlo to, škoda, opravdu jsem chtěl.

Pryč od pece (2013)

Z počátku to vypadá na parádní promyšlené drama, které má pomalu budovanou atmosféru, skvělý ansámbl herců, poutavou kameru a vzbudí velké očekávání věcí příštích. Po dvou hodinách však přišlo zklamání, kdy očekávaný "kopanec" v podobě gradace emocí a příběhu nepřišel. Možná to byl záměr, ale mně to chybělo. Škoda, film měl u mě dobře našlápnuto.

47 róninů (2013)

V tomhle filmu není vůbec nic, co by mohlo dospělého diváka, který již pár filmů podobného žánru viděl překvapit. Šedý průměr vykukuje ze všech koutů a nezachrání to ani důraz na japonské tradice. Škoda, docela jsem se těšil.

Rivalové (2013)

Dal se z dané události a prostředí natočit lepší film? Nedal. Film má i přes svou stopáž skvělé tempo a ve všech ohledech jde o výborný počin. Parádní výkony všech zúčastněných, perfektní casting a poutavé "výměny" mezi hlavními hrdiny se odměňují nejvyšším hodnocením snadno. A koho tolik nezajímá sportovní stránka F1 může film vnímat i jako souboj dvou životních a sportovních filozofií - Je cennější sláva a nebo život?

Ve stínu (2012)

Kvalita filmu je nepopiratelná. Děj odehrávající se ve svinských 50. letech dává tušit silnou dramatickou linku. Detektivní zápletka je poměrně prostá a bez výrazného momentu překvapení, ale považuju ji za zástupnou a druhořadou. Nejdůležitější poselství filmu je jasné a jeho neustálé opakování není vůbec na škodu. Díky.

Hra na lásku (2012)

Uspávač hadů. Pokud však vydržíte a víčka ponecháte otevřené, odmění se film několika silnými scénami, které dají snímku smysl jeho existence. Navíc je velmi poutavá japonština, která intonací jde mimo mé chápání.