Quantum of Solace (2008)

No vida, po Casinu Royale jsem měl trochu obavy, ale Mark Forster (nebo ten kdo držel kasu) se polepšil a natočil sympatický filmeček, který až do konce neztrácí na tempu, má fajn klaďasy a záporňáky a slupnete ho jako malinu. A k čertu s Q ;-)

Casino Royale (2006)

Nemohu si pomoci, v Danielu Craigovi už budu navždy vidět Rudyho ze Svěrací kazajky. Děj se mi zdál mírně řečeno řídký, utahaný a to co se dělo posledních 20 minut by si samo koledovalo o nakládačku od Bonda. Takže 70%.

Avatar (2009)

Místy jsem byl tak zabrán do hledání avizované revoluce, že jsem nestíhal sledovat dějovou linku. Ukázalo se však, že to ani nebylo potřeba, protože větší destilát dějových klišé všech žánrů už jsem dlouho neviděl. A emoce jsem si při kácení pralesa vyplýtval už na videoklipu od krále popu. Krásné obrázky? Určitě. Dobrý film? Možná. Film, který si zaslouží 5 hvězd a příčku v top 10 na CSFD (27.12.2009)? To ani omylem!

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Místy zdlouhavé, ale nenudící a konec mě prostě dojal tak, že jsem musel rychle film vypnout a pod záminkou, že si musím nastudovat filmografii Tildy Swinton přepnul na csfd.cz abych se nerozplakal. Uvidíme jestli to bude stejně silné i na druhé pokoukání.

Útěk do divočiny (2007)

Věděl jsem, že náš hrdina zemře a jsem rád že to trvalo dlouhých dvě a půl hodiny než se to stalo. Našlo se tím spousty prostoru pro bloumání kamerou po horizontech, oblacích... Přerod Chrise, hodného chlapce, v Alexe, tuláka, musí nadchnout každého, kdo alespoň ve skrytu duše touží být vandrákem. Jedinou slabinou pro mě v několika scénách prázdné blábolení o ničem a absence erotiky mezi Alexem a Tracy ;-) Hudební doprovod samozřejmě skvělý.

Casino (1995)

V poslední době jsem v poměrně krátkém čase viděl téměř všechny zásadní gangsterské filmy - Kmotry, Mafiáni, Tenkrát v Americe. Naštěstí Pan režisér Scorsese natočil další mafiánskou variaci takovým stylem, že vám nebude ani trochu připadat že posloucháte 10x omýlanou písničku. Zábavu obstará obvyklá partička mafiózních týpků De Niro, Pesci, Woods.

V Bruggách (2008)

Film od kterého jsem nic nečekal a o to víc jsem toho dostal. Ospalé prostředí Brugg vás kolébá na vlnách hudby Cartera Burwella, lechtá poklidným dějem a postupně přeze sílíci zájem diváka směřuje do drtivého konce. Bravo!

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Ve chvíli, kdy začaly rolovat závěrečné titulky jsem definitivně ztratil víru v objektivitu filmové kritiky. Záplavy nudy se valí všemi směry jako jako vesmírný hmyz určený k likvidaci lidstva. Film, který dokáže vyvolat napětí pouze když se na plátně objeví protekční spratek Smith. Napětí pružiny otvírané kudly v kapse, nutno dodat. Herci replikují to, co jim neslaný nemastný scénář dává do úst. Jediná postava co nemluví, Gort, se tak stáva nejzábavnějším elementem filmu. Dovedl bych si představit, že by se polovina filmu mohla věnovat právě Gortovi a mohlo to dopadnou jinak.

S čerty nejsou žerty (1984)

Vzbuďte mě v prostřed noci a chtějte po mě nejlepší českou pohádku a já řeknu: "S čerty nejsou žerty, přeci".