Mustang (2001)

Naozaj nádherné zábery. Ale v bonusových materiáloch sa Barabáš priznáva, že natáčal v Mustang-u bez povolenia. Kráľ to nechal na jeho morálnom rozhodnutí. A on sa rozhodol - uverejnil to. Prečo asi?

Můj soused Totoro (1988)

Malá Mei raz pri potulkách záhradou nájde otvor, no nie do králičej nory, ale do príbytku lesného ducha Totora, ktorý je s vypúlenými očami a večným úsmevom naozaj na zamilovanie. Dej je chabý, ale Miyazaki má zvláštnu schopnosť pre vytvorenie špecifickej atmosféry, ktorá zdobí každý jeho film. Hudba bola krásna.

Fascinující proměny přírody (2009) (seriál)

Levy, zebry, pakone, sardinky, ľadové medvede,... bez nároku na honorár predvádzajú lepšie výkony ako väčšina hviezd Hollywoodu. Je fajn vidieť výsledky práce - najmä, keď človeka táto práca baví.

Tři barvy: Modrá (1993)

Tie pasáže, keď hudbu sprevádzali zábery na noty boli skvelé. Avšak Julie sa na môj vkus so svojou tragédiou vyrovnáva nejako čudne, nehovoriac o jej vzťahu s Olivierom.

O dívce, která proskočila časem (2006)

Snáď najlepší film o cestovaní časom – a tých filmov teda je. Taktiež som sa nasmial dostatočne, najmä pri karaoke a Makotiných kotrmelcoch, vždy, keď docestovala :D Konečne film, kde hlavná postava, ktorá vie cestovať v čase, nemá potrebu zachraňovať svet. A hlavne v tom je tá originálnosť. Sám neviem, ako by som túto možnosť využil ;) Škoda tých pár dier v príbehu, ktoré boli dosť podstatné.

Téměř bez šance (1999)

Film so zaujímavým príbehom - aj keď možno trochu pritiahnutým za vlasy. Už úvodná skladba od Delerium - Silence ma výborne naladila a Sarah Brightman so svojím Deliver me to krásne zavŕšila. Najväčšími tromfami je však herecké obsadenie – a čo sa mňa týka, najmä postava Darlene :P Škoda, že pobyt vo väzení nebol zobrazený drsnejšie – ostali by silnejšie emócie.

Underworld (2003)

Film hlavne pre mladšie ročníky - ktoré ako sám badám, sú z upírov totálne mimo. Aby tento film neobišiel ani skor narodených, je tam Kate v obleku alá domina. Príbeh nulový, lykani vyvolávajú pocity medzi blitím a pobavením a upotený Speedman medzi stále skvele uprevenými upírmi svieti ako kol v plote. Raz mi stačilo.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Špička medzi prírodopisnými filmami. Nádherné zábery, ktorých natáčanie si muselo vyžadovať veľa trpezlivosti a driny. Pri sledovaní jednotlivých dielov som mal vždy chuť tieto miesta navštíviť.

Beowulf (2007)

Spočiatku uťahané, ale čím bol Beowulf starší, tým viac sa mi to pozdávalo. Keby sa Zemeckis pobavil viac s rybími očami každej jednej osoby, s črievičkami Angeliny Jolie a jazdou na koni, bolo by to skvelé. Keď už sa pustil do severskej mytológie, mohol by v podobnom štýle pokračovať. Ide mu to.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Ford je s klobúkom, koženou bundou a bičom v ruke vážne sympaťák, ale... Možno je to tým otrasným českým dabingom, Karen Allen alebo tým, že už nemám 15 rokov. Ak by som si totiž chcel pustiť dobrodružný film, nesiahnem po Indiana Jonesovi, ale skôr po Honbe za drahokamom s Douglasom, ktorý hravo tromfne ktorýkoľvek diel z Indiho.