Justin: Jak se stát rytířem

• Španělsko

Justin y la espada del valor

• SK název

Justin, malý veľký rytier

• EN název

Justin and the Knights of Valour

Animovaný / Rodinný

Španělsko, 2013, 90 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $16,930,000▐ veru Španieli milo prekvapili, slušná animácia, príbeh zaujme, má to dokonca aj nejaké tie vydarené akčné sekvencie a dobrú zábavnosť /80%/(23.2.2014)

Takto příjemně napsaný a zrealizovaný animák už jsem dlouho neviděl. Mělo to hlavu a patu, moc příjemné hlášky, neurážlivé a poctivé, takové, které dnešní děti a mládež neurazí a nepoškodí!! Vřele doporučuji Vašim dětem..(23.4.2014)

Už jsem viděl lepší animované filmy, tento nepatří mezi nejhorší, ale do mých TOP se určitě nedostane. Pár zajímavých nápadů najdeme, ale bohužel jich není tolik, humoru je také méně. Příběh je samozřejmě obyčejný, ale neurazí. Nemohu jinak než dát 6/10 = 64%(1.3.2014)

Jakmile se začnou do historie vkládat věci ze součastnosti jako jsou počítače nebo hamburgry stojí to pak všechno za hovno.(22.3.2014)

Levnější, leč zábavný animák, který bude bavit spíš starší diváky a odrostlejší děcka, protože přeci jen rytířská tématika mi nepřijde nijak zvlášť valná pro dnešní špunty.Ten náš odpad asi po půl hodině a já to fakt dokoukal dobrovolně, protože mě to prostě bavilo.Vtipů moc není, je to hrozivě vykradené (kuň z Na Vlásku fakt mazec), ale příběh mě prostě chytnul a i když to byl ´´hloupý´´ animák, dostal jsem po něm zase chuť na Skyrim.Tržby hovoří za vše, moc úspěšné to nebylo, animace taky neohromí, na druhou stránku v záplavě všech těch Pixaráckých bezduchých mrdek jako Auta 2, Letadla a Letadla 2 je tohle svěží, hravé a s příběhem co nepřinutí rodiče po půl hodině sežrat papírovou krabičku od popcornu.69%.(4.8.2014)

Hrozne nudný animák. Dej je stereotypný a predvídateľný bez štipky nápadu. Humoru je tiež veľmi málo, aj keď pár vtipných scénok by sa tu našlo. Celé mi to pripadalo akési nedorobené a halabala narýchlo textovo zbúchané. Popravde, najviac som si užil grafiku, tá bola nádherná. Inak som celý film odzíval. Konečné poučenie pre deti bolo tiež slabšie. Za tri hviezdy, ale s odretými ušami. 50/100(26.3.2014)

Hey, lads, proč tak špatné hodnocení? Ano, graficky to není Disney (Pixar už umřel), ale příběhem, nápady a humorem to nakopává ty Disneyácko/Pixarovské srágory z posledních let do řiti až na kost - vzpomeňme na Brave! ~~~ Příběhem se toulá hrstka magorů, kteří ale mají sic předvídavý, přesto pohádkový příběh, který nenudí, není trapný a jinde okoukanými vyčpělými klišé (které tu samozřejmě jsou) si tu s noblesou takříkajíc zapaluje doutníky. Celkem zajímavé a myslím i neotřelé nápady se středověkými odkazy na dnešní svět a technologie (notebook, mobil, navigace...) a narážky na filmy včetně jejich vlastních "ohraných písniček" (např. smyčka bezpečnostní kamery nahrazená obrazem :) z toho dělá překvapivě fungující a koukatelný animák, který mě bavil. Těch narážek na mnohé další filmy je požehnaně a nevěřím, že jsem si je jen vymyslel :) (chudák Bubo tady dostal větší roli než ve vlastním ubohém pokračování Titánů). ~~~ Uznání do Španělska. Disney si může ta svoje technologicky vypiplaná auta. letadla, rebelky a další havěť strčit... ~ 3,5*(7.12.2013)

Dobrý soundtrack - to je základ úspěchu každého animáku. Další osvědčenou metodou, jak pobavit, jsou dobře zpracované postavy s různými (v ideálním případě vtipnými) charaktery. Kůň je sice kopírka z "Na Vlásku", ale formát funguje. Dále tu je šílený schizofrenický čaroděj s rozdvojenou osobností a nebo třeba gay pomocník/klaun hlavního záporáka. Příběh nijak nepřekvapí, klasický nalajnovaný tisíckrát přežvýkaný, vyprávějící o outsiderovi, který se stane hrdinou. Ale stále to funguje a je jedno jestli tím hrdinou je Auto (Cars), Letadlo (Planes), Šnek (Turbo) a nebo zrzavej synáček, kterej měl jít na práva, ale chce se stát rytířem. Na 4* to není, ale na slabší 3* ano. Pobavil jsem se, animáky mám rád a klobouček dolů před Španěly, že se pustili do díla konkurenceschopného americkým animákovským velkomagnátům.(10.12.2013)

• kinghome

Musí se ocenit to, že Španělé umí natočit kvalitně graficky zpracovaný animák, jenže tím to asi končí. Ono to není úplně nejhorší, jen se snaží až moc hrát na komediální stránku a to jim nejde. Jinak je to klasický animák pro děcka, nic co by vybočovalo, prostě přímí děj, který se nedá zkazit, ale už ani nepotěší.(28.2.2014)

• milka

Hodně průměrný animák, který sice na evropské poměry útočí s celkem sympatickou animací, jinak ale vykrádá kde se dá. Z Na vlásku si tvůrci vypůjčili celkový styl a zcela totožného (!!!) koně, z Jak vycvičit draka zase toho létajícího aligátora či co to bylo...takhle bych prostě mohl pokračovat dlouho. Nápad žádný, příběh nudný, akce k uzívání a divák starší 12-ti let se zde vlastně ani nemá u čeho pobavit. A ani ty současné caparty téma rytířů bohužel asi moc neosloví. V tomhle případě je to vlastně asi i dobře.(22.2.2014)

"Dyť já ani nevím, co to je kočkovací průkaz. - Je mi líto, ale tvá kočka půjde do vazby." Místo rytířů zákonodárci aneb nádherná parodie na dnešní debilní politiku a zákony (v ČR je na tohle z posledních let nejlepší Bambitka) a vůbec dnešní konzumní společnost samozřejmě zaobalená do animáku pro děti, kde místo draků lítají krokodýlové, kde místo rytířství jdete na práva se svou holkou (bacha za prvé měl přítelkyni, žádné vidíš nevěstu těsně před svatbou, za druhé holky mohly jít studovat.. wau...), kde je normální jít do středověké hospody a objednat si kebab z tresčích jater, prasečí burger a hranolky, kde už existoval kamenný notebook, kde jeden z padouchů byl naprosto skvěle přiteplený se svým krokem a pohazování brky na čepce, kde se tančí moderní tanec (trochu mit o připomnělo tento taneček z Příběhu rytíře) a v neposlední řadě, kde všecky ženské měly neskutečně výrazné a kýčovité líčení... a hlavně... oční linky. Jinak ten kůň byl boží "Pusť ty osle. Vrať to ty jelito." 3-4*(1.3.2014)

Rozhodně nemá takovou kvalitu jako americké animáky, ale dobrý rytířský příběh, zábavnost a povedená animace mě mile překvapili, tím pádem se vůbec nebojím dát čtyři hvězdy. PS: Kouzelník - Suveréně nejlepší postava z filmu! :D 3,5*(26.3.2014)

Nečekaně hodně solidní. Animace není kdoví jaká (chytře si tvůrci pomohli statickým pozadím a bohatě to stačí), ale má svůj styl. Já byl ale hlavně nadšený z témat o toho mirkodušínovství. To je rytířkost (i když jak říká Pes Clegane, takoví rytíři nejsou) jak má být. Občas to bylo i vtipné. K dokonalosti scházelo vytěžení pár témat, která byla jen lehce zmíněna (zákony vs spravedlnost a nejednoznačnost záporáka) a vyhnutí se pár trapností. Rozhodně bych ale film doporučil každému malému děcku, ať ví, co je správné a co ne.(21.3.2014)

Opravdové překvapení, s dobrým příběhem, hlavními postavami, akcí i zpracováním .. Nejen Amíci dělaj skvělé animáky(23.8.2014)

Povedená oddechovka s docela originálním příběhem a humorem ! Milé překvapení ze Španělska...75%(15.4.2014)

Vizuálně moc pěkné animované dobrodružství, které v mých očích nejvíc sráží přehnaný infantilní expresivní humor určený pro mrňouse, do klukovského rytířského příběhu často zbytečně našroubovaný. Jako né, že by žádné vtípky nepobavily, ale spolu s absencí snahy vymanit se z ohraných pohádkových šablon prostě Justin nevyleze nad příjemných 60%, i když je mi to trochu líto.(7.1.2014)

• Lefty86

Byl jsem na tom s rodinkou v kině, od 15. minuty jsem koukal na hodinky kdy už to skončí. Ani nedokážu říct proč, ale šíleně jsem se nudil, některé scény sice byli hezké ale celé je to nemastné neslané.(22.2.2014)

nejslinější stránkou tohoto animáku je bezesporu hvězdné herecké obsazení v dabingu.Jinak se jedná o spíš tuctový animák,který až na pár vyjímek (krokodýl/drak,...) nedokáže nabídnout nic co by tu už jindy nebylo zpracováno lépe.Jako celek neurazí,ale ani nenadchne...60%(11.3.2014)

Nadpriemerný španielsky komedionálny 3D animák, ktorý sa môže oprieť hlavne kvalitnú animáciu a tradične zaujímavý príbeh. Spracovanie postáv (hl. hrdina, jeho družka, kúzelník, hl. záporák) má viacero trhlín a príbeh je priehrštím tradičných klišé, ktoré však čiastočne kompenzuje vtip, resp. pokusy o vtip. Hodnotenie: 60%(22.4.2014)

Slušný animák i pro dospělé. Klobouk dolů před Španěly, že dokázali stvořit velmi solidní konkurenci Hollywoodu.(14.9.2013)

<< předchozí 1 2 3