Umučení Krista (2004)

70%. Líbí role Piláta Pontského, zajímavý je i náhled na krála Heroda a ještě vyzdvihnu Jidáše a Petra. I fanatický dav. Rozporuplné "sado-maso" - hmm - bylo ho zbytečně moc! Trest zbičování OK(i ta "sranda" okolo), ale že cestou na Golgotu ho mlátí celou cestu na zemi, ve stoje, v sedě, na zemi, ve stoje, ... - no trochu soudnosti. Čemuž jsem se velmi podivil byli "starověcí rasisti" - role jednoho z vojáku Říma při pochodu na Golgotu - těžko si představit jak římšťí vojáci nejprvé nadávají do špinavých galů, řeků, egypťanů, turků, aby zkončili u židů.

Alexander Veliký (2004)

Film se nijak nepamatuji, nezaujal - jediné co se mi vybaví je bitva - skvost celého filmu - kde po mě tvůrce chce abych si pamatoval, jaká část vojska bojuje a jak se pohybuje, zatímco mi ukazuje jak cáká krev - pravé umění. (Dokonce to tam musí napsat - levé křídlo Alexandrova vojska!, atp.)

Princ z Persie: Písky času (2010)

Myslím, že poslední dvě věty filmu mluví za celý snímek: "Říká se, že předivo času spojuje životy některých z nás. Předivem je dávné volání, které zní ozvěnou napříč věky."

Iron Man 2 (2010)

Guláš! Jestliže "Jednička" měla nápad a děj, "Dvojka" nic z toho! Představuje se nám: 1x Dobrák od kosti alá Hloupý Honza, 2x v podstatě dobráci zahaleni dementními pohnutkami a 1x čistokrevný Lord Zloun ... pořád bych možná se zavřenými očima dal 2x** ... ale Scarlett Johansson ála Neo z Matrixu, to už vážně nebylo k jídlu.

Nic než pravda (2008)

Hezký snímek - drama - postavy poměrně přitažlivé, především osud rodiny, dále pak osud agentky CIA ... bohužel jsem úplně nepochopil pohnutky státního zástupce ... ale ten konec, to jsem koukal, nádhera.

Natalee Hollowayová (2009) (TV film)

Docela povedený snímek, i docela zábavný, teda po hodině trochu monotóní a ten kult svaté dívčiny a nezdolné matky až přehnaný. Ovšem to pozadí, policie, soudce a spravedlnost = dokonalost. Funkční jako u nás :). Alá prachy vládnou světu, bohatý tatíček zlosyna, ale i naše rodina "hrdinů" by se bez peněz a konexí moc neškrtla. Konec filmu pak už nikoho nepřekvapí. Za toto opravdu chvála.

Fontána (2006)

5x* po mnoha zhlédnutích. Film je zkrátka nádherný, každý obraz, který jsem viděl se mi vryl do paměti, každá melodie též. Někdo si posteskl nad škrty, které ho připravily o bitvy na novém kontinentu, já nikoliv - a vůbec mi nescházely. Herecké duo - zkrátka dokonalost > a nejen hlavní duo. Tento film je ale opravdu důležité pečlivě pozorovat, v každé větě a v každém obrazu se skrývá nápověda ke konci a následnost ke scéně další, a to takřka bez výjimky - ta prolínavost smyslů je ohromující. Myšlenku bych nepřeceňoval, ve výsledku to vůbec složité není, naopak odpověď je prach sprostě jednoduchá - ale to film jen šlechtí, takže filmu volám 3x sláva. Mimochodem zde plně uznávám dabing, mě osobně se líbí více než originál, a též bez dabingu se tento filmu těžko stíhá :).