Labutí princezna (1994)

I keď to možno nieje až také kvalitné, ale bohužiaľ, rozprávka môjho detstva :)

Zrůda (2003)

K tomuto filmu, nieje asi čo napísať. Proste fantastický výkon dua Charlize Theronovej a Christini Ricci.

500 dní se Summer (2009)

Veľmi príjemné prekvapenie. Po tých mnohých romantických filmov z dielne Hollywoodu, človek už ani nečaká, že môže vzniknúť film, ktorý sa absolútne vyhne mnohým klišé, ktoré sú s podobnými filmami spojené.

Wolverine (2013)

Zoberte pár akčných filmov, následne do nich pridajte Logana a vznikne Vám táto sračka, kde s obrovským napätím čakáte, kedy tento film skončí a budete môcť nadávať na to, ako neuveriteľne sa dá zničiť jedna z najlepších filmových sérii ... Bohužiaľ... Jedna hviezdička +, kedže som veľký fanúšik Logana

Rozum a cit (1995)

Výborný scenár, skvelé herecké výkony a atmosféra, ktorá prichádza v spojitosti s dokonale vykresleným životom v Anglicku na začiatku 19. storočia. Jeden z najlepších romantických filmov vôbec.

Záhada Blair Witch (1999)

Mám rád horory a rád sa bojím :) Po prečítaní viacerých recenzií, som sa tešil na neobyčajný zážitok plný hrôzy a desu. Prešla tretina, prešla polovica, ocitol som sa 5 minút pred koncom a stále nič. Tento film šiel naprosto mimo mňa. Na druhej strane, je potrebné oceniť spracovanie filmu. Po dopozeraní tohto filmu som mal a ešte aj stále mám zmiešané pocity. Ale bohužiaľ, hororu pri ktorom sa človek vôbec nebojí, nieje možné dať viac ako 2 hviezdičky.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Rýchlo a zbesilo 5 postavilo latku veľmi vysoko. Preto ani moje očakávania neboli nijako prehnané a dúfal som, že to tvorcovia tohto filmu, udržia na takej istej alebo aspoň na podobnej úrovni, akú mala 5. Bohužiaľ! Tento diel, je pre mňa osobne jedným z najslabších z celej série. Autá boli nahradené Batmobilmi. Vin Dieselov skok, za ktorý by sa nehanbil ani Superman. Runway na vojenskej základni, ktorá nemá koniec. Lietadlo, ktoré vzlietava skoro 10 minút a samozrejme, prepustenie väzňa a spolu s ním zbrane, ktorá môže zabiť milióny ľudí, kvôli pichajde jedného zo zločincov, ktorý dobrovoľne pôjde do väzenia, hoci je obrovská šanca, že už sa nevráti ... dôvod? chce uľahčiť svojmu svedomiu. To je len pár vecí, ktoré z daného filmu robia absolútne priemerný akčný film, ktorý by sa hodil do série Kuriera ...

Nelítostný souboj (1995)

Film, ktorý v dnešnej kinematografii nemá obdobu. Aj keď množstvo dnešných filmov sa snaží čerpať z tohto filmu nesiahajú mu ani po špičky! Famózny výkon Roberta De Nira a taktiež Al Pacina, robia z tohto snímku niečo nezabudnuteľné. Škoda už len toho záveru, radšej by som to videl opačne :)

Patrola (2012)

Tak tento film šiel naprosto mimo mňa. Na nejakú akciu, respektíve strhnutie do deja čaká divák viac ako 80 minút a až následne sa začne niečo diať. To niečo bohužiaľ končí asi o 10 min. neskôr dojemnou scénou, ktorá na mňa bohužiaľ nemala žiaden efekt. Vďaka kamere a útržkovitým záberom som sa nedokázal vôbec vžiť s postavami a preto mi ich osud bol ukradnutý. Som z tohto filmy docela sklamaný, preto hodnotenie je 50% ...

Kdo přežije - Hrdinové proti padouchům (2010) (série)

V prvom rade, asi najlepšia séria Survivor akú som videl. Skvelá taktická hra Russela, ktorý už druhý krát dokázal, že je najlepším hráčom Survivor, čo sa stratégie týka. Ďalej sme tu mali Parv, ktorá sa pekne zviezla na Russelovi, i keď je potrebné uznať, že čo sa týka súťaží, v tejto rade jej to šlo naozaj dobre :) Courtney - ktorá, nemá čo hľadať v hviezdnej sérii, to isté platí aj o Sugar a samozrejme Sandra, ktorá bola už predošlej rade mojou najmenej obľúbenou hráčkou. Niektorí tú píšete o sociálnej hre, ale neviem, kde ju nachádzate. Jedinú vec, ktorú urobila pre výhru bola, že chcela vyhodiť Russela a to jej aj zabezpečilo hlasy od magorov, ktorí to ani so 6timi hlasmi nevedeli dokázať a ešte Russelovi predali náhrdelník imunity :D To už bolo aj na mňa moc. Bola to naozaj dobrá séria - 90%. Škoda, že James sa zranil, taktiež bezmocnosť Colbyho a Ruperta. Čakal som od nich viac. Škoda, že medzi prvými boli vyradený Tom a Steph. Tí by to pekne roztočili :)