Alenka v říši divů (1999) (TV film)

Je těžké neklást až přílišné nároky, když jste velký milovník příběhu Alenky v říši divů, ale když on je to TAK DOBRÝ materiál na zfilmování a lze si s ním tak dobře pohrát!!! Nevím , jestli tohle Willing nevěděl, a nebo nechtěl víc popustit uzdu své fantazii, ale prostě to nefunguje. Film na mě celkově působil neskutečně protivně. Jestli takhle vypadá Říše divů, snažila bych se z králičí nory okamžitě vyškrábat zase ven. Postavy na mě občas působily až ,,odpudivě". Třeba sama Alenka, otravnější holku jsem nikdy neviděla. Ta jedna * je za Whoopi Goldberg v roli kočky, ta byla bezchybná!

Moje krásná učitelka (2011)

Byla jsem přemluvena jít s kamarádkami do kina. Už u vstupu jsem se bála jejich výběru. Určitě to bude něco hloupého, zamilovaného, plného ,,krásných" lidí. Když mi byl řečen název filmu, myslela jsem si, že osud je zpečetěn. Ale co se k mému překvapení stalo, v úvodních titulkách jsem zahlédla jméno Tom Hanks a pak i jeho samotného a oči mi šťastně (a s úlevou) zajiskřily. "To by mohlo stát za to...", pomyslela jsem si. Film nebyl hloupý, nebyl přehnaně srdcervoucí, ani nebyl plný krásných lidí (Tom HODNĚ zestárl, zakulatil se a zešedivěl a Julia Roberts má charizma, ale nikdy jsem ji nepokládala za krásnou ženu). Ale v podstatě nebyl plný ničeho. Možná jen těch krásných starých italských skútrů, které mne ve filmu zaujaly nejvíc. Je to jakýsi pokus, ale nevím o co. Bylo to zklamání. Zklamání, že s tímto filmem má Hanks něco společného, natož, že to režíroval. Měl by zůstat jen u jednoho řemesla...

Marley a já (2008)

Ach Marley....budu se snažit být objektivní, ač je to těžké, protože za dveřmi mám i já svého labradora. Ale co, upřímně a od srdce vám řeknu, dostane vás. Tenhle film, a hlavně jeho hl. postava - čili pes Marley. Není to žádný svatoušek, vlastně, dalo by se říct, že je to vážně jeden z nejhorších psů na světě. Ale myslím, že to si pomyslí jednou za čas každý majitel psa, avšak když na to přijde, za nic na světe by svého mazlíčka - nejlepšího přítele - nevyměnili. Marley a já je film, který vám dost zahraje na city, možná si i pobrečíte (jako já), ale nijak tím člověka nevydírá...Je to miloučký film o soužití člověka se psem od štěňátka až po konec. + Jennifer Aniston je prostě krásná ženská.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Je jedna věc, která vždycky prokáže, že je ve mne ještě stále kus dítěte, a to jsou kreslené a animované filmy. To že Koralína bude v něčem JINÁ, začalo už tím, že jsem ji nesledovala se svojí mladší sestrou. Vůbec obecně o ní malé děti příliš moc nevěděly. Zato moji vrstevníci a především milovníci Tima Burtona si ji nemohli vynachválit. A měli pravdu, ač Koralína vážně vypadá jak z dílna Burtona a přitom není, zachovala si svou originálnost a mne dokonale upoutala. Strašidelné animace a podivuhodný příběh, který VŮBEC nepřipomíná Říši divů, jak někteří píší, knoflíky, vynikající hudební doprovod a kousek toho, co by nemělo chybět v žádné pohádce, totiž ponaučení, vedou k tomu že dávám plné 4* (ach ta úžasná kočka!!!)

Mamma Mia! (2008)

Jak si tak prohlížím komentáře, je vidět, že málokdo tenhle film vzal s humorem. Jenže bez něj to vážně nejde. Občas je prostě nutné, vzít film tak jak je, se vší lehkostí a jednoduchostí....dobrá - až naivností a hloupoučkostí. Pokud budete schopni tento film nepitvat, tak je dost možné, že si ho pak užijete jako já, a herci samotní. Vždyť všichni víme, že Meryl a Colin jsou Herci s velkým H. Ale občas si taky potřebují ,,jen tak hrát“. A o tom Mamma Mia je, o hravosti. Je to úsměvné a bavilo mě to. + za písničky ABBY, které krásně zapadaly do děje, hvězdička navíc.

Královna prokletých (2002)

Klasický upíří film s pohledným hlavním hercem, který asi nejvíc zaujme ty -náctileté. Je pravda, že Stuart Townsend je v Královně prokletých celkem kus. Ale to tak všechno. Dialogy chabé a celý film čekáte na nějakou hlubší zápletku, která však ne a ne přijít. Prostředí líbivé, hudba také, ale byla místa, kdy jsem si říkala, že pohled na Stuarta už to nespraví a jdu si asi číst…

Muž proti muži (2006)

Jednu hvězdičku si u mě vysloužily herecké výkony dvou hlavních hrdinů. Pierce Brosnan i Liam Neeson předvedli, co to je tvrdá herecká dřina. Prostředí Muže proti muži určitě zajímavé. Nejdříve mě sice vyděsilo, že film je označován mimo jiné jako western, protože k těm nemám příliš kladný vztah. Ale co se týče tohoto filmu, s westernem mi přijde, že má společné opravdu jen to prostředí. Brutalita některých scén mi přišla zbytečná a pokud jde o děj, tak mě osobně slepé pronásledování za účelem pomsty asi nějak nechytlo.

Kafe a cigára (2003)

Dokonalé herecké obsazení, dokonalé prostředí, dokonalý námět….Vždycky jsem dokázala ocenit něco, co není typicky poskládaný film, který něčím začne a vyvíjí se až dospěje ke svému konci. Film poskládaný jako skládačka z krátkých scén a ještě k tomu v černobílém provedení? Skvělý nápad, sem s ním. A opravdu jsem se nezklamala. Dokonce i Iggy Pop o kterém jsem si myslela, že U NĚJ mě už nikdy nic nepřekvapí, mne ohromil svým nevinným kukučem a nervózním, až bych řekla stydlivým, projevem. Nemá to chybu!

Hedvábné punčochy (1957)

Ano, je to kýč. Ale který muzikál není? Pro mě je u tohoto typu filmů vždy nejpodstatnější hudba a choreografie. Hudba je v Hedvábných punčochách dle mého názoru bez chybičky. Choreografie působí chvílemi komicky, ale vše mi vynahradily scény s tancem Cyd Charisse. Ta byla vskutku okouzlující. Ještě teď popadám dech z těch úžasných kousků prádla, které omámeně vytahuje ze svých skrýší…a tak jim ten děj prominu. Pro tentokrát.

První liga (1989)

Až do zhlédnutí tohoto filmu jsem netušila, že Charlie Sheen dokáže zahrát i něco jiného než komika, a ještě k tomu celkem slušně. Do role hráče zvaného Divoch vyloženě zapadl a předvedl se v celé své, tehdy mladické, kráse (i s těmi brýlemi!). První liga není film s bůh ví jak ohromujícím dějem, ale i tak dokáže zaujmout a pobavit.