Na krátko (2018)

Nadějný scénář, dobré recenze, ale můj dojem je poněkud rozpačitý. Hlavně to, když Jakub zjistí, že jeho otec nežije ve Švédsku, ale nedaleko. Jejich setkání mi přišlo takové příliš obyčejné, jakoby o nic nešlo, přitom Jakub o tátovi mluvil celou dobu. Celkově jsem čekal hlubší psychoanalýzu. Jde spíš o klasický depresivní film. Chválím herecké výkony. 60%

Hastrman (2018)

Velmi příjemné překvapení. Vynikající Karel Dobrý, krásná a zvláštní Simona Zmrzlá.... Pomalejší tempo, místy netradiční filmařina, krásná příroda, překvapivé momenty. Režisérovi se to povedlo! 85%

Tátova volha (2018)

Vzhledem k traileru a hlavním představitelkám z Teorie tygra jsem šel do kina naladěn na podobný typ filmu, čili velmi příjemnou komedii. Velmi příjemný tento film rozhodně je. Ale rozhodně ne komedie. V Tátově volze je jen pár vtipných momentů, z nichž většina je v traileru, takže se u tohoto filmu moc nenasmějete. Neznamená to, že je tento film špatný. To rozhodně ne. Jen jsem byl asi jinak naladěn. 70%

Příchozí (2016)

Jasných pět hvězdiček. Na Příchozích se mi nejvíce líbí, že i když se jedná o velkofilm, je pojat velmi komorně, civilně, minimalisticky a to i přesto, že se stále jedná o sci-fi. A ono to kupodivu funguje. To říkám jako někdo, kdo žánr sci-fi fakt nemá rád. Vlastně mi přijde, že zde sci-fi bylo využito jen jako prostředek ke sdělení něčeho hlubšího. Možná někdo změní způsob, jakým jsme doposud vnímali čas... Ale víc prozrazovat nebudu. 90%

Egon Schiele (2016)

Pro mě tedy velké zklamání. Tento film mě vůbec nevtáhl do děje, byl nezajímavý, místy až nudný a už jsem se těšil na konec. Nepochopil jsem, co se tvůrci snaží divákovi sdělit. Bylo to jen pouhé zachycení poměrně krátké části Schieleho života, bez nějakých hlubších emocí. Vůbec jsem se s postavami neztotožnil, nikomu jsem nefandil, prostě nic. Dělá to na mě dojem, že se dnes dělají filmy o kdekom, přičemž Schieleho příběh mi nepřipadal až tak zajímavý. Maloval pěkně, ale jeho život se mi nezdá jako příliš nosná látka pro dramatickou tvorbu. Chválím akorát kameru, nasnímané to bylo pěkně. 40%

Hledá se Dory (2016)

Mě tento film docela zklamal. V porovnání s jinými současnými animáky bylo vtipných scén docela málo. Navíc Dory byla docela ufňukaná, hlavně v druhé půlce. (Pobavil Marek Eben). 65%

Polednice (2016)

Těšil jsem se na horor (nebo alespoň něco, co by se mu přiblížilo), ale ono jde spíš o celkem nudné a natahované drama s pár pseudohororovýma scénama. Geislerová předvedla svůj standartně povedený výkon, ale už mě nemá čím překvapit. Holčička dost nesympatická a otravná s tím, jak se neustále ptá na tátu. Naopak mě velice zaujalo vynikající herectví starosty v podání Zdeňka Muchy. Každopádně, snad se někdy dočkáme povedeného českého hororu. 60%

Lída Baarová (2016)

Čekal jsem absolutní propadák, možná proto hodnotím (i pro mě překvapivě) čtyřma hvězdičkama. 75%

Andělé všedního dne (2014)

Překvapivě povedený film. Škoda akorát těch čtyř andělů, kteří celý film táhli do průměru. Opět mě nezklamala úžasná Klára Melíšková. 75%

Sinister (2012)

Asi jsem se zase díval na jiný film, protože zdejší komentáře vůbec neodpovídají tomu, co jsem viděl. Sinister není vůbec děsivý, není originální a pomáhá si lacinýma lekačkama. Herec v hlavní roli mi byl dost nesympatický. Celkově jednání postav bylo velmi nelogické. Zde tolik vychvalovaná hudba mě nijak nezaujala, respektive si vůbec žádnou nevybavuju, takže asi nic moc. Povedené byly akorát ty promítané záběry. Každopádně pointa mi byla jasná už v první třetině filmu. Vždyť ono se to přímo nabízí. Všichni členové rodiny jsou mrtví a vždy zmizí jedno dítě. A přímo před nosem zde máme další takovou rodinku, tak jak to asi může dopadnout? Hodně předvídatelné. Každopádně jsem čekal mnohem víc. A taky mi nějak uniklo, proč se ten film jmenuje Sinister. 40%