• Thriller

Válečný kůň (2011)

To byl opravdu velký kýč. Snad jsem špatně pochopila noticku k filmu a měl to být film pro děti, aby se na příběhu o koníkovi nenásilnou formou seznámily s tím, co je 1. světová válka. Z barev u závěrečné scény mě přecházel zrak.

Velký dar (2017)

Moc pěkný film o složitosti mezilidských vztahů. Dětská herečka skvělá.

Víno nás spojuje (2017)

Civilní film o vztazích v jedné francouzské vinařské rodině. Dobré herecké výkony, ale nic, co bychom už neviděli mnohokrát v jiných podobách. Čtvrtá hvězdička je za prostředí burgundských vinic. Kdo nemá rád víno, nejspíš ho nijak zvlášť nezaujme ani tento film.

Zákon Helena (2016)

Spíše zklamání. Sice se trochu podíváme do hlavy těchto kreatur z polosvěta, ale daly se jim snad klást i jiné otázky než "myslíš, že skončíš v pekle?". Navíc mě dost iritoval slovní projev autorky.

Toni Erdmann (2016)

Velké těšení na základě některých zdejších komentářů, vystřídané pocitem, že se snad dívám na úplně jiný film. Příšerně dlouhá stopáž. Komedie? Pousmála jsem se asi dvakrát. Hlavní hrdina v komickém (?!) převleku naprosto nesnesitelný, opěvovanou scénu narozeninové party jsem nepochopila vůbec. A to si myslím, že mám smysl pro (černý) humor. Nemám ráda, když mi filmy polopaticky sdělují, jaké jsou ty nejdůležitější životní Hodnoty, to vím i tak. A tady se toho poučení dostává až až. Děkuji, ale příště radši půjdu na něco přízemního.

La La Land (2016)

Muzikály jsou můj oblíbený žánr, ale tento film trpí právě těmi nedostatky, které mají muzikály z 50. let, jimž zřejmě vzdává poctu. Nulový, popř. velmi kýčovitý a předvídatelný příběh. U starých filmů to snesu, u nových mi to už vadí. Navíc pro mě zcela necharizmatičtí hlavní hrdinové. Velké haló kolem tohoto filmu je mi záhadou.

Sherlock - Série 4 (2017) (série)

Celkově spíš zklamání. S prvními třemi sériemi to nemá moc společného. Nemá to ani nic moc společného s příběhy Sherlocka Holmese, až na pár symbolických narážek na některé případy. Kde jsou dedukce, které byly tak zábavné? Mary Watsonovou považuji za jednu z nejotravnějších filmových / televizních postav. Možná to ještě někdy zkusím v původním znění, tato série je první, kterou jsem viděla nadabovanou, třeba originál vylepší celkový dojem.

Povolení zabíjet (1989)

Trochu atypický Bond, méně humoru, zato o to sadističtější a zkušenější hlavní padouch, takže úmrtnost na straně dobra je nečekaně vysoká. Mladičký Benicio Děl Toro jako padouchuv pomocník.

Zulu (2013)

Dost temné kriminální drama s nečekaně vysokým počtem mrtvol. Zajímavé obsazení ústřední dvojice, netradiční prostředí Jihoafrické republiky, ale jinak nic, čím by to vybočovalo z průměru - tedy až na (občas zbytečnou) krvelačnost tvůrců.