Smrt do roku 2020 (2020) (TV film) odpad!

Proč máte u toho napsaných tolik herců, kteří s touhle sračkou nemají nic společného? Jenom jim špiníte životopisy na csfd. Ubohé pokusy o politický humor, jasně manipulující povrchní klasická americká debilizace, logicky se bránící tomu jít více do hloubky problémů, protože by se odhalila stupidita tohoto zbytečného padokumentu, hrající si na komedii. Čistý odpad.

What Is a Woman? (2022)

Genderové šílenství Západu už je za hranicemi všeho. Pokrytectví a zbabělost naprosto ovládly zdejší společnost, vykořeněnou ze základů evoluce. Proti tomuto se zkrátka bojovat musí a já tento boj hodnotím na 5 hvězd. Ať žije rozum.

Romper Stomper (1992)

Dvě hvězdy za skvělého Crowea, jinak film prakticky o ničem, který měl zřejmě jediný marketingový cíl, a to zesměšnit a marginalizovat skinheadské hnutí. Myslím, že se to celkem povedlo, ale tato prvoplánovost z toho dělá spíše jistý druh antireklamy než zábavný film.

Top Gun: Maverick (2022)

Ano, je to "klasický a normální film" v nenormální době. Vím, že toho si lidé moc váží, i já si toho vážím a film jsem si bez všech těch politických a aktivistických doplňků užil. Během sledování jsem se ale nemohl dostat z pocitů, že z Toma Cruise necítím již takové charisma, jako dříve. Jako kdyby neuměl dát plně najevo svoje emoce svými gesty, mimikou, pohledy. Kvůli tomu na mě film působil emočně ploše a nezapůsobil na mě asi tak, jak by měl, abych mu mohl dát pětihvězdu. Od začátku parádní kamera, střih a hudba, které jsou i na dnešní dobu na vysoké úrovni. Jsou navíc užívány s citem, nejsou předimenzovány a konkrétně ten střih není zbytečně moc zběsilý, jak bývá u dnešních filmů často zvykem. I přes jednoduchý, řekl bych až podprůměrný mainstreamový příběh, film zaujme a obsahuje minimum hluchých míst. Záběry ze stíhaček skvěle zpracované a věrohodné.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Fantasmagorická, hloupá, infantilní crazy-komedická slátanina, která se musela narodit ve fantazii zmatené desetileté Američanky, jinak si to nedovedu vysvětlit. Marvel se naprosto vyčerpal a požírá sám sebe. Pokud Deadpool kdysi přinesl do marvelovského světa nadhled, parodizaci a legraci, bylo to něco unikátního a velice zábavného. Pokud ale začnou být všechny marvelovky Deadpoolem, ztrácí naprosto smysl. Ano, tento film je možná zábava, ale zábava chaotická, která nemá ani hlavu, ani patu, naprosto ponižuje a dehonestuje postavu Thora a nepřináší žádný nový nápad do univerza příběhů, kterými nás Marvel zásobuje už tolik let. Kupa nevysvětlených i nevysvětlitelných nelogičností, náhodné přidělování superschopností náodným postavám, vysmívání se mytologii, naprostá relativizace všeho. Zkrátka totální chaos a ztělesnění současné západní sodomie. Jedna hvězda za efekty, druhá za dějovou linku Thor-Mighty Thor, která je kapkou normálnosti a rozumu v oceánu blbosti a šílenství.

Na prahu války (2019)

Další kousek filmové poezie od Malicka, tentokrát musím říct, že jeden z těch nejlepších. Hutná atmosféra plná bezmoci, smutku, apatie a rezignovanosti, krásné scenérie rakouských Alp a docela dobrá podobizna člověka, který si chce zachovat svoji čest a přesvědčení a nepodvolí se něčemu, s čímž hrubě nesouhlasí.

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Žánr, který bych pojmenoval "filmová poezie", po vzoru Terrence Malicka. Nelze za tím hledat smysluplný děj, poselství a zápletky, je to prostě film, který má působit čistě na vaše emoce. A to umí velice dobře. Souhlasím s dalšími komentáři, že ty 3 hodiny utekly opravdu rychle a že film, který dokáže upoutat divákovu pozornost na tak dlouhou dobu, musí být zákonitě hodnocen nadprůměrně.

Poslední souboj (2021)

V době, kdy je politika preferována před skutečným vyobrazením historie, je toto velice příjemná změna! Poměrně originální pojetí příběhu, skvělá atmosféra dávných dob a jednoznačné vymezení dobra a zla, kdy před finálním soubojem ani nedutáte a držíte pěstí klaďasovi. Za mě skvělé, navíc krásná Jodie Comer.

Batman (2022)

Tak toto bylo pro mě obrovské pozitivní překvapení. Nemám rád recyklaci Spidermanů a Batmanů, ale zde mě chytla impozantní atmosféra od začátku a z filmu jsem nespustil oči až do konce. To se mi u tříhodinového filmu nestalo, ani nepamatuji. Film je jedním slovem unikátní, unikátní temná atmosféra, hudba, pozvolný děj, který naprosto vybočuje ze soudobé hollywoodské splašenosti, a velice zajímavý a neotřelý příběh. K tomu naprosté minimum klišé a viditelná snaha nekopírovat prvky z minulých Batmanů. Tento film a některé scénky v něm mají potenciál stát se kultem kvůli své naprosté originalitě a exkluzivitě. V dnešní době takřka nevídaná záležitost. Jelikož už jsem viděl opravdu spoustu skvělých filmů a spousta z nich měla jednotný styl, zde musím hodnotit za 5, protože zde byl styl opravdu jedinečný. Věřím, že ne každému může film sednout. Rozhodně nesedne těm divákům, kteří i po desítkách letech efektů, bojových superscének a dokola se opakujících akcí, chtějí vidět stále to samé dokola a hltají každou novou marvelovku, která už nemá čím překvapit. Takový divák já ale nejsem, a proto dokážu tento snímek ocenit. Jediné, co musím trošku zkritizovat, je politická korektnost, které nás samozřejmě soudruzi neušetřili ani zde, a na můj vkus velmi hloupá postava Gordona. Pattinson rozhodně nezklamal a styl hraní Batmana zkopíroval od Balea, takže v pořádku.

25 let neviny (2020)

Polská verze českého Kajínka se velice vydařila. Nicméně, 5 hvězd dát nemohu. Ten námět je tak neuvěřitelně jednoduchý, že i kdyby byl ztvárněn sebelíp, tak nemohu dát plné hodnocení. Přesto nemám filmu co vytknout. Zajímavý pocit.