Aguirre, hněv Boží (1972)

Klaus Kinski posadnutý Eldorádom, hudba a príroda robia tento film výnimočnejším než naozaj je.

12 opic (1995)

Zasa raz niekto cestoval časom... Bohužiaľ, James Cole mal smolu, že ho vedci nevedeli poslať do správneho roku, a tak zažíva najrôznejšie trampoty. Ak sa chcem vrátiť do minulosti, pozriem si radšej The Girl Who Leapt Through Time.

Americký zločin (2007)

Film pri ktorého sledovaní má človek chuť rozmlátiť ciferník väčšine tých pošahaných postáv. Okrem odsúdených mali dostať trest aj nezodpovední rodičia, ktorí za pár šupiek dajú strážiť svoje deti neznámej osobe a idú si krútiť kolotoče. Najzaujímavejšia scéna? Poskytovanie prvej pomoci štýlom : "wake up!" :D

Velká železniční loupež (1903)

Pobavili ma pády, keď niekto schytal guľku. Tá bábka, ktorú lúpežník zhodil z vlaku :D - bol to skvelý trik ;) Rovnako ako Trip on the moon je aj Veľká vlaková lúpež klasika. Ale klasika-neklasika, nebolo to bohviečo.

21 gramů (2003)

Jóój, či bola tá skladba When Our Wings Are Cut, Can We Still Fly ukončujúca film krásna. Škoda, že z prehnaného prelínania dejových línií bol zmagorený aj tvorca filmu a tak príliš skoro ukáže, ako to dopadne.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Čo do akčnosti, najlepší vojnový film (so skvelým soundtrackom). S Apokalypsou a Tenkou červenou líniou sa však nemôže porovnávať - to potom môže byť aj Dan Brown s Platónom na jednej lodi :)

Angel Heart (1987)

Film z čias, keď Mickeyho ksicht ešte dobre vyzeral. Bohužiaľ, už príliš skoro mi cvaklo, aké bude rozuzlenie a teda záver nebol taký prekvapujúci ako mal byť. Škoda tiež tých očí, ktoré sa ušli Louis Cyphreovi a malému dieťaťu. Boli viac-menej na smiech.

Nauka o snech (2006)

Bolo to zvláštne. Ale tento film mi pripomenul chvíle, na ktoré rád spomínam a aj preto sa mi tak páčil. Pobavilo ma to viac ako väčšina komédií - najmä Guy so svojimi hláškami (povedz im, že sú los trubkos trapos :D).

Široce otevřené oči (2009)

Z prostredia ortodoxných židov by mohla vzniknúť naozaj dobrá dráma. Najmä, keď našinec nepozná tak dokonale ich kultúru. Bohužiaľ, toto nebola tá správna cesta.

V Bruggách (2008)

"BRUGY SÚ PRDEL SVETA." Čo by asi povedal, keby ho poslali na Slovensko :D Konečne originálna zápletka, prehliadka Brúg za sprievodu skvelej hudby a Colin si napravil u mňa renomé po blbej S.W.A.T. Koľko komédii by táto krimi dráma svojim humorom dala do vačku.