poster

Království lesních strážců

 • USA

  Epic

 • SK název

  Kráľovstvo lesných strážcov

 • USA

  Leafmen

  (neoficiální název)

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2013, 102 min

Komentáře uživatelů k filmu (315)

 • verbal
  ****

  Venku chčije a vy máte na krku šestileté antikoncepční selhání, co testuje vaši trpělivost znuděným zevlováním po bytě a okázalým ignorováním dvou skříní narvaných předraženýma hračkama, kterých už si nejmíň rok nevšiml. No, kdo má to porno furt vypínat, je to pak jak koitus interuptus. Tak co s tím? Ve sklepě je po zimě strašný bordel, že by člověk ani nenašel trubku od radiátoru, ke které by ho přicvaknul klepetama, a staré dobré, osvědčené vymazání vany vegetolem, co tak elegantně nahrazovalo babky, když byl ještě batole a potřebovali jsme na pár hodin vypadnout, je taky k ničemu, protože přerostl okraj a už se odtamtud v pohodě vydrápe. Tady přichází bezradnost, kdy rodič musí bez váhání přinést nejvyšší oběť, aby nebyl sežrán zaživa, a volba padá na kino. A vypadá to zase na nějaký ten polodementní animák, protože po Ajronmenovi by mi mohl zdemolovat kvartýr a po Honu zase ukazovat učitelce ve školce čuráka, což je moje doména, protože je to docela píchatelná pětadvacítka! Poučen z dobrodružství u posledního Asterixe jsem mu nedal pět hodin napít a nutil ho v pravidelných intervalech močit, abych zase nemusel co půl hodiny odskakovat na hajzl a nepopadaly mi mezitím v mobilu Tetrisy. S odporem jsem tedy zase defraudoval židácké tři kila za lupeny s tím, že jim aspoň zčadím třidé brýle, usedl do propocené sedačky a vytáhl mobil.... No, opravdu není pro mě snadné tohle přiznat, ale ani jsem nezmáčkl play, stodeset minut v prdeli a já se náramně bavil! Skvělá animace, výborný příběh a navíc to i vtipné bylo! Verbal junior se smál jako šestiletý, já se smál jako šestiletý, naprostá multigenerační spokojenost a dokonce jsem u výstupu vrátil i ty brýle, beztak už mám doma troje a již mě tolik nebaví vidět doma všechno rozmazaně jako dříve.(2.6.2013)

 • Tosim
  ***

  Klasické atributy dětského animovaného filmu, což by nevadilo, jen zpracování je prostě taky klasické. Kdyby aspoň hlavní "mužský" hrdina nevypadal jako Ken! :o)(12.6.2013)

 • Radyo
  ****

  Stanu se menším a ještě menším, až budu nejmenším na celém světě... I u Johnyho, ehm, chci napsat Jirky Wolkera asi částečně čerpali tvůrci Království lesních strážců (dále jen KLS), kteří do lesa, jakých jsou u nás (zatím) spousty umístili říši obývanou malými pidižvíky, do níž se "omylem" zmenší i dívka Mary. A ocitne se uprostřed boje mezi Lístky a Bažiňáky, boje o ovládnutí celé říše. Musím říci, že mě tenhle film nenudil ani na vteřinu a za působivé (místy skoro až "avatarovské") zpracování odsuzuji celé KLS ke 4 hvězdám. Víc takových animáků.(19.4.2015)

 • Cervenak
  **

  Šialená nuda bez jediného originálneho, či aspoň zábavného nápadu. Keby mnou občas nezatriasla dcéra, tak to zaručene odspím.(20.1.2014)

 • T2
  ****

  Rozpočet $80miliónovTržby USA $107,518,682Tržby Celosvetovo $268,418,682Tržby za predaj Blu-ray v USA $19,435,825 //počet predaných kusov 980,326Tržby za predaj DVD v USA $30,959,205 //počet predaných kusov 2,204,133║ už len ťažko sa nájde originalita vo filmoch či rozprávkach a tu to nie je ináč, lebo ide o citeľný mix Arthura, Cililing a Legendy o sovích strážcoch, na druhú stranu, animácia je pekná, vrátane vizuálneho poňatia, dej nenudí je svižný, dokonca je tu aj dosť akcie, vtípky pobavia, + tradične výborný Slovenský dabing /videl v kine: 80%/(1.6.2013)

 • Superpero
  ****

  Dobrá fantasy pohádka s dvěma debilními šneky. 70%(26.7.2015)

 • Dever
  ****

  // Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,894 // Otvárací Víkend USA: $33,531,068 //(31.8.2013)

 • Fr
  ***

  ,,CHÁPU TVÉ OBAVY, ALE DNES JE JEDINÝ DEN ZA STO LET, KDY MOHU VYBRAT DĚDICE. KDYŽ TO DNES NEUDĚLÁM, NEBUDEME MÍT UŽ CO CHRÁNIT....“ /// Úplněk a letní slunovrat v jeden den, Lístkové v odporným zeleným lese a Bažiňáci ze světa, kterýmu vládne hniloba…. Lístkové jako Elfové, Bažiňáci jako Skřeti – soráč, jsem nějakej nakaženej… Pohádka. Místy infantilní, ale každopádně plnohodnotná zábava pro děti, plná krásný animace, dětinskejch postav i humoru. Za mě 3*, parchanti zvedaj ČTYŘKU. Vždycky hlásám, že pohádky jsou pro děti, přesto jsem zvyklej, že animák má plně nasytit i dospělej placatej ksicht. (Ne! Tu čtyřku si nevydupeš parchante! P.S.: Vy holky jo…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,The Leaf Men and the Brave Good Bugs“, kterou v roce 1996 napsal William Joyce číst nebudu. 2.) Vzrušujou mě malinkatý lesní lidičky. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(15.8.2013)

 • Viktooorka
  ****

  Tak proto nikdy nemůžu zabít mouchu! :D Tedy já ji nikdy nechci zabít :D Nedávno jsem si i málem zvrkla kotník, když jsem uskakovala, abych nezašlápla šneka :D No a díky tomu se určitě objevil se slimákem v tomhle animáku :) Animace krásná, hlavní hrdinka nijak převratná, ale nenudí ani neštve a ten její protějšek byl taky ucházející. Ale slimák a šnek byly prostě zábavný a celý tenhle příběh uvolňující, takže si říkám proč se na to nekouknout ještě někdy znovu :)(4.9.2013)

 • Shushika
  ****

  Název nekecá, vizuálně rozhodně EPIC. Příběh sice standard (nás staré harcovníky už překvapí máloco), ale má desetiletá neteř byla naprosto regulérně uchvácená a furt se chichotala. Pro cílovku rozhodně povedený film... a i já místy podlehl.(21.7.2013)

 • Segrestor
  ****

  Tak nám slepili pár filmů, protáhli Malováním ve Windows, a vydegenerovali fantastický biják, že až zrak přecházel. To máme Artura a Minimoje, Kroniku rodu Spiderwicků, Alenku v říši divů, Pán prstenů: Návrat krále, Mravenec Z a kdybych nebyl dutej, našel ještě další... Od všeho si to vzalo něco, ale při sledování vám dojde, že to vůbec nevadí, že to baví a vypadá skvěle.(28.7.2014)

 • ripo
  **

  Doba, kedy mi sánka padala z dokonalej počítačovej animácie je už v prachu a ja len tak nerozdám hviezdičky za rozprávku bez myšlienky ....(1.6.2014)

 • Xmilden
  ***

  Zajímavější než Snyderovy Sovy, ale přesto samozřejmě jen další blbinka, aby rodiče s děckama nalezli do kina. Musím ale uznat že příběh není zase tak špatný, jak jsem si myslel, škoda jen že chování postav, hlavně tedy kladných hrdinů je přesně podle nějaké šablony. Přál jsem si vidět hlavně kvůli dvojici Farrell/Waltz.(19.8.2013)

 • D.Moore
  *****

  Velmi kvalitní animák, většinu doby působí svěže a neotřele, vtipný i dobrodružný a akční je tak akorát, na rozdíl od jiných nemáte pocit, že vám cokoliv vnucuje, ani jedna postava není otravná... Ale hlavně: Odehrává se v naprosto dokonalém světě. Z toho nádherně provedeného lesa plného nejroztodivnějšího života až oči přecházejí! Prostředí je skvěle propracováno, dýchá velmi magickou atmosférou, radost pohledět. K tomu výborný (originální, český jsem neslyšel) dabing, Elfmanova hudba a pár skvostných momentů - jako třeba ten božský fór s octomilkou. Neviděl jsem to naposledy.(3.8.2014)

 • Davies182
  ***

  EPIC(ká příběhová utahanost a dialogová nuda, pokud se zrovna neodehrává jakákoliv akce - jinak to svému názvu dostojí)!(9.8.2013)

 • kulyk
  ***

  My, drsní kluci, co si řiť vytíráme šmirglem a pro samý kokain za ráfkem nám není vidět ani močová trubice, rádi koukáme na pohádky. Proč? PROTOŽE SI TO MŮŽEME DOVOLIT!!! Něco se ti nelíbí? Nelíbí se ti něco? Abych na tě nepoštval bráchu! Je veliký skoro jako korbitch a má ostřeji kroucené kníry, než LIVINGHNĚDOVA ségra! Patrně jsem se nepropil do dostatečně poetické nálady, neboť mi létající pišišvorci nesebrali dechu. Zkriplený psík i barvičky moc pěkné, nepopírám, ale kulťák z toho asi nebude.(25.8.2013)

 • Boogeyman
  **

  Děti u toho vydržely a možná se jim to i líbilo, ale pro mě to byla k uzoufání nudná šeď bez nejmenšího nápadu s dost otravným vizuálen - především taťka vědec mi byl vzhledově a pohybově vyloženě odpornej.(15.9.2013)

 • Momo_desu
  *****

  Ja som teda spokojná. Krásna animácia, sympatické postavy aj som sa zasmiala, aj to bolo dojemné, a síce som chcela úplne iný koniec, som týmto filmom tak či tak nadšená. Vždy ma vedia obmäkčiť rozprávky, ktoré to hrajú na city formou prírody či zvieratiek. No a čo by to bolo za rozprávku keby tam nie sú dáke tie postavy, ktorých jedinou úlohou je baviť. Slimák a slizniak boli veľmi podarená dvojka a ich "vtipy" fajn pobavili. A trojnohý uslintaný pes bol tiež fajn. Mimochom len mne sa zdalo, že otec M.K. sa podobá na Conana O'Briena? Myslela som, že tu nájdem jeho meno, že ho daboval a nikde nič.(7.9.2013)

 • LiVentura
  ****

  Příjemný motiv přírody, úžasný svět mrňousků, kteří vše v přírodě řídí, povedené, i když už otřepané dějem a motiv japonských roninů, to bylo opravdu zajímavé.. :-))(15.8.2013)

 • gogo76
  ****

  Trochu pomalší rozjazd, ale po zmenšení hlavnej predstaviteľky a jej ponorení sa do naoko neviditeľného sveta sa to rozbehne. Z traileru sa tento animák zdal podstatne akčnejší než v skutočnosti je. Poteší a pobaví hlavne "jednooký" pes a troma nohami, na ktorom stojí za povšimnutie fakt, kam sa animák za tie desaťročia posunul. Takúto živú mŕtvolu by ste v starších animákoch hľadali asi ťažko. Všetky scény s týmto monštrom sú super, hlavne naháňačky a spomaléné zábery klapajúcej čeľuste z pohľadu maličkých lesných bytostí. Celkovo slušný animák pre celú rodinu i s eko posolstvom. 70%.(12.1.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace