• Thriller

Život Briana (1979)

Specifický Monty Python humor. Co asi tak čekat od filmu, kde si už v úvodu Tři králové spletou chlív, že...

Angličan (1999)

Spíš filozoficky než násilně laděná gangsterka ( i když ten konec...no dobře, krev tam teče..). Pěknej soundtrack. Nicméně žádné hlubší stopy to ve mně nezanechalo.

Kráska v nesnázích (2006)

Skvěle zahraní slizouni v podání pánů Schmitzera a Hrušínského. Vlastně všichni dobře hráli - i Brejchová, Vášáryová, Abrhám, dětské role....nicméně děj na mě působil trošku nevěrohodně...bezva hudební doprovod.

Lítám v tom (2009)

Tohle vůbec není komedie, je to mrazivý film o samotě, ze které najednou není úniku, a o tom, jak nepříjemné je, když si zaměstnavatel najme 23-letou holčičku, aby vás po letech služby vyrazila...(kdo zažil, tak se fakt nesmál). Velmi mrazivé. NIc z toho nechci zažít (teda kromě toho večírku ajťáků :-)

Pád Třetí říše (2004)

Velmi silný emoční zážitek; líto mi bylo hlavně cvilistů. Šílených fanatiků ve vůdcově bunkru ne. Stejně šoufl mi bylo z vyřizování účtů mezi Němci samotnými - chlap s oprátkou, navštěvující domácnosti a zanechávající po sobě spoušť.....příšernost. Takhle je to vždy, když končí jedna diktatura a rozdávají se karty pro nastupující režim.

Casino Royale (2006)

V tomto filmu se z Jamese Bonda vytratil humor, který ho odlišoval od ostatních tuctových akčních filmů.

Hašišbába (2012)

za mě už všechno napsal Kinghome 16.7.13

Liberace! (2013) (TV film)

100x ohraný příběh o zhrzené milence...zde tedy milenci. Vlastně to není ničím zajímavé. Kromě hereckého výkonu Michalea Douglase, kostýmů jak z Amadea (opravdu úchvatných) a zakukleného Dana Aykroyda, kterého jsem nepoznala ani omylem. Trochu mě to zklamalo.

Božský (2008)

Přestože jsem většinu jmen, která se tam vyskytovala, znala z dětsví (ano, naše noviny nás tím neustále krmily - Aldo Moro, Bettino Craxi, P 2, Brigate Rosse atd), ve filmu mi chyběly souvislosti. Člověk za ta léta zapomene, kdo byl kdo a kdo s kým a proti komu. V Itálii v té době byla dost mela, na jihu mafie, na severu Rudé brigády, občas nějaký vlak vyletěl do vzduchu, občas vybuchlo auto soudce na jihu...Budu to muset shlédnout ještě jednou, postav na mě bylo příliš. Skvělý byl hlavní herecký výkon - Toni Servillo opravdu vypadal jen jako loutka bez života...jo a líbil se mi hudební doprovod, fakt pěkně vybraná dobová hudba. Výborný komentář: Rikitiki 28.6.2012