• Thriller

Pařba ve Vegas (2009)

Tak párkrát jsem se zasmála, ale zas taková pecka to rozhodně nebyla. Abych to docenila, asi bych musela být chlap a mít trochu upito a ještě se na to dívat s hordou podobně naladěných kamarádů (což nemyslím nijak hanlivě). A asi to vidět v angličtině, protože si opět musím postěžovat na šmírácký dabing.

Most přes řeku Kwai (1957)

Vynikající (proti)válečný film, který ukazuje nejen důležitost síly ducha, ale také to, že válka nemá žádnou logiku a mění charaktery nečekaným způsobem. Po shlédnutí jsem nemohla uvěřit, že je film už téměř 60 let starý, jako by byl natočen včera...

Columbo - Planý poplach (1990) (epizoda)

Jeden ze slabších dílů. Na rozdíl od klasického schématu zde nevidíme provedení vraždy (a už vůbec ne na začátku), navíc celé to prostředí "nymf" mi připadalo dost otravné.

Černá kniha (2006)

Docela mě překvapuje zdejší vysoké hodnocení, mně ten film připadal jako dost velký úlet. A to hlavně pokud jde o scénář - hlavní hrdinka se bez větších problémů dostane, kam právě potřebuje. Obávaný Mintze (?) se projevuje spíš jako charakter a téměř lidumil. Mučený zajatec prozradí odbojovou buňku svého otce, toho ale nikdo nezatkne. Kanaďani si po osvobození nechají radit od největší esesácké šajby! Velmi mě také rozesmála scénka, když věřící odbojář nechce zastřelit nepřítele, který ohrožuje jeho druhy, a přiměje ho k tomu až to, že nepřítel začne klít. No a u řady zbytečně naturalistických scén jsem si říkala, jestli pan režisér není trochu úchyl - no na ženské klíny je evidentně vysazený. Dvě hvězdičky dávám proto, že jsem se přes to všechno kupodivu nenudila a Sebastian Koch je sympaťák.

Columbo - Vražda na videu (1975) (epizoda)

Na tomto dílu je nejlepší opravdu mimořádně slizký padouch... Jeho německý přízvuk je jen třešničkou na dortu.

Columbo - Rozbouřené vody (1975) (epizoda)

Columbovy důkazy zde jsou trochu na vodě, ale o to víc si vrahouna vychutná...

Hodiny zoufalství (1955)

Ač už je to film pro pamětníky, stále velmi napínavý. Vynikající Fredric March jako usedlý "taťka", kterého okolnosti přinutí k hrdinství.

Kvartet (2012)

Objektivně je to spíš na 3 hvězdičky, ale mám slabost pro britské filmy a Maggie Smith.Teď zde vidím, že to původně byla divadelní hra... no na divadle to muselo být skvělé, ve filmu je ta jednota místa trochu únavná. Nicméně místem je fascinuící domov pro přestárlé hudebníky (v něčem takovém bych jednou chtěla skončit), kde se setkávají staří známí z jednoho kdysi slavného kvarteta. V krátké době další příběh britských důchodců, tentokrát nikoli z hotelu Marigold a není to tak veselé, spíš úsměvné až melancholické. Ale velmi příjemný film. Sympatický mi byl nápad u závěrečných titulků, který připomíná zasloužilé hudebníky/herce, kteří se ve filmu objevili.

Za borovicovým hájem (2012)

Tento film vlastně obsahuje tři příběhy, což se ukazuje jako hlavní úskalí, neboť každý z nich je tak trochu nedotažený. Jakmile se do příběhu dostanete, vzápětí skončí. Stejně nedotaženě pak na mě působí celý film, takže celkový dojem je takový nemastný neslaný.

Vedlejší účinky (2013)

Sovy nejsou tím, čím se zdají být, aneb napínavý film plný nečekaných zvratů. Každý si hraje svou hru a jen jeden zvítězí. Rozhodně doporučuji jít na tento film bez bližších informací o obsahu, vynikající divácký zážitek je pak zaručen!