Dvě nejlepší kamarádky z dětství jsou zase spolu. Jedna z nich totiž objevila látku, co dělá z lidí superhrdiny, takže se trochu nečekaně můžou postavit zločincům. (Netflix)

Lacike

Nevtipná komédia na úrovni ženského remaku Ghostbusters. Akurát tentoraz tu sú len dve hnusné a nevtipné ženy. Mužských postáv tu je minimum a tých pár je odsúdených do úloh trápne prehrávajúcich zloduchov alebo dementných komických postavičiek. Jedine Jason Bateman dokázal toho zloducha so srdiečkom na správnom mieste akotak uhrať. Trailer vyzeral celkom vtipne, takže po skončení filmu som si ho pustil znova, aby som zistil kam sa vytratili všetky vtipy. Vo filme pôsobia nejak slabšie a žiadne iné sa už vôbec nevydarili. Sem tam poteší nejaká menšia akčná scéna. Nie je to nič extra, ale akcia je rozhodne jedinou zložkou, ktorá sa aspoň trochu blíži k priemeru. Nepáči sa mi tento typ ženských komédií v ktorých sú chlapi len za dementov. V starších filmoch síce mali ženy menší priestor, ale rozhodne neboli vykreslené ako tupé kravy. 2/10. ()

Malarkey

Melissa McCarthy a její humor měl svoje chvilky třeba ve Špionovi, ale to především proto, že jí oponentem byl Jason Statham a vysloužil si tím filmem jednu z nejlepších rolí v jeho kariéře. Ale když se režie chopí dvorní režisér Melissy, která nemá moc co by víc nabídla, tak je to hlavně o ztřeštěnosti, občasné trapnosti a celkově extrémnímu šílenství, bez kterého by se její filmy jednoznačně neobešly. Zasmál jsem se, kecal bych, když bych řekl že ne, ale znova bych to teda vidět nemusel. Jason Bateman v jeho roli je asi jeho nejtrapnější role, kterou kdy natočil. Na natáčení musela být asi fakt sranda, jinak moc nechápu proč nás těmito filmy někdo trestá? ()

lykan9

Thunder Force je zbytečná konina, která by měla být aspoň střeštěně vtipnou, ale není. Jediná scéna, u které jsem se bavil a ani nevím proč, je ta se zkaženým mlékem. To jsem se opravdu přistihl, že jsem se zasmál. Jinak to byla však nuda. Ústřední dvojice sice nepředvedla vyloženě špatný výkon, ale třeba od Mellisy McCarthy bych čekal víc. Vím, že superhrdinské filmy teď frčí, ale tyhle parodie by se natáčet snad ani neměly. ()

Likan7 odpad!

Absolutní vrchol nevkusu. Proč tam vlezla herečka tak nadaná, jakou Spencer je? Však má Oscara a jednu nominaci. Tohle je pod její úroveň, přesně na takové, na jaké se naopak pohybuje Melissa McCarthy. Tu ženskou nenávidím a každým jejím dalším filmem je to silnější. Není vtipná, nehraje ani průměrně a neumím si představit člověka, co jí má rád. Vrcholem týhle trapárny (jinak se to fakt nedá nazvat), je pak scéna ze začátku filmu a talířem syrových kuřecích prsou. Ale šmajchlování s chlápkem, který má místo rukou krabí klepeta (nekecám), je hned na druhém místě. Při sepisování ročních nejhorších filmů se určitě na Thunder Force mnohokrát vzpomene. Tohle fakt nejde... ()

filmfanouch

Před 3 roky do kin vrazil Black Panther. První (velkorozpočtová) sólovka afroamerického superhrdiny byla megahitem, která dohromady z kin vytřískala 1, 3 miliardy dolarů a dalo se čekat (což se dodnes potvrdilo), že se časem vlastních filmů dočkají i hispánští, asijští nebo homosexuální superhrdinové. A na rozdíl od spousty lidí s tím absolutně nemám problém a naopak to podporuju. To, že se ovšem nyní dočkáme filmu, kde superhrdinku hraje Mellissa McCarthy beru jako ono dno aktuální snahy o korektnost 21. století. Manželský pár ve složení Melissy McCarthyho se po sérii filmů (Tammy, Šéfka, Život je večírek, Superintelligence), které Falcone režíroval a McCarthy si v nich zahrála hlavní roli rozhodli natočit další film. Thunder Force se přitom nesnaží být parodií na superhrdinské filmy, ale klasickým superhrdinským filmem, který ovšem spadá do komediálního žánru. Přitom všem je důležité zmínit, že ve filmu hrají kromě McCarthy také Octavia Spencer, Jason Bateman, Bobby Cannavale, Pom Klementieff nebo Melissa Leo, tedy spousty kvalitních herců. A očividně to mělo nějaký rozpočet. A přesto je to téměř k nesnesení. Zkusme se vžít do situace, že samotný námět někomu přišel zábavný. A zaveďme do rovnice, že Netflix v podstatě odklepává víceméně vše. A přitom si taky uvědomme, že spojení slov ´´ superhrdina´´ a ´´ Melissa McCarthy´´ nutně nemusí automaticky skončit špatně. Když v roce 2015 dorazil velmi zábavný Špión, nikdo skutečně nečekal, že dorazí dost zábavná odlehčená variace špionážních filmů. A na podobném duchu se mohla nést i Thunder Force, přičemž ani Octavia Spencer není vůbec špatná herečka. Dvě talentované herečky tak v podstatě trpí příšerným scénářem, neskutečně líným tvůrčím uchopením a především s očividnou domněnkou, že to za pochodu vznikalo skutečně obstojí jako zábavný superhrdinský film. Jenže... no hádejte. Už způsob, jakým dvě hlavní hrdinky přijdou ke svým schopnostem musel znít na papíře jako nápad 12-letého kluka, který si z nějakého důvodu takto představuje ideální superhrdinskou podívanou. Thunder Force je vyloženě hloupý film. Postava Octavie Spencer Emily má alespoň zajímavě načrtnuté pozadí a je podstatně zajímavější, než postava McCarthy Lydia. Lydia je nezodpovědná, Emily je zase jejím pravým opakem. Na jednu stranu by se tak vlastně dvojice mohla zajímavým způsobem doplňovat, bohužel Falconův scénář s touhle dvojicí též kdovíjak zajímavě nepracuje. Thunder Force jsou navíc tak trochu nesourodí v tom, jakým filmem vlastně chtějí být. Chvíli se tváří jako film, který je především o stmelování dvou přítelkyň skrze potírání zla a najednou je z toho něco úplně jiného. A přitom je pochopitelně možné, aby film mohl fungovat ve svých odlišných rovinách. Jenomže v tomhle ohledu nefunguje a působí jako ještě výraznější bordel. Člověk by od režiséra, který je zároveň komikem čekal fungující a zábavné gagy. McCarthy v podstatě hraje již ohraný typ postav, které předtím hrála a Spencer na ten bídný scénář prostě nestačí. Především je zarážející, že i když je film o dvou hlavních hrdinkách, Spencer je výrazně McCarthy upozaděna. Což je smutnější právě i díky tomu, že je postava Emily o poznání zajímavější. Film se přitom tváří jako superhrdinský origin, kdy se dvojice musí sžít se svými schopnostmi, vyjít spolu a následně porazit zlo. Jenomže tahle základní kostra je roztažena na velmi nesmyslnou podívanou, která je příliš dlouhá i v rámci délky 100 minut. Pom Klementieff, Jason Bateman ani Bobby Cannavale ze svých záporáků bohužel také moc nevytáhnou, ovšem jsou v nich vlastně celkem fajn a minimálně Bateman je v téhle částečně úsměvné roli skutečně výrazný. Přitom žádný z těch padouchů ovšem nefunguje jako reálná hrozba a momenty, kdy se Thunder Force snaží z odlehčené zábavy tak trochu přejít k osudové superhrdinské záležitosti jsou opravdu tragické. Melissa Leo je z celého obsazení nejlepší, ve filmu jí je ale po čertech málo. Falcone ani nezvládá to, že by vytvořil funkční rozpolcení postav před závěrem, kdy všechny hádky musí jít stranou kvůli spáse světa. Nefunguje to po emocionální stránce, ty postavy nemají šanci kohokoliv zajímat a do toho je tu Falconeho režie. Už dlouho jsem neměl pocit, že bych viděl tak nekreativní režii. Dokázal bych přežít fakt, že Falcone nezvládá natočit akční scénu, protože pro to ve své kariéře ještě neměl příležitost. Jenomže on v podstatě nezvládá téměř cokoliv. Jsou na tom vidět řemeslné kvality, očividně to stálo několik milionů a i to CGI je v podstatě alespoň podprůměrné. Jenomže to ve finále nedrží pohromadě a to i díky tomu, že v případě nefungujícího scénáře se z toho alespoň dělá film dělá prostě těžko. Nemám nic proti tomu, že na place nejspíš byla zábava. Chápu, že se Falcone a McCarthy mají rádi a očividně je spolu baví točit. Jsem si ochoten představit to, že nenáročné publikum bude spokojené a klidně si dá za pár let nášup v podobě pokračování. Jenomže zábava na place nedělá dobrý film, láska v tomhle případě nevytvořila dobrý film a na nenáročné publikum se ten film zase o něco snaží. To, že ten film není zábavný, nefunguje jako akční podívaná a ani v něm nefunguje snaha o nějaké drama dohromady tvaruje film, který selhal prakticky ve všem. Má sice světlé momenty, herci nehrají příšerně a k filmové pohromě extrémního kalibru to má daleko, jinak je to ale celé vlastně opravdu vyloženě dementní a nedovedu si vlastně představit, komu Thunder Force doporučit....... () (méně) (více)

• Natáčanie začalo 25. septembra 2019 v Atlante v štáte Georgia a skončilo 10. decembra 2019. (Arsenal83)
  • Pro herečku Pom Klementieff (postava Laser) jde o druhou superhrdinskou postavu, kterou ztvárnila. Tou první je postava Mantis z Marvel Cinematic Universe. (Marcos22)