• Krátkometrážní

Mladý Einstein (1988)

"Objevil jsem vzorec pro rozbití atomu piva." Tak E=mc² je vzorec pro rozbití atomů piva? Proč nás to ve škole učili jinak? Kdyby mi řekli pravdu, že Albert Einstein je jablkožrout, uspávač klokanů, surfař a hráč na atomou kytaru, tak bych se tu fyziku určitě učil s větším zápalem. Mám sice jisté podezření, že tohle je hrozná hovadina, ale jelikož jsem vždycky chtěl definovat vědecké teorie v jabloňovém sadu mezi tasmánskými čerty, tak tohle je tak trochu splněný sen.

Báječný den (1996)

"Kdybych někdy předstírala zájem o muže, tak mě zastřel." Kdyby ke mně byl život ještě o něco štědřejší, tak bych byl sympaťák jako Jack a domů by si mě odvedlo něco tak úžasného jako Melanie. Pak už bychom si jenom užívali, nestárli a neměli žádné děti, které by nám v tom bránily. Nicméně je to tak, jak to je a já mám zakázáno si na cokoli stěžovat, tak si alespoň občas užiju Báječný den se dvěma báječnými lidmi. Mě je s nimi prostě dobře a za to jsem ochoten zaplatit hvězdami.

Království (2007)

"Na který straně dveří je Alláh?" Tak to vím úplně přesně - na té druhé, než stojím já. My se totiž vzájemně respektujeme, ale nenavštěvujeme se a kamarádi rozhodně nejsme. Také bych chtěl uvést, že nehodlám jet do Saudské Arábie cokoli vyšetřovat, protože mě poněkud děsí místa, kde je v každé rodině Korán, satelit, Mercedes a RPG. Nicméně mě dost bavilo sledovat kluky a holku z FBI, jak se pokoušejí vyšetřit teroristický útok i proti vůli Alláha. Ovšem vzhledem k nesmrtelnosti amerických agentů nyní musím spálit nějakou tu vlajku s hvězdami a pruhy, aby ve světě mohla zavládnout rovnováha. A samozřejmě si musím přečíst Úplného idotova průvodce Koránem, abych zvolil správnou ráži munice určené k vítání výbušných allahakbaraků.

Černá listina - Drexel (č. 113) (2016) (epizoda)

"Buď mi odpovíte nebo tu stěnu za Vámi můžu proměnit v Jacksona Pollocka." Jako člověka, rámcově seznámeného s Pollockovými uměleckými cákanci, by mě ani nenapadlo neodpovědět. Red tentokrát zkrátka dokázal najít slabá místa několika osob a poměrně zábavně zachránil Toma, ale mě nejvíc bavil Megatrojan - kůň na steroidech, který utekl z ohrady NSA a nyní již možná cválá i v mém počítači. Jenže na mě nic nevydělá, protože mi Snowden zakryl webkameru.

Černá listina - Lady Ambrosia (č. 77) (2016) (epizoda)

"Anje bude dvanáct let. To je konec adolescence. Bude transformována." Trvalo to dlouho, ale už se musím zeptat: Tohle někdo myslel vážně? V první stovce seznamu padouchů se nachází proradná babča, která mění "mrtvé" děti v motýlky? A FBI má otisky prstů všech zmizelých dětí? Vzali jim je takticky před únosem nebo až po něm? Já nevím, ale tohle bylo hodně slabé a pobavila mě přitom jen neschopnost Keenové udělat vafle a Tomova ex se svým poměrně očekávaným řešením.

Černá listina - Alistair Pitt (č. 103) (2016) (epizoda)

"Já miluju mafiánské svatby." To já taky a zejména takové, na kterých se mafiáni hodlají postřílet. Ty by se měly konat denně. Nicméně tato svatba nebyla nic moc, padouch s čoklíky byl spíše směšný, kecy o adopci otravné, soudružský agent DEA trapný a tak mi jedinou zábavu přinesla akce Toma s jeho ex.

Houslista (1969)

"Zraněnej imperialista je nám hovno platnej. V americký nemocnici se nám z toho vylíže a za chvilku ho tu máme zpátky." On mě nebavil, Ona byla krásná a nesnesitelná, pacifistický vojín Janoušek byl takový nijaký a tak za vítěze považuju nadporučíka Karbana. Ten hláškoval tak, že v souboji debilního armádního myšlení s velkou uměleckou nudou jsem stál na straně zeleného mozka, což patrně nebylo záměrem tohoto snímku.

Naprostí cizinci (2016)

"Řeknu vám, proč nám to neřekl. Byl jsem teplý dvě hodiny a stačilo." Jsem stejný jako tihle Taliáni. Taky nemám, co skrývat a tak bych klidně položil telefon na stůl. Moje číslo zná totiž jenom maminka, manželka, pošťák a všichni telefonní prodejci. Ale vraťme se k těm, kteří sice nemají co tajit, ale přesto na ně telefon leccos vykecá. Mě to mezi nimi bavilo a navíc musím obdivovat tu italskou náturu, které sice vadí, že její přítel do téhle ptáka zastrčil, z tamté ho zase pozdě vytáhl a brzy ho zastrčí ještě někam jinam, ale zase takový problém to není. Problém je totiž tloušťka, takže si pojďme zaskákat s Peppem v rytmu jeho aplikace, která asi měla být vtipná, ale na mě týpek poskakující v noci na mostě působil spíše zoufalým dojmem.

Slídilové (1992)

"Tahle mladá dáma se samopalem je svobodná?" Já mám Slídily rád. Jsou zábavní, napínaví a umějí skvěle překonávat elektronický zabezpečení. Jen k jejich hackování hraje příšerně nervní hudba, na kterou jsem alergickej, ale kdyby k tomu hrálo něco méně "dramatickýho", tak bych s pátou hvězdou neváhal. A teď si jdu zavázat oči a zkusit řídit poslepu dodávku, protože slepej Whistler za volantem byl hodně inspirativní. Ale mám trošku problém s Wernerovým poučením o tom, že nejlepší dieta je to, co najdu na dně opičí klece. To asi řízek s hranolkama nebude, takže tomu nevěřím.

Černá listina - Féma (č. 132) (2016) (epizoda)

"Féma čistí náš svět od Božích omylů." Oblafnutý soubor vykastrovaných pedofilů mě moc nebavil, ale úkolující pan Kardinál nebyl špatný. Zejména jeho rozhovor s Redem stál za to a poslední akce Fémy byla vyloženě vymazlená. Ovšem ty rodinné vztahy, svatba a adopce to trošku srážely.