Evoluce (2001)

Zlikvidovat mimozemšťany šamponem na vlasy?!? Že jsem nešla na režisérku... Varovat mě měl už Duchovny v hl.roli. Naopak pro Julianne Moore je to krok zpátky. Příště pudu mejt nádobí a pobavim se víc.

Kouzelný měšec (1996)

Výborná pohádka, jedna z mála z těch novějších, která se povedla. Super výkony herců, nijak nenásilné, přijatelné triky, perfektní scénář a ty hlášky nemaj chybu! Ráda na ní kouknu 1x za rok, a pokaždý mě upřímně pobaví. Jenom ta německá blonďatá princezna s ofinou a předkusem je trochu na facku, ale dá se to přežít. Jinak volbu herců chválim. Bludimíra s Huhlou jsou bezkonkurenční! Hambáč z vochomůrek!

Soukromý vesmír (2011)

Stojí za to vidět 1x, ale podruhé bych si to nepustila. Ze snímku je patrné, že je za ním hodně práce, vydané energie a úsilí. Jenže riziko časosběrných dokumentů je, že život lidí nepřinese vůbec nic mimořádného, na co by dnes náročný divák rozmazlený širokou, pestrou tvorbou celosvětové kinematografie reagoval nadšeně. Husákovy děti zavzpomínají na atmosféru z mládí. Ale co tam dělá Gott, to nechápu. Materiálu bylo asi málo, tak ho autorka nastavila záběry z doby, aby tak z nudy vykřesala co nejvíc pro komerční úspěch. Nejlepší na celém filmu jsou ty deníky samotné. Kdyby vyšly knižně, to by bylo originálnější. Taky nechápu, jestli je film příběh o synovi Honzovi, který evidentně v pozdějším anarchistickovyhulenym věku o nějaké natáčení nestojí, a vypadá to, že tedy svolí na základě řečí rodičů typu: ,,tak tam něco řekni, přece to nebudeš kazit, když už toho maj natočenýho o nás tolik.“ Stejně pak mě dostalo, že si rodina zpívá happy birhtday k narozeninám (?). Film chápu jako reklamu na kámoše Třeštíkovic rodiny. Název měl být happy familly.

Alois Nebel (2011)

Nuda o tom, jak nádražák Nebel balí hajzlbábu. Opět se mi potvrdilo, že čím větší reklama, tím větší blbost. Vše umocňováno utahaným oplodňovákem s retardovaným projevem Neckáře, kterému byla evidentně píseň svěřena ze soucitu, aby měl radost, že ještě není odepsanej. Jak dojemné…To není cynismus, ale smutná realita. Celý film jsem čekala kdy se to ,,rozjede“, až se rozjely závěrečné titulky. Tvůrci jistojistě čekali, že si divák sedne na zadek z techniky rotoskopie. Film byl vyroben za účelem ohromit super filmem, který bude trhákem roku a žhavým kandidátem na Oscara. Škoda peněz…až bude zase ministerstvo kultury brečet, že jsou malé dotace, ať se zamyslí, komu a na co peníze z fondů slouží.

Síta zpívá blues (2008)

Naprosto božáckej film dělanej jak na míru pro mě. Jede ve třech liniích, kde první vtipně popisuje Hinduismus a Ramajánu, druhá, rozdílné animace vztah dvou lidí žijících v současnosti spojené paralelně s obsahem eposu, a třetí, zpívané, ve stylu Betty Boo. Nestíhala jsem hltat každou scénu plnou skvělého originálního humoru, nápadů, úžasné animace a dialogů, za kterými se skrývá spousta práce, která ale přinesla své ovoce. Film, který nestačí vidět jednou. Nevím, co by na něj řekli Indové, přece jenom je to dělaný spíš pro ,,západní“ diváky. Škoda, že se nedostal do vědomí širší veřejnosti.

Vratné lahve (2007)

Mladej Svěrák by byl bez tatínka v háji. Jako člověk je mi nesympatický, ale to by nevadilo, kdyby jeho tvorba za něco stála. Na film se dá dívat, ale je to hlavně díky pomoci Zdeňka Svěráka, a to hlavně u scénáře. Není to špatný film, ale od půlky do konce je děj tak divně poslepovaný, jako kdyby autor vařil z vody. Hlavně ta šaškárna kolem Vilhelmový a Macháčka je tak nelogicky vykonstruovaná a závěr je hodně nepovedený. Ovšem nejhorší je, když si Svěrák v programu zaškrtne Kolju!!! To mě až píchne u srdce z tý trapnosti. Jinak koukat se na to dá, dialogy jsou vtipné, a výkony spíše starších herců uspokojující.

Tantra (2010)

Tantru uznávám jako filozofii, která ale v Evropě nemá co dělat. Dokument vyzněl dost šíleně a tím tantra utrpěla, protože spousta lidí jí přiřkne úplně jiný význam, než doopravdy má. Chtěl nám režisér jen přiblížit praktiky kurzu? Bohužel se mu to vymklo z ruky. Některé scény jsou opravdu nechutné. Výsledek: nechutná slátanina o lidech, kteří nevědí coby. Stále věřím, že tantra o tom, co obsah filmu ukazuje, opravdu není.

2012 (2009)

Pane Bože! Jestli se budou točit takovýhle filmy, tak ať je prosím konec světa co nejdříve! Už chápu kámošku, která u filmů žehlí, tak aspoň pak čas není tak promarněný, a že tady toho času je moooc, asi se ve střižně ztratily nůžky. Z amerických komerčních filmů jsme všichni zvyklí na to, že děti jsou naše budoucnost, musíme se z nich podělat a dopřát jim vše co chtějí, ale tohle už hraničilo. Přemoudřelý fakani co rodičům do všeho kecaj, byly na facku. Do toho emoční doják rozpadlý rodinky. Spoustu záběrů, jak se všemu neštěstí uteče jen o chlup, a chudinka Nataška, ona si přece nechtěla zvětšit prsa! To chtěl její přítel! Ta jedna hvězdička je pro Woodyho Harrelsona, kterej si zachoval aspoň nějakej originální ksicht role. Ještě že se na to se mnou nedíval Elvis, to bych teď musela kupovat novou televizi:)

Forrest Gump (1994)

Nechápu co na tomhle snímku všichni vidí! Americká slátanina o tom, jak i polodement to v USA dokáže dotáhnout daleko. Typická realizace tolik uctívaných vět američanů: ,,nic neměl, ale dokázal toho tolik! God bless America!“ Jsme Amíci, jsme dobrý, jooo, zatleskáme si!... Některý scény jsou tak absurdní, že se neudržim smíchy, a pak ty scény se zakompovanýma starýma záběrama, tak to už je příliš. Rádoby vtipný okamžiky jsou spíš trapný, a uměle srdceryvný scény nesnášim už úplně. Tvůrci chtěli, aby divák považoval za hrdinku smažku, která dá každýmu a ještě je tak blbá, že si šlehne z nakažený jehly? Další problém je délka filmu, vždyť divák musí umírat už v půlce! Film je určen pro konzumní amíky bez uvažování. Je smutný že tady to má takový úspěch….škoda. Jednu hvězdičku dávám tomu kámošovi bez nohy, ten byl celkem dobrej.

V peřině (2011) odpad!

Trhák 2 pro děti? Jasný důkaz toho, že hvězdné obsazení filmu film dobrým neudělá. Myšlenka asi dobrá, ale celkový dojem hrozný. Bílou jako herečku může obsadit asi jen psychopat, a když jsem si myslela, že nic horšího mě ve filmu už nepotká, objeví se zpěvák Kryštof Michal se smetákem v ruce! Jediná pěkná věc na celém filmu jsou záběry města Písku. Kdo tohle pustí svým dětem, může v klidu kandidovat na nejhoršího rodiče roku.