Tanec s vlky (1990)

Sledovat téměř 3 hodiny Kevina Costnera hrajícího si na indiána mě přílíš nenadchlo, ale ani neurazilo.

13 (2010)

V prvních minutách divák vůbec neví o co jde, čímž Vás film dostane a chcete vidět víc a víc. V další půl hodině už víte o co jde a nastupuje napětí, které jsem ve filmu dlouho nezažil a podtrhují ho přesvědčivé herecké výkony. Poslední půl hodinka už je taková volnější. Nechce to ovšem nad filmem příliš přemýšlet, logika tady příliš nefunguje, ale jen si ho užívat. Povedená jednohubka na jedno použití, nic víc, nic míň.

Neřízená střela (2010)

Taková oddychovka. Vtipných momentů tam mohlo být určitě více, na celý film jich tam moc není. A více akce by také neuškodilo.

Zlatíčko (2004)

Ze začátku vtipné a dynamické, ke konci příliš moralizující a nudné, ale jednu hvězdičku za krásnou a prsa ukazující Siennu Miller třeba časem přihodím :)

Vlkodlak (2010)

Není to špatný film, ale bohužel také není nadprůměrný. Atmosféra, hudba, výprava, to vše je na vysoké úrovni, ale film v tomhle případě shazují herecké výkony, i když to není nejspíš jejich chyba, ale jakoby režisér nebyl schopen z herců vymáčknout to nejlepší a oni nevědí, co pořádně mají hrát. Jedině potěšil snad Weaving a když Del Toro hrající hlavní roli, nedokáže film pozvednout, je to těžké.Navíc příběh ničím nepřekvapí a jede si šablonovitě od začátku do konce. Takže příště by to chtělo zdatnějšího režiséra a více zapracovat na scénáři. Je to škoda, protože i samotní vlkodlaci byli uděláni velmi pěkně.

Poslední polibek (2006)

Moc hezký a příjemný film na nedělní odpoledne. První polovina byla skvělá a měl jsem pocit, že koukám na pěti hvězdičkový film, vztahy mezi postavami mi opravdu přišly jako ze života, čtveřici kamarádů si musíte ihned oblíbit, navíc jejich ženské protějšky jim skvěle sekundují - především sexy Rachel Bilson a "nymfomanka" Cindy Sampson (která má bohužel velmi malou roli), po první polovině, ale začne hlavní postava, kterou hraje Zach Braff jednat poněkud podivně a i když chápu jeho strach, tak tím jak ublížil dvěma ženám zároveň prostě ztrácí veškére sympatie a posouvá tím film dolů. Posledních 10 min. už jsem spíše protrpěl a emotivně mě to vůbec nevzalo, díky čemuž jsem s hodnocení klesl na konečné 3 hvězdičky. Ale ten jejich road trip bych chtěl zažít.

Iluzionista (2006)

Iluzionistu drží nad vodou především vynikající herecké výkony všech zůčastněných, hutná atmosféra konce 19. století a krásné exteriéry s výbornou hudbou. Bohužel příběh trochu pokulhává a není moc k uvěření a závěrečné vysvětlení možná ani nemuselo býti, protože každého středně chytrého diváka to muselo trknout samo, ale i tak tento film stojí za shlédnutí a ani chvilku jsem se u něho nenudil.

Město (2010)

Ben Affleck je v mých očích spíše jen průměrný herec ovšem režisér se z něho stává nadprůměrný. Film se mi líbil od začátku do konce.Nemám snad co vytknout tak budu spíše chválit. Policejní honička byla zvládnutá bravurně a kde jaký akční film by ji mohl závidět, protože tohle byla snad nejlepší honička roku. Výborné jsou také přestřelky, kdy to čtveřice zlodějů pálí hlava nehlava ze samopalů po policejních autech. Blake Lively byla v roli "mrchy" neodolatelná a škoda, že neměla tak velký prostor. Renner to v herectví "nečekaně" nandal Affleckovi a jediná výtka směřuje ke vztahu postavy, kterou hraje Affleck a unesené dívky, který, aby ve Vás zanechal plnější emoční dojem by musel být více rozpracován a jediná nelogičnost pro mě zůstává, proč se (pozor SPOILER) postava Afflecka nevypořádala s květinářem dříve.