Zdrojový kód (2011)

I přes zjevné logické paradoxy, které nezmíním, protože bych spoileroval, film upoutá pozornost svým tempem a charismatickým hlavním hrdinou. U diváka probudí nutkání k přemýšlení, a to se cení.

The Canyons (2013)

Je až k nevíře, jak se dá "zabít" film od tvůrců, za kterými je i nějaká kvalita. Hřebíčky do rakve s úspěchem zatloukají herci, kameraman a režisér, který filmu rozhodně atmosféru vybudovat nedokázal. Celkově zbytečný film, který se z hlavy vypaří se závěrečnými titulky.

Vyměřený čas (2011)

Tak slibně to vypadalo a tak špatně to dopadlo. Nevím v jakém rozpoložení psal autor scénář, ale takovou dějovou nedomyšlenost a nelogičnost jsem, už dlouho v tak slibném filmu neviděl. Hlavní hrdina Robin Hood doby časové se chová jak malej Jarda a jeho cílevědomost je velmi pochybná. Je až s podivem jak takové chyby dokáží zkazit konečný dojem z filmu. Škoda.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Zábava byla to jo, ale scénář ke konci kulhá na obě nohy a ani vysekaný vizuál a skvělá nadsázka, kterou již znám od dob Hellboy film z lepšího průměru nevytáhne. Tento blockbuster mě vysloveně nezklamal, ale přeci jen mi chybělo pár scén , které by mě za srdce vzaly, protože mozek se opravdu flákal.

Za borovicovým hájem (2012)

Člověk se při sledování ptá, kdy se tam začne něco dít a ono nic. Několik silnějších momentů příběhu, nijak výrazně nenakopne poměrně nudný a pomalu vyprávěný příběh o lidech s občas velmi pochybnými motivacemi. Kruh se uzavře.... ale trvá to dlouho a zaujetí, aby divák pohledal.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Vizuál vizuál vizuál, alfa a omega tohoto filmu spolu s rychlým spádem filmu, určuje skvělou zábavu. U vizuálních efektů si člověk uvědomí, jak jsou dnes již na velmi vysoké úrovni a prakticky nenarušují zbytek obrazu. Film však sráží jednoduchost děje a jeho nenáročná předvídatelnost, která narušuje vykreslení emocí postav. V momentě kdy Spock pláče divák ví, že jeho slzy budou brzy zažehnány, protože děj se bude ubírat jasně naznačeným směrem. Prostě taková jednoduchá, ale nadmíru zábavná jednohubka v jasném a nekomplikovaném universu Star Trek.

Orphan (2009)

Skvěle odvedenou práci všech zúčastněných kazí klišovitý závěr, který pro mě shazuje film z příčky nejvyšší. Jinak nelze nic vytknout, protože herecký výkon Isabelle Fuhrman je výborný a určuje perfektní atmosféru filmu.

Druhá šance (2012)

Herecký koncert Streepové a Jonese orámovaný pro mnohé aktuálním tématem. Takovéhle filmy mají smysl, protože pokud máte někoho, komu byste chtěli nebo měli prokázat lásku, pak je tento film skvělým apelem k tomu, abyste nelenili a své lásce život zpříjemnili.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Překvapivě zábavná a brutální jednohubka, která sice ničím výrazně nevyčnívá, ale kosit zlé a ošklivé čarodějnice rotačním kulometem je prostě zábava, na kterou se dá se zájmem koukat.

Guns, Girls and Gambling (2012)

Nepřesvědčivé, strojené, nevtipné a hloupé. V tomhle filmu snad nic nefunguje, tak jak asi autoři zamýšleli. Snad jen ta Helena Mattson je sexy, za což však rejža nemůže:-).