On se bojí (2023)

Toto bolo pre mňa ťažké sledovať. Viac mi to bolo ľúto ako by som sa na tom zasmiala (pretože to malo mať aj čierny humor vraj) aj keď som si povedala viac krát - no jasné, samozrejme s takým úškľabkom....dva krát vtipné mi to neprišlo, skôr veľmi znepokojujúce a nepríjemné. Taktiež veci čo sa tam diali som si nejako spájala s tým čo sa asi deje "za oponou, teda skutočne" no zároveň som si nebola tak úplne istá. Neviem, mám z toho chaos v hlave a veľmi zmiešané pocity, na jednu stranu to bolo majstrovské dielo a na druhú psycho chujovina. Ďakujem ze som sa mohla ocitnúť v hlave chorého človeka, bola to jazda, naozaj ! Ešte podotýkam, že režisérove dva horory Hereditary a Midsomar patria medzi moje topky, no tento hodnotím zatiaľ najslabšie. V niečom nesklamal a je jasné že to natočil on, avšak nastavil latku dost vysoko a neprekonal ju. Film budem odporúčať ďalej, lebo k tomuto dielu ma naozaj zaujíma názor iných.

Dům šneků (2021)

Od Španielov som zvyknutá na trochu iné než mi tento film ponúkol. Atmosféricky pekné, príbeh fajn ale v ničom to nebolo nové, iné, pointa neprekvapila. Neurazilo ani nenadchlo. Spisovateľ mi moc sympatický nebol 😄

Men (2022)

Bol to pekný bizár. Začiatok paráda, mala som dosť nepríjemné pocity ale potom to už boli len také výjavy a ja som si hovorila že co to kuwa sledujem. Trochu moc aj na mňa takto v piatok večer. (Príliš artove na môj vkus) ale oceňujem dobre zábery a tazivu hnusnu atmosféru plus hudbu.

Dům běsů (2023)

Pekná atmosférická ducharčina. Príbeh bol dosť dobrý a pútavo sa rozplietal. Nebolo to príliš strašidelné ale miestami mi išiel mráz. Určite radím k tým lepším hororom ktoré som videla poslednou dobou.

Malum (2023)

Vraj je to už druhé zopakovanie rovnakeho filmu od tohto režiséra - Last shift (2014) ktoré som kupodivu videla tiež ale absolútne si nespomínam ako sa mi to páčilo, kedy a s kým som to videla 😄 hodnotila som to vtedy 3* a tento film na tom nebude inak. Boli tam pekné gore scény aj jumpscare, ale na mňa príliš psycho jazda, jedno cez druhé a stále dookola, potom už mi tento ich patern vadil. Aj by som sa viac bála, keby miestami možno ubrali, alebo dali viac na atmosféru a menej na výjavy v ktorych som sa strácala už- čo je realita a čo bludy. Beriem, ak to mal byť zámer diváka totálne domotať, ale teraz mi to prekážalo. Bola to jedna nočná mora v práci, z ktorej sa nevrátiš.

Barbie (2023)

Ešte sa mi nestalo, že som chcela 3x odísť z kina. Bolo mi trápne za hercov a fakt som čakala len na koniec. Choďte už s tými feministickymi srackami do riti. Veľké sklamanie ! Jednu hviezdu dávam Ryanovi za pesničku.

Kostlivec (2023)

Nechápem prečo tomuto dávajú ľudia vysoké hodnotenia. Film asi taký, že v sekunde, ako som vyšla z kina som zabudla o čom to bolo. Ešte že to bolo v rámci firemnej akcie, inak by mi bolo sakramensky ľúto vstupného. Strašiak bol úplne odveci, príbeh nič moc, ničím originálne, nuda.

Megan is Missing (2011)

Bolo to hrozne ! Bolo mi z toho zle. Začiatok sa vliekol a ja som cítila skôr smútok aké až moc "pokazené" môžu dievčatá byť už v takomto mladučkom veku.  Potom od fotiek FBI mi prešiel mráz po celom tele a ostala som vydesená a zhrozená a tento pocit už len pretrval do konca. Posledná pol hodinovka ma úplne rozobrala a nezabudla som na tento film ani po dlhšej dobe.(bohužiaľ) Najhoršie je asi to, že je to točené veľmi reálne a inšpirované skutočnou udalosťou. A všetci dobre vieme, že presne takéto veci sa dejú aj práve teraz niekde na svete ☹️

Renfield (2023)

No konečne sa vyplnilo Nickymu po Vampire Kiss byť ten ozajstný upír !!! :D bolo to super zábavné, páčili sa mi bojové scény, striekanie krvi a vnútorností - tak ako to mám rada. Na nudu nebolo čas a film mi ušiel extrémne rýchlo. Páčilo sa mi tiež, že to nebola vyslovene komédia a zároveň sa to nehralo na príliš vážnu vec.

Randál (2023) odpad!

Chujovina na entu. Neznášam, keď sa niečo tvári ako rádoby mysteriózny, trochu umelecký film, čo ponúkne niečo  zaujímavé  a rozprúdi v divákovi neistotu - no zároveň záujem....toto bol čistý odpad a jediné, čo to vo mne rozprúdilo je trávenie a chuť vylučovat...tento odpad z hlavy. Zabitý čas...hlavná postava vrcholne nesympatická a ostatné tak isto nič moc. Príbeh 0, originalita 0, herci -0, prostredie 2, hudba 1, vtip 0, napätie -0. Nemalo to absolútne nič čo by vôbec stálo za zmienku. Je toľko dobrých/lepších filmov.