Skleněný pokoj (2019)

Naprosto sterilní film. Jedno velké nic. Prázdnota. Díval jsem se jen kvůli vile Tugendhat. A ten dabing tomu taky moc nepomohl. 30%

Zrádci (2020) (seriál)

Pro odvážnou tvorbu Viktora Tauše mám zkrátka slabost. On se opravdu nebojí riskovat. Jistě, občas mi přijde, že to s tou uměleckou manýrou přepískne (viz baletka u tyče v růžově nasvíceném náklaďáku :D), ale je to něco tak osvěžujícího, když se nějaký český tvůrce vymaní z té šablony a jede si to prostě po svém. A například výběr lokací mě už překvapil u Vodníka. Varna v Chomutovském bazénu? Zázemí kriminalistů v kostele? Budiž. Ale prezentovat Archeopark Pavlov jako patologii mi přijde už moc :D Zrádci nejsou rozhodně dokonalý seriál, ale ten nekonvenční styl mě zkrátka baví. Tauš umí pracovat s atmosférou a umí si vybrat osvědčené, ale i neokoukané herce. Krobotová naprosto jistá v herectví, překvapila mě Lucie Žáčková, co by naprosto věrohodně zahraná fetka. Jako celek ale tento seriál úplně nefunguje. Skvelé momenty se střídají s podprůměrnými a kvalita značně kolísá. 70%

Karel, já a ty (2019)

K mému překvapení to není vůbec nudné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jako film se mi to zamlouvá, ale jestli takhle lidi ve skutečnosti vážně filozofují o vztazích a analyzují je... No na to bych se mohl....75%

Ztraceno v překladu (2003)

Zvláštní... Nemám rád Billa Murreyho, nemám rád Scarlett Johansson. Tento film vlastně ani tak dobrý není, ale Tokio a ta neuvěřitelně zvláštní atmosféra tohoto filmu mě zaujaly tak moc, že jsem si i přes to všechno pustil tento film několikrát a určitě ne naposled. 80%

Prodloužený čas (1984)

Když včera zemřela Táňa Fischerová, uvědomil jsem si, že ji vůbec neznám jako herečku. Proto jsem si z její filmografie náhodně pustil tento film a byl jsem velmi překvapen, jak dobrá a pohledná herečka to byla. V tomto filmu ztvárnila partnerku Miloše Kopeckého a překvapivě za ním vůbec nezaostávala. Líbí se mi krásný příbeh a takový ten zvláštní pocit z filmů této doby. 85%

Sedmilhářky - Série 2 (2019) (série)

Jen chci napsat, že role, kterou ztvárňuje Meryl Streep je naprosto děsivá. Už dlouho jsem neviděl tak plastickou postavu, kdy se za příjemným vystupováním skrývá tak neskutečná manipulátorka, která proniká krůček po krůčku do života hlavních aktérek. Ještě nejsem u konce druhé řady, jen jsem měl potřebu to napsat.

Předvánoční večer (2019)

Tvůrci si se záplavou nelogičností hlavu nelámali. Je to prostě taková blbina na odreagování, u které nemusíte vůbec přemýšlet. 55%

Bez vědomí (2019) (seriál)

Velké očekávání, velké zklamání. Už mě přestává bavit téma komunismus, protože i když se dá zpracovat různými způsoby, vždy vyzní stejně. Už jsem někde psal, že kdyby u nás nebyl komunismus, tak bychom snad ani neměli o čem točit. Třicet let od revoluce a my se budeme neustále vracet. Je třeba se dívat do budoucnosti. Chybí tady více opravdu kvalitní tvorby ze současnosti. Seriál Bez vědomí je zpracován nudně a ani překvapivé rozuzlení v posledním díle celkový dojem nezachrání. 55%

Parazit (2019)

Podle některých recenzí a komentářů jsem čekal více komediální pojetí. Skutečně vtipné momenty by se daly spočítat na jedné ruce. To však neznamená, že je to špatně. Zajímavý thriller plný nečekaných zvratů. 85%

Maléna (2000)

Kdyby v hlavní roli nebyla Monica Bellucci, asi bych dal jen čtyři hvězdy. Asi jsem povrchní, ale její krása tomuto filmu dodala neskutečné kouzlo a vytvořila tak pro mě bezkonkurenčně nejkrásnější filmovou postavu. Filmu by se dala vytknout spousta věcí, ale Maléna mě natolik okouzlila, že nic vytýkat nechci. A když se to spojí s hudbou Ennia Morriconeho, vznikne takováto italská filmová krása, byť ve výsledku velmi smutná 80%