• Thriller

Zjizvená tvář (1983)

Napínavý film, oči jsem od obrazovky neodtrhla. Vzestup a pád Tonyho Montany, paranoidního závislého drogového bosse. Dojel na to, že nedodržoval zlaté pravidlo obchodníků s drogami :"Nikdy nepodceňuj nenasytnost druhých" a " Nikdy se nesjížděj vlastním zbožím". Z těch lidí mi byla sympatická snad jenom Gina, jí mi bylo líto; jinak se u většiny zúčastněných špatný konec dal čekat. V takovémhle prostředí si prostě na štěstí nezaděláš. Občas brutální scéna, ale ne bezúčelně. A výborná hudba Giorgio Morodera, soundtrack si určitě koupím.

Outland (1981)

Trénink na Total Recall. Seana mám normálně moc ráda, ale tady jsem jeho postavě nějak nevěřila. Pěkné kulisy, hudba a drsná doktorka Lazarusová v podání Frances Sternhagen.

Zdrojový kód (2011)

"Co bys dělala, kdybys věděla, že ti zbývá jen jedna minuta"? "Pořádně bych ji využila". A vo tom to je, všichni budeme mít poslední minutu, ale nikdo nevíme, kdy přijde. A proto - do života naplno :-) Dal jste mi dobrou radu, pane Jonesi :-)

X-27 (1931)

...až mě zítra ráno v pět, ke zdi postaví....zajímavý film s charismatickou Marléne a drsným koncem. Hodně drsným koncem.

Město (2010)

Dobrý napínavý film. Až na to idealizování zločinců, oni to byli vlastně takoví hodní hoši, kteří když se zamilujou, tak....tak co jako? Změní se? A jejich předchozí zločiny jako že se nikdy nestaly? A do toho ta romantická hudba - spíš u toho mělo znít "Pověste ho vejš" :-) Ale přesto napínavé.

Annyang! yooepeuo (2004)

Ale tak člověk se pobavil, to zase jo. Děj je ulítlý, spíš jsem to brala jako sondu do života korejského předměstského lidu :-) Ne - fakt, bylo strašně zajímavé vidět, jak ty lidi žijou, co je trápí, co je dobře....hlavní hrdinka mi strašně vadila, afektovaná...nevím, zdali to bylo herečkou či postavou. Co však vím jistě, o slepecký život není co stát, a to ani v romantických komediích...

Tak se ptám - Od sedmi do čtyř (1982) (epizoda)

Výborné psychologické drama o komplikovaných vztazích mezi dospělými a sobeckou puberťačkou ( i když, v jejím věku bych asi byla stejná...). Čekala jsem jiný konec, ale pan scénárista Zelenka ťal do živého...jo, a ty karafiáty - prostě tehdy jiné květiny nebyly :-)

The Sun Also Rises (1957)

Přeceňovaný film, jedna z mnoha variací na téma "válka je vůl". V Paříži si bývalí vojáci, teď umělci, léčí své šrámy na těle i na duši. Alkohol, promiskuita, rvačky...deprese, bezvýchodnost. Ani paprsek slunce, ani záblesk naděje. Herecké výkony mě nezaujaly, přišlo mi to všechno chladné a hodně přehrávané, nucené. Líbila se mi Juliette Greco v roli profesionální pařížské společnice, a opilecké duo Mike + Bill v Pamploně, těm to sedlo. Dvě hvězdičky za španělskou hudbu a za hlášku že "Praha je hezčí než Berlín".

Mistr (2012)

Hm. Výborný Joaquin Phoenix, výborný PSH. Dobře hráli. Ale koho vlastně? Připadala jsem si jak z jiné planety, nerozuměla jsem. Filmů o podivínech tu už bylo, většinou člověk aspoň soucítí, ale tady - prázdno. Tam snad nebyl normální vůbec nikdo. A kdo byl, tak ho jako remcala zmlátili. A bylo to moc dlouhé.

Kimssi pyoryugi (2009)

Vynikající film. Viděla jsem ho na doporučení, jinak bych se na něj asi nedostala. Film o samotě a o tom, že ne každý chce být sám. O hledání sebe sama, přehodnocování životů, priorit, vztahů, materiálních potřeb...místy velmi černý humor, který nevím, zdali je typický pro Koreu, ale mně velmi sedl. Skvostná scéna s rozděláváním ohně a objednávkou nudlí s černými fazolemi (ano, doručujeme opravdu všude:-). Doporučuji, nejlépe za doprovodu nějakého asijského jídla :-)