Punk je hned! (2019)

No, být pankáčem ujíždějícím na kreku a současně nemít stále bydliště může být problém. Jedinou záchranou může být přátelství s podivínem s hrbem, jehož tlapičky vypadají podezřele podobně s tlapičkami kuchtíka ve Scary Movie II. Velice přínosný film zejména pro někoho, kdo je v depresi, jelikož mu film obratem dodá informaci, že se má vlastně velice dobře. 67 %

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Angelině chybí jejích šestnáct dětí, a proto se tak zoufale upíná k jediné blonďaté dcerušce, která pobrala krásy alespoň za tři a půl vrstevnic. A právě Ennie je asi jediným důvodem, proč se dívat na tento bezbřehý splašek, jehož scénář mohla napsat kupříkladu čtrnáctiletá transsexuální dívka. 43 % Celosvětový příjem k 3. 3. 2020: $491,730,089, což je 2,66 násobek rozpočtu

Malé ženy (2019)

Celé to působí jako variace na Pýchu a předsudek s tím, že ve filmu hraje Emma Watson, která měla zůstat u angažování v sáze HP, kde nepotřebovala pražádný herecký um. Filmu jednoznačně dominuje Irka Saoirse Ronan, která je tak roztomilá, jak jen může panna s láskou k próze být. 66 % Celosvětový příjem k 3. 3. 2020: $203,038,887, což je 5,08 násobek rozpočtu

Forman vs. Forman (2019)

Definitivním vítězstvím tvůrců dokumentu je fakt, že do dokumentu dokázali zakomponovat názory slavných režiséru na maestra Formana, který český/československý film ve světě pozvedl o tři patra blíže k Olympu. Dokumentu nelze formálně nic vytknout, tedy možná vyjma Formanova sexuálního života, který vyprodukoval několik párů dvojčat. 80 %

Komuna (2016)

Vážně bych chtěl vidět společenství, kde by mohl podobný model bývání fungovat, jelikož jsem si po celou dobu metráže říkal, koho může něco podobného zajímat. A propo situace, kdy si pán domu nabrkne králíka a nikomu nepřijde divné, že jeho manželka setrvává vedle něj a probodává pohledem tohoto králíka. Ještě štěstí, že ostatní osazenstvo domu jí nabádá k toleranci. Jednoduše ein topf in kokotte. 74 % Celosvětový příjem ke 2. 3. 2020: $4,410,339

Cesta ven (2014)

Klaudia Dudová o tom, jaké je to být Romem a přitom cítit odpor k cikánskému šálu či cickimen haluškám. Po celou dobu metráže se naše Romka potácí v kruhu vší, ubytoven a laciných párty, kde touha šáhnout si na stehno Romky je stejně velká jako vstup do kina se slevou. Fantastickou myšlenkou filmu je jeho zakončení - zmar nad zmar. 76 %

Fair Play (2014)

Fair Play je o dívce, která ještě není připravená na sex, ale kvůli výsledkům ho absolvuje stejně nalajnovaně, jako tomu bylo v Příběhu služebnice. Nejsilnější stránkou filmu je jeho syrovost v návaznosti na tehdejší režim, což definitivně funguje především v kombinaci s prostoduchým pojetím celé zápletky. 74 %

Ledové království II (2019)

Překvapivě mi nevadila Elza, která neví, co se životem či sněhulák, který se rozpustil, aby se následně nepřekvapivě mohl dát opět dohromady. Nejsilnější stránkou filmu je přirozeně hudební doprovod, který bohudíky přebíjí děj, který se po celou dobu metráže hledá stejně, jako se hledá jeho výsost Elza. 73 % Celosvětový příjem ke 2. 3. 2020: $1,446,655,221, což je 9,64 násobek rozpočtu

Místa (2014) odpad!

Tohle je z gruntu promrdaná pseudokomedie! odpad!

Hany (2014) odpad!

Film o kavárenských povalečích, kteří jediné, co řeší, je stav poezie v matičce Praze. Pokud nenavštěvuješ FF UK, tak tohle vážně nechceš. odpad!