Vicky Cristina Barcelona (2008)

Wooďáka miluju, ale poslední film, kterej se mi od něj hodně líbil, je Hollywood ending, a od tý doby bohužel jeho nový filmy za moc nestojej. Sekat jeden film ročně za každou cenu není úplně to pravé… Noví mladý herci se snažej kopírovat jeho osobitej styl, a někdy to až bolí, jak je to umělý. Tady jsem čekala nějakou vtipnou zápletku, ale celou dobu šlo jen o to, jak se tři ženský honěj za jednim chlapem! Nuda. Scény jsou na sebe nalepené bez plynulosti děje. Občas jsem se trochu zasmála, ale Wooďák holt má laťku vysoko z předešlé tvorby. Hezká byla úvodní písnička, která dobře doplňovala atmosféru letní Barcelony, ale snímek se hodí spíš do cestovních kanceláří, než do filmotéky Woodoholiků.

Orel kontra žralok (2007)

Začátek byl slibný, čekala jsem vtipnou oddychovku, ale bohužel tak od třetiny filmu jsem byla víc a víc zklamanější. Děj celého filmu se dá shrnout větou: ,, Jak se dívka, která si nevěří zamiluje do outsidera a nedokáže se na něj vykašlat.“ Hlavní hrdinka byla sympatická a její role měla jakžtakž hlavu a patu, ale ten její šamstr…to jsem nepochopila, co tím režisér myslel. Chování i dialogy nikam nevedly, a ani v závěru jsem nebyla moudřejší. Hezká byla animace s jablky.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Když budete mít špatnou náladu, pusťte si tohle! Americké komedie mají spíš Béčkový charakter, ale tady se opravdu plně zasmějete hlasitě od plic. Samotný děj je spíš kulisou pro jasnou dominantu Carreových ksichtů, pantomim a gegů. Tam, kde byste si mysleli, že je vtip u konce, jde Jim ještě dál. Stejně pak obdivuju spoluherce Jima, kteří dokázali udržet kamennou tvář a hledět přitom na tu kanonádu grimasů. Nelehký úkol…Práce pak se zvířaty má taky svůj nemalý obdiv. Prostě super oddychovka, která neurazí.

Hory mají oči (2006)

Mám ráda dobré horory a tenhle k nim rozhodně patří. Líbí se mi ten pocit, kdy na začátku je vše ,,normální“ ale vy už víte, že je něco ve vzduchu. Pak už můžete jen tipovat, kdo to celé přežije a jak. Napětí je u tohoto filmu tak vysoké, že jsem si nehty ukousala skoro až k loktům, ale stálo to za to. Ještě hodinu po skončení jsem nemohla usnout. Chválím dobrý scénář a dokonalé masky. Jednu hvězdičku z těch pěti dávám maskérům a další hercům zato, že se nebáli těch stvůr jako herci.

Vyobcovaná (1998)

Opravdu autentický, emocionálně silný film, až divák má dojem, že realita musela vypadat přesně takhle. Skoro jako by šlo o dokument. Jeden příběh z tisíců skutečných, který dokáže vypovědět celkovou hrůzu Maovy kulturní revoluce. Povinně bych ho pouštěla u nás ve školách.

neohroŽENY (2012) (seriál)

Nepochopila jsem, jaký měl být smysl vybrat tak podobné protagonistky. Jedna větší trubka než druhá, a všechny si myslí, že jsou hvězdy. Zastoupení mělo být úplně různé pro srovnání a barevnost dokumentu. Takhle je to pořád jak kolovrátek. Možná je to soutěž o to, jaká žena je největší troska. Kdyby jedna z rolí byla moje, a já se na to koukla, šla bych hned skočit z mostu. Nechápu, jak to dokážou ustát a ještě unést tu hanbu z toho, že to vidí celý národ! Správný název pořadu by měl znít: ,,Kdo z nás je větší kráva?“ I když zase dobrý je, že to zvedne sebevědomí všem ostatním ženám:)