Show Bennyho Hilla (1969) (seriál)

U mně skvělá přehlídka pestré zábavy,která si bere to nejlepší ze všech koutů humoru včetně resp.hlavně grotesky.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Je zajímavé,že ve filmech už tak zábavný není.

Fargo (2014) (seriál)

Platí pro i.sérii......Filmové Fargo "šmrncnuté" Zemí,která není pro starý aneb jak se inteligentní vrah střetl s policií a FBI. A byť nad některými rozhodnutími jsem kroutil hlavou,věřím,že to tak mohlo být,vždyť se vše odehrává na území malého městečka. Nakonec celé vyznění seriálu je přesvědčivé,kdy si žádná scéna na nic "nehraje"a chování jednotlivých postav je uvěřitelné (takže i dost stupidní). Povinná podívaná pro milovníky krimi žánru a skvělých hereckých výkonů Martina Freemana a znovuobjeveného B.B.Thorntona. Platí pro II.sérii....Opět pastva pro oči a mysl. A po shlédnutí posledního dílu mohu s klidem na srdci prohlásit,že jde o ještě intenzivnější divácký zážitek,než první série.Platí pro III.sérii....opět skvost.

Flash (2014) (seriál)

Platí pro I.sérii.....Po zhlédnutí prvních dílů jsem měl pořád pocit,jakobych se díval na Spidermana Sama Raimiho (což není na škodu,nemusí být vše temné) a k tomu se přimíchala "okopírovaná" dvojice mladých vědátorů ala agenti ze S.H.I.E.L.D.u. V dialozích tak zaznívá humor,který dokáže pobavit a ladí k celkovému pojetí seriálu. Jednotlivé díly jsou dějově vyvážené a to i herecky,nikde nic "netahá za vlasy". Nechybí ani spiklenecká postava ,tady v podání vědce H.Wellse a záporáci,kteří svými rozličnými schopnostmi připravují nejednu těžkou chvíli pro hlavní postavy,především Flashe. Ovšem nejvíce mně zaujal devátý díl,kde dojde k setkání s Arrowem.Tady se ukazuje,jak tvůrci nechtějí nabourat temnější koncepci tohoto seriálu a nechávají Flashe více "mládežnického" a o poznání odlehčenějšího. A dělají dobře,protože svět není jen černobílý a to platí i o těchto postavách,kde se rozdílný charakter dokáže doplnit i když to není jednoduché. Platí pro II.sérii....tady se trochu projevuje roztříštěnost děje,aby se umožnil vznik dalšího seriálu (Legends Of Tomorrow) a některé motivy se začínají opakovat (rodinné trable detektiva Westa aj). Zato souboj mezi oběma "rychlíky" v rámci alternativní Země dokáže pozornost udržet. Bohužel, jak začíná v druhé polovině seriálu boj o záchranu "milované", tak to trochu upadá (ždímání emocí za každou cenu). Platí pro III.sérii....úpadek pokračuje a až na pár momentů se série dostala do průměru. Jde znát,že nápady docházejí,jelikož častěji se opakují motivy z předchozích sérií.

Agresivní virus (2014) (seriál)

Platí pro I.a II.sérii.....Další variace na Draculu,tentokrát zahalena do hávu epidemiologické nákazy se spoustou malých červíků a nakažených. První série má všechny atributy solidní podívané,ale trochu je tu cítit (kromě pachu amoniaku) nesoulad mezi apokalyptickým podáním,jenž je nadřazeno nad jednotlivými scénami,které k němu vedou. Herecky je vše OK a zpracování taky,byť k některým scénám by se pár výhrad našlo (obvzvláště v dílu,který se téměř celý odehrává na čerpací stanici). Jediné,co mně moc nenadchlo,je vizáž samotného Draculy,kdy tvář působí až moc plastikově. A taky to chtělo v druhé sérii trochu více "děsivosti",nějak se začalo vytrácet napětí,ale zápletka je stále fajn..III.a IV.série...čím dál méně zajímavé,obzvlášť poslední série,která odkazuje na koncentrační tábory, zřizované za II.světové války.

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Pohádka,která umí být poučná a přitom kouzelně natočená s výbornými herci. Až na příliš "přebujelý"konec je vše sympaticky a zábavně zpracované.

Vesmírná loď Ascension (2014) (seriál)

Poměrně solidně vystavěný příběh se zápletkami nejen z kategorie scifi. Prolínání vědeckého experimentu se současným světem působí neotřele a děj má snad všechny atributy,nutící k myšlenkovým úvahám,kam až to může zajít (hlavně v momentech,když srovnáváte iluzorní svět kosmické lodi a ten reálný). A pochvalu si může připsat i casting,který dokázal vybrat dost neznámých,ale solidně hrajících "tváří".

Zpátky do ringu (2013)

Kdyby to bylo trochu více "odlehčeno" (ve smyslu humoru), pak to mohlo být daleko záživnější. Momenty,kdy "staříci" spolu laškují, jsou výborné,ale jak se začne hrát na vážnější notu,je to trochu nuda a je to vidět hlavně na boxerském matchi. Dívat se na ty povadlé postavy a obličeje moc zábavy nepřináší. Přitom potence tu byla a byla ukázána v závěrečných titulcích.

Dívka s perlou (2003)

Historická romance malovaná štětcem holandského malíře 17.století a zároveň se dozvíme,že nejen Rubens v této době žil a maloval. Zatímco obraz a malíř jsou historickou skutečností,vše ostatní je fikce. Ovšem zdařilá, se skvělým hereckým výkonem Scarlett,která se díky tomuto filmu dostala mezi top herečky současnosti.

Kletba kouzelného kamene (2009)

Takový mix pohádkových motivů, zpracovaný poměrně okázale, ale chladně. Nakonec " kamene" je tam dost.