Já, padouch 2 (2013)

Je až neuvěřitelný, jak dokážou "vedlejšáci", kteří jsou tam jen tak na doplnění, táhnout celý film. Je mi vlastně v podstatě uplně jedno, že to nemá skoro žádný děj, nebo né zrovna super promakaný. Že tam jsou stejné postavy, že film staví spíše na královsky vtipných miniscénkách, než na celku a ani mi nevadí, že to je krátké. MIMOŇOVÉ prostě válej a já se směju až se za břicho popadám!

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Neskutečnej těšing na tenhle film a to značí vždy jen dvě možné věci. Buď budu totálně naštvanej, že ten film stojí za nic a nebo budu naprosto nadšenej. Tentokráte to naštěstí byla ta druhá varianta. I když neřekl bych, že by to předčilo má očekávání, spíše jen naplnilo. Jeníček a Mařenka byli vždy moje nejoblíbenější pohádka a teď si nasbírali další plusové body. Peckovej odreagovací fantasy akčňák. Kvalitní příběhová linie a především trefně vybrané duo hlavních hrdinů. BOŽE TA MAŘENKA JE ALE KOST!!! Stejně jako hlavní záporačka a nebo představitelka White (B)Witch. Kvalitní arzenál zbraní a tím zákonitě i rozmanité porcování čarodějnic. Já se bavil a to královsky!

Jízda na hraně (2013)

Nemám slov. Tohle scénárista nevymyslí, tohle napsal sám život. Hodně emotivní dokument, který vás donutí se zamyslet a zapřemýšlet o mnoha různých věcech - důležitosti podpory rodiny a přátel, vzdání se svého snu, upřednostnění zdraví před zábavou, uvědomění si své situace, potažmo zdravotního stavu. Do toho všeho jsme zahlceni desítkami minut snowboardových záběrů ze soutěží a freeridů. Další ze životopisných dokumentů, které mne hodně poznamenaly. RESPECT FOR KEVIN PEARCE!

jOBS (2013)

iMánii neholduji. Nevlastním ani iPad, ani iPhone, nemám dokonce ani telefon s dotykovým displejem. Přijde mi to prostě celé padlé na hlavu. Už to přestává být technologickou vychytávkou a začíná se to stávat spíše stylem a trendem - i když to možná Steve Jobs chtěl (?). Ale cesta a život tohoto velikána, který stvořil Ukouslé jablko a nebo filmové studio Pixar, které už má na triku mnoho výborných animáků a kraťasů, mě velice zajímá a rád jsem si doplnil vzdělání.

Justin: Jak se stát rytířem (2013)

Dobrý soundtrack - to je základ úspěchu každého animáku. Další osvědčenou metodou, jak pobavit, jsou dobře zpracované postavy s různými (v ideálním případě vtipnými) charaktery. Kůň je sice kopírka z "Na Vlásku", ale formát funguje. Dále tu je šílený schizofrenický čaroděj s rozdvojenou osobností a nebo třeba gay pomocník/klaun hlavního záporáka. Příběh nijak nepřekvapí, klasický nalajnovaný tisíckrát přežvýkaný, vyprávějící o outsiderovi, který se stane hrdinou. Ale stále to funguje a je jedno jestli tím hrdinou je Auto (Cars), Letadlo (Planes), Šnek (Turbo) a nebo zrzavej synáček, kterej měl jít na práva, ale chce se stát rytířem. Na 4* to není, ale na slabší 3* ano. Pobavil jsem se, animáky mám rád a klobouček dolů před Španěly, že se pustili do díla konkurenceschopného americkým animákovským velkomagnátům.

Kapitán Phillips (2013)

Tři hvězdy za film, který mě teda popravě zrovna dvakrát moc nenadchl. Čtvrtou hvězdu si zasloužil až v úplném závěru - scénou v ošetřovně .Tam se teda Tom Hanks vyznamenal, všechna čest!

Konečná (2013)

Celkem povedená akční béčková jednohubka s tahounem Arniem a oživením prostřednictvím šílence Knoxvilla. K tomu pár kvalitních kvérů, jedna ZR1 a o zábavu je postaráno. Jen škoda, že v Sommertonu jsme se zdrželi asi tak posledních 15minut a zbytek filmu je spíš seznamovačka a připravování na závěrečnou přestřelku - jestli se tomu teda tak dá vůbec říci.

Kouzelníci (2013)

Velké zklamání. Perfektně to vystihl uživatel "Hellfire". Je to přehlídka vtipných herců, kde ale není vtipné takřka nic (až na pár výjimek). Dokonce ani vsázka na osvědčeného Jima Carreyho se nevyplatila a ani on nezazářil. Těšil jsem se, že konečně zas uvidím pořádnou komedii, ale nedočkal jsem.

Království lesních strážců (2013)

Perfektní animace a vykreslení krajin. Zajímavý a nevšední námět, který baví i přes jednoduchou dějovou linii. Nápadití a dobře zvolení představitelé "lesního dobra a zla". Zábavní cool hlemýždi. Sečteno, podtrženo - naprostá spokojenost!