Comeback (2008) (seriál)

Mně tenhle sitcom prostě sedne jako hrnec na prdel a proto po shlédnutí několika dalších dílů zvyšuju hodnocení na 5. U každé epizody se směju a bavím. Velmi dobré herecké obsazení a tým lidí dokázal Comeback vynést mezi kvalitní zábavu, kterou v našich poměrech není moc vidět a proto si myslím že si těch 5 zaslouží. Nova udělala krůček ze své řeky nevýsostných hovadin a kupodivu podařený.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Co dodat? Herecký a režísérský galakoncert. Divákovi je naservírován výborný příběh plný emocí ve vězeňském prostředí . Film dokáže skvěle vtáhnout do děje především díky výborným hereckým výkonům a režii.

Pátá rychlost (2002) (seriál)

Opravdu špatně napodobený Top Gear.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Musím říct že Takešiho hrad sem hodně sledoval jako malý. Ovšem po shlédnutí na Prima Cool musím změnit svů původní "dětský" názor. V některých situacích je Takešiho hrad přinejmenším trapný a v konkurenci s Ninja faktorem jednoznačně neobstojí.

Počátek (2010)

Myslím, že můj pokus jakkoliv popsat Počátek tak aby to bylo pochopitelné by selhal. Výborný film u kterého oceňuji především nápad a odvahu převést takovýto příběh ( mimochodem výborný ) na filmové plátno. Režisérsky a herecky výborně zvládnuto. Není co dodat, kdo má rád sci-fi tak se určitě nebude nudit.

Já, legenda (2007)

Velmi povedený kousek. Will Smith zde předvádí parádní herecký výkon stejně jako jeho psí kolega. Myslím že těžko jde líp zpracovat život osamělého chlápka, který každý den bojuje o přežití a snaží se z této situace najít východisko. Co mě osobně vadilo byl náboženský podtext, který sem prostě v závěru filmu neskousnul.

Titanic (1997)

Zatracování Titanicu kvůli milostnému příběhu asi nikdy nepochopím. Co tento film podle mě vynáší je především kvalita zpracování modelu lodi a velice dobře natočené katastrofické scény při kterých jde loď pomalu ke dnu, plus výborný soundtrack. Co se týče samotného příběhu, tak tam je hodnocení samozřejmě dost subjektivní podle vkusu člověka, ale mně nevadil a ani mi nepřipadal hloupý. Jediná vada na kráse je podle mě zpracování postavy prvního důstojníka Williama McMastera Murdocha , který nespáchal sebevraždu a nebral úplatky. Podle očitých svědků se totiž Murdoch do poslední chvíle snažil zachránit co nejvíce lidí a choval se velice profesionálně.

Smlouva s ďáblem (2000)

Styl humoru nejspíš nebude sedět každému, ale já sem se velice bavil. Sice jak film skončí už víte na začátku, ale o to myslím v těchto filmech nejde. Jde o vtip a ten se podle mě povedl. Navíc, kterej normální chlap by za Elizabeth Hurley tu jednu hvězdu nepřihodil že ? :D

Dech života (1987)

Za fanouška bodnovek se nepovažuju, ale už sem jich pár viděl. Dalton mi ze všech Bondů připadá nejlepší. Film doprovází velmi povedený soundtrack s velice pěknou ústřední skladbou ( Pro mě nejlepší "bondovská" skladba vůbec - The Living Daylights od a-ha ). Film nenudí a celou dobu se něco děje, ikdyž celou řadu akčních scén ( Například seskok jeepu z letícího letadla a závěrečná přestřelka při které Bondovi asi vypnul mozek ) musíte samozřejmě brát s nadhledem. Češi pak musí "strávit" zejména fakt že z VB ( Veřejná Bezpečnost ) v tomto filmu udělá Bond naprosté blbce, ale musím uznat že při scéně kdy to žigul naládoval do dřevěné budky sem se docela zasmál :D. Celkem pohodová filmová jednohubka. PS: Za povšimnutí stojí jeden fakt. Tenkrát = afghánci jsou bojovníci za svobodu, kteří neváhají britského agenta podpořit v jeho akcích proti Rusům. Dnes = ti stejní afghánci jsou teroristé na které se musí tvrdě došlápnout. Divné že ?

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Z tématu se dalo vytřískat mnohem víc. Product placement mi ve filmech nevadí, protože myslím že se dá celkem dobře ignorovat, ale je pravda že tady je ho až moc. Vy nám taky šéfe bych přirovnal k 95 minutám seriálu Ulice se zápletkou ( Především co se týče hereckých výkonů ). U filmu se občas i zasmějete ale to jen opravdu vyjímečně.