Banshee (2013) (seriál)

top!!!!!

Lucy (2014)

OMG............jiný komentář neumím seskládat k tomu.

Muž z oceli (2013)

Muž z oceli je nová verze klasického Supermana, která se nedrží úplně předlohy původních filmů, ale jde si tak nějak svojí vlastní cestou... Henry Cavill coby Klark Kent zde bojuje proti zlému generálovi z jeho mateřské planety... Natočeno je to celkem zručně, ale moc mě nezaujala nová paralela příběhu a ve 3D byly akční scény dosti nepřehledné,

Frajeři ve Vegas (2013)

Frajeři ve Vegas jsou celkem svěží komedií o 4 kamarádech, kteří se rozhodnou vyrazit do Vegas na rozlučku se svobodou. Určitá paralela s Pařbou ve Vegas zde je, ale v této komedii jde hodně o vztahy a o věk samotých hrdinů. O hvězdném obsazení se asi není třeba rozepisovat, ale nutno říci, že všichni pánové a dáma zahráli své role výborně a já se po celou dobu bavil

Úsvit planety opic (2014)

Luxusně zrežírovaná temná parafráze AVATARA. Nečekaně střídmě a soustředěně vyprávěné, přitom velice intenzivní a adrenalinové a s (opět) naprosto perfektními vizuálními efekty (detaily opičích tváří a jejich dokonale výmluvná mimika jsou prostě famózní). Díky Reevesovi má film jiný (osobitější) styl a (depresivnější) atmosféru než Wyattovo ZROZENÍ, což je ale (vzhledem k zápletce) pochopitelné (a správné!). Navíc je to chytrá a krásná (byť samozřejmě poněkud zjednodušená) alegorická propagace míru a pochopení mezi rasami, národy a kulturami (v tomto ohledu se ÚSVIT PLANETY OPIC bez problémů vyrovná (nej)lepším dílům série X-MEN). Celé to vyznění a poselství snímku je pochopitelně trochu naivní, ale přesto nadčasové a hlavně ušlechtilé. Tady se nám zkrátka schyluje k nářezové prequel trilogii (George Lucas i Peter Jackson můžou jen tiše závidět)...

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Terminátor 3: Vzpoura strojů je třetí v pořadí této série, kde je scénář opět podobný dvojce, tentokrát je ale poslána vylepšená robobaba, kterou si zahrála modelka Kristanna Loken... Tentokrát už jsem nebyl tak nadšený jako z prvních dvou Terminátorů, ale stále si film zachovává svou kvalitu a proto mu dám hodně

Rivalové (2013)

Rivalové jsou pro mě velikým překvapením loňského roku, čekal jsem nudné sportovní drama, ale dostal jsem extrémní dávku emocí, vyzdvihnout musím i hudbu, o kterou se postaral Hans Zimmer a především naprosto brilantně přiblížení samotného závodění, ze kterého mi chvílemi naskočila husina... A k tomu všemu i výborné herecké výkony obou hlavních rivalů... Pro mě osobně jsou Rivalové jedním z nejlepších sportovních filmů vůbec

Pustina (2006)

Za málo peněz slušná porce tvrdé muziky. Vizuální stránka sice není moc atraktivní (chvilkami film vypadá spíš jen jako takové hodně dobré domácí video, které si natočila parta kamarádů na dovolené), ale kompenzuje to drsný, vcelku překvapivý a zajímavě vyhrocený děj. Úvod sice mohl být odbyt rychleji, ale za ty zvraty ve finále jsem ochoten jít až na 5*. Většina postav je krásně nejednoznačná a vztahy mezi nimi se vyvíjejí v podstatě neustále a hlavně takřka nepředvídatelně. Tohle opravdu není jen další nudný hollywoodský slasher, ve kterém je parta tupých modelek a hezounů likvidována nějakým maskovaným šílencem, jelikož některé ze zdejších "obětí" jsou možná větší svině, než je jejich pronásledovatel. PUSTINA je tak ve výsledku příjemně nekompromisní záležitost s docela cool hlavním hrdinou, který je sice také vlastně svině, ale takovým tím "správným" způsobem, takže mu nejde nefandit.

Sabotáž (2014)

skip woods je fakt divný pavouk (!) dokáže napsat jak nahláškovanou zábavnost (a-team) tak naprostou hovadinu (pátá die hard) a sabotage je bohužel ten druhý případ ..jinak je vše ok a ve finále z toho vylezlo takové špinavější Komando s reálnýma mrtvolama, hektolitry krve a sprostou mluvou (!) ayer je hračička, jeho kamerové prostocviky mě hodně baví, casting povedený a závěr neskutečně ikonický (!) takže ještě jednou: škoda toho debilního scénáře (80%)