• Thriller

Záskok (1994)

To byla taková jednohubka na jeden večer. Nebylo to špatné, ale stačí vidět jednou. Nejvíc mě zaujala minirole Steva Buscemiho.

Gravitace (2013)

Pro mě je ve filmu nejdůležitější příběh. A ten tady prostě není. Obraz chápu jen jako doplněk, který může vyznění příběhu umocnit, nikoli naopak. Celé mi to připadalo jako trochu vylepšená verze předchůdce 3D filmů, který jsem zamlada viděla ve Futuroscopu nebo možná dokonce v pražském planetáriu. Jako by si tvůrci jen hráli a zkoušeli, jak 3D funguje, některé záběry byly až dětinské (žabka apod.). A nebo už jsem stará a prostě si na tenhle formát nezvyknu. Ale třeba jednou uvidím ve 3D i opravdový Film.

Vražedná pole (1984)

Velmi civilní a působivý příběh z doby vlády Rudých Khmerů, kteří v zájmu jakési ideologie vyvraždili téměř třetinu obyvatelstva Kambodži, což je dost šílené i ve srovnání s jinými "machry" 20. století. Podle některých komentářů je tento režim ve filmu líčen příliš okrajově, ale mně se i ten relativně krátký úsek ukazující několik scén a momentek z khmerského koncentračního tábora zdál dostatečně působivý pro popsání zvrácenosti tohoto režimu. Roli kambodžského novináře ztvárnil kambodžský lékař Haing S. Ngor, který je jeden ze dvou neherců, kteří v historii za svou roli dostali Oscara. Sám také prožil několik let v khmerském lágru, kde přišel o manželku, a vůbec měl velmi zajímavý osud: http://en.wikipedia.org/wiki/Haing_S._Ngor .

Mzda strachu (1953)

Mě tedy atmosféra příliš nepohltila, hrdinové mi sympatičtí nebyli (snad až na Luigiho) a místy mi to přišlo trochu legrační, což ale je asi spíš věkem filmu. Pro mě příliš "mužský" film.

Soul Kitchen (2009)

Navnadilo mě zdejší poměrně dobré hodnocení, ale následovalo velké zklamání. Scénář se mi zdál až zoufale neoriginální. Má to být komedie, ale já jsem se nezasmála, ba ani neusmála ani jednou. Zato však jsem vždy přesně poznala, kdy měl podle plánu tvůrců můj smích přijít. Ale nepřišel...

Propast (1989)

Obávám se, že už se na tom trochu podepsal zub času. Trochu mi to připomínalo film Koule, ale ta byla lepší. Neviděla jsem režisérskou verzi, ta je třeba lepší.

Futurologický kongres (2013)

V podstatě souhlasím s komentářem StarsFan. Myšlenka zajímavá, ale animovaná část mě bavila jen zpočátku, vizuálně to bylo moc zajímavé, ale místy mi to přišlo poněkud samoúčelné a pro děj nepřínosné. Emoce to ve mně příliš nevzbudilo, ale přinejmenším je to velmi originální. Za zhlédnutí to tedy stojí, i když ne každého to asi tak rozloží či rozebere, jako některé z hodnotících zde.

Agatha Christie's Poirot - Smrt na mysu (1990) (epizoda)

Celkem příjemný díl s dobrou atmosférou, i když závěrečné velké odhalení mělo své mouchy, spousta věcí zůstala nevysvětlena... seznámení s Poirotem, dvě bonboniéry, milostné dopisy a další, které sem nebudu psát, protože by to byly spoilery. Tohle je jedna z mála detektivek A. Christie, které jsem nečetla, takže nemohu říct, jestli je to vina předlohy nebo scénáře. Ale když to člověk překousne, je to velmi dobré.

Minulost (2013)

Další film íránského režiséra Farhadiho o jednom rozvodu/rozchodu. Nestrhl mě ale tolik jako Rozchod Nadera a Simin, možná chybělo pro nás exotické prostředí Íránu, ale taky to asi chtělo trochu vylepšit scénář, místy se film trochu vleče. Nicméně co se Farhadimu nedá upřít - umí si vybrat herce a dobře s nimi pracovat. Zase jsou bez výjimky všichni skvělí, včetně dětí, a kvůli tomu stojí za to se na film podívat.

Rozpolcená srdce (2002)

Krásný příběh. Ani jeden z tří protagonistů není bez chyby, ani jeden nejedná úplně fér, ani jeden taky nakonec nedojde štěstí. Všichni tři herci skvělí. Tekly mi slzy jako hrachy.