The Strange Thing About the Johnsons (2011)

Náhodne som na tento krátky film natrafila cez video kde dievčina opisovala, že to bolo strašné a už to nikdy nechce vidieť + komentáre ľudí podobným smerom že prečo to vôbec pozerali atď....musím povedať že som čakala viac. Popri tom všetkom, čo som už videla, toto so mnou takmer nepohlo, skôr som sa zasmiala alebo krútila hlavou. Ja by som tam každého prepleskla lebo všetci boli je***ti a zaslúžili by si po hlave na spamätanie 😄 ale inak vôbec nie som agresívna, len toto ma ľahučko až vytočilo.

Ono (2022)

Toto bolo vskutku osviežujúce !!! Konečne niečo iné, originálny nápad, zaujímavý príbeh, ak už ste unavení z tých zombíkov, strašidiel, posadnutí a podobne, dajte si túto chuťovečku. Ja som sa bavila a so záujmom pozerala kam toto bude pokračovať. Ešte že nemám domáce zvieratko....inak vrany mám rada, asi by som dopadla ako hlavná hrdinka :D

The Twin (2022)

Nie je to úplne najoriginálnejšie rozuzlenie ale celý film baví, pomaly zisťujeme viac a viac a mozeme si robit závery alebo predpokladat ako sa to bude celé ďalej uberať a ja som to teda neodhadla určite dopredu, takže za mna velmi dobre :) nebolo to vobec priehľadné a niekolko pekných scén sa tiež našlo. Je to u mňa niečo medzi 3* a 4* ale keďže je to horor, zaslúži si oceniť.

Černý telefon (2021)

Čistá Kingovka cez kopirak, do toho kina som mohla ísť naozaj na niečo lepšie...nechce sa mi tu ani rozoberať čo všetko sa mi na tom nepáčilo, resp prečo sa viac nepovenovali vrahovi, že to bol taký pozliepanec iných hororov ktoré boli aspoň lepšie než toto...celkovo, nič moc, totálny priemer aj menej. Bola som zvedavá na Ethana a mohol zahviezdiť oveľa viac ak by mal trochu iný scenár.

Fresh (2022)

Zaujímavé, zábavné aj desivé do poslednej minúty. Vedela som o čom to bude cca a to mi ubralo trošku prekvapenie ale inak super, po dlhšej dobe lepší film konečne. Chválim tiež perfektnú kameru a veľmi uveriteľné reakcie a správanie hercov, extrémne som sa vžívala do deja.

Euforie (2019) (seriál)

Nepozerala som tento seriál v najlepšom psychickom rozpoložení, a môžem povedať že ma niekedy ešte viac rozbil, ale rozbil ma krásne. Z určitej zvrátenej strany mi tiež trochu pomohlo vidieť, že netrpím sama a ľudia riešia veľa temných a ťažkých vecí v živote. Skvelá hudba, skvelé herecké výkony, skvelá kamera. Surové podanie rôznych traumat, situácii, ktoré zažívajú ústredné postavy sa mi páčil, aspoň to bolo o to reálnejšie a aj keď som si myslela zo začiatku, že si postavy ani neobľúbim, tak mi každá jedna prirástla k srdcu. Netajím sa tým, že si rada občas pozriem nejaké teenagerske prkotiny ale toto malo váhu, hĺbku, emóciu, vizuál, proste všetko. Keďže to hodnotím dokopy za obe série, nemám veľmi čo vytýkať, len pár dielov viem že bolo slabších a potom niektoré extra vytŕčali. A Zendaya ktorú som doteraz poznala len zo Spidermana, tak z tej mi padla sánka ako hrala svoju rolu, hlavne v S2E5, išiel z toho až strach.

Thunder Force (2021) odpad!

Tento film je jedna otrasná sračka, nestálo to ani za pustenie do podmazu. A ešte sa má človek dívať na dve tlustoprdky, ktoré nie sú ani vtipné. Nerozumiem prečo toto vôbec vzniklo.

Batman (2022)

Z kina som odchádzala nadšená! Po Nolanovej sérii môj ďalší najobľúbenejší Batman, určite nie druhý, ale stojí v  rovnakej línni, pretože to je ako miešať hrušky s jablkami. Chcem veľmi vyzdvihnúť, že film nebol zameraný na akciu a bolo jej menej a viac sa sústredil na hádanky, príbeh, vnútro hlavnej postavy. Hudba bola skvelá, ten klavír tomu dal úplnú čerešničku, navyše zvýraznený zvuk ťažkých topánok keď Batman chodil mi pripomenul Tyranta z Resident evil (možno len mne) a to zmocňovalo tú jeho desivú auru s ktorou sa na neho dívala väčšina ľudí. Bol úplne inak vykreslený, viac ľudsky, viac ako freak. Myslela som si, že práve toto sa mi páčiť nebude, ale bolo to naopak. Super bola tá ponurná daždivá atmosféra, minimum farieb a la noir detektívka, lebo v takomto duchu sa to nieslo, dali veľký priestor aj Gordonovi, konečne. Kamera tiež skvelá, pomalé zábery až niekedy symbolické. O hercovi hlavnej postavy Robertovi som nemala najmenších pochýb, zhostil sa toho ukážkovo. Nad filmom by som sa mohla rozplývať do zajtra. Batman vždy bol aj bude moja srdcovka a tomuto by som dala aj 6*

Bez východiska (2022)

Twist síce neprekvapil, ale dobre sa to pozeralo, aj napätie bolo a miestami aj trošku brutalitky. Taká fajn jednohubka, aj keď úplne 4* si to nezaslúži, ale prikloním sa k nim, lebo 'trafili klinec po hlavičke' if you know what i mean :D :D

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Som v šoku, lebo pri tejto dvojici som si hneď povedala,  že to bude isto fajn romantická komédia.. Obaja sú moji obľúbení herci, no nefungovala ani chémia, ani akoby nasilu vtipné konverzácie (ktoré vlastne tvoria celý film) pritom herci sa snažili čo to šlo, aj improvizovali, ale bohužiaľ nakoniec to celé vypálilo skôr trápne. Nebolo to dobre zvládnuté po režijnej ani scénarskej stránke. S ťažkým srdcom dávam **