poster

Hory mají oči

 • USA

  Hills Have Eyes, The

 • SK název

  Hory majú oči

Horor / Thriller

USA, 2006, 104 min

Komentáře uživatelů k filmu (785)

 • POMO
  ****

  Na dnešné pomery takmer delikátna vyvražďovačka, ktorej vyvrcholenie trvá prakticky celé druhé dve tretiny filmu. Šťavnaté, morbídne, vizuálne atraktívne, primerane akčné, správne čiernohumorné. A scenáristicky výrazne upgradujúce Cravenov jednoduchší originál z roku 1977.(19.9.2006)

 • Cival
  ****

  Zdálo se mi, že vidím světlou budoucnost Hollywoodu. S lepším scénářem uvidím příště snad i jeho novopečeného vládce. Alexandre má sakra talent. Pětiminutový zlom při útoku na karavan je pro mě naprosto unikátní ukázkou toho, jak se má točit filmová hrůza/napětí.(13.4.2006)

 • Lima
  ***

  Na Aju patřičně brutální (unrated verze), s několika lahůdkovými mordy, ale jinak oproti HAUTE TENSION krok zpět. První půle včetně napadení karavanu ještě slušná, se schopností vyvolat mrazení na zádech, v druhé půli se ale napětí vytratilo, přibylo hrdinského patosu a klišé, které pohřbilo i extrémně vyhrocené situace, při kterých by se měl divák třást strachem. I proto jsem se nebál o hlavní postavy, což je špatně. Aja je velmi schopný režisér, ale potýká se se špatnými scenáři. PS: Milovníci papoušků asi nebudou rádi :o)(18.6.2006)

 • Galadriel
  *

  Mám mnohem radši atmosférické a tajmené horory, než explicitní vyvražďovačky. "Hory mají oči" se poměrně dlouho tvářili velmi slibně, hustá, mrazivá atmosféra po polovině pomalu, ale jistě bohužel přešla v totální krvák. Posledních asi 30 už to dotáhl film tak daleko, že jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo zvracet, protože míra nechutnosti silně stoupla a tajemná atmosféra byla okamžitě tatam. Scénu z karavanu považuji za jednu z nejodpornějších, jako jsem kdy viděla. Přesto musím říct, že v osobě režiséra vidím značný potenciál, film dobře gradoval a jen mi asi chybí silnější žaludek. Škoda druhé půlky, která totálně zabila slibně rozjetý začátek.(23.7.2008)

 • Tom Hardy
  ***

  Vizuálně vytříbený film, plný tísnivé atmosféry a krutého jednání. Je mi sympatické, jak jsou tvůrci k postavám nevybíraví (a zaslouží se zmínit i dobré obsazení), nicméně mi v The Hills Have Eyes vadí některé logické díry a především mě drtí heroický konec, který je jak vystřižený z válečného filmu (což je částečná zásluha divného soundtrack). Z poslední doby jde však rozhodně o jeden z těch lepších hororů – 3 a ½*(12.4.2006)

 • Radyo
  ****

  Na můj vkus až moc krve, ale to se dalo tušit, když je v tom namočený Craven. :-) U hororů upřednostňuji "bu-bu" atmosféru, než monstra a krev, ale i tak tomu dám 4 hvězdičky, byť na čisté 4 to není. Hlavně proto, že mezi horory posledních 10 let, které až na čestné výjimky stály za psí štěk (v těch horších případech pak za psí ho***) má tenhle celkem solidní gradaci napětí, pár podařených lekaček, no a v jedné z hlavních rolí předvádí výborný výkon psí hrdina (konečně nějaké sympatické neuslintané psisko :-) ). No a pro fandy LOSTu (což já jsem) tady hraje i sympatická Emilie De Ravin (jinak Claire). Takže 70%.(11.9.2007)

 • Matty
  ***

  Rodinka amerických republikánů si vždycky poradí! A ten, kdo republikánem není, se jim nakonec stejně stane, protože být republikánem znamená mít rád zbraně a mít rád zbraně znamená dokázat se uprostřed pustiny ubránit bandě masožravých mutantů. Hory mají nejen oči, ale i pár scén s výbornou atmosférou. Velmi se mi zamlouvala hudba od dvojice umělců tomandandy – byla tak nějak moderně znepokojivá a naznačující, že za humny kdejakého městečka číhá zlo jaderného původu (čímž nechci nijak znepokojovat obyvatele z okolí Temelína). Hodina předcházející hodům není ničím objevná, ale uteče rychle a bezprostředně následující cca desetiminutový karavanový teror si v zájmu zachování duševního zdraví už nikdy nebudu pouštět sám a v noci. Film se pak sice z buranského hororu láme v kapku (pravda, nemalou kapku) drsnější „revenge movie“, ale až do závěrečných minut si udržuje tvář nekompromisní podívané pro extra odolné diváky. Některé výjevy budu z hlavy dostávat stejně obtížně jako tupý šroubovák. ___ Druhé zhlédnutí žádoucí. 70% Zajímavé komentáře: Marius, mm13, anderson, dzej dzej, Balu...(7.6.2010)

 • Isherwood
  ****

  Výstavní expozici krvavého násilí servíruje Aja divákovi v té nejstylovější podobě, jaká je v současné době k mání. S perfektním vykreslením psychologických vazeb k jednotlivým hrdinům (velmi nejisté pořadí na úmrtním listě!) a s maximálním citem pro řemeslné zpracování napětí, hrůzy a divákova znechucení, dělá opravdové zázraky. Výborná zvuková stopa často dokáže více než standardní „lekačka“ a nekonečné prostředí pouště taky nepůsobí nijak příjemně. Sám sebe poněkud sráží špatně vybraným scénářem, v němž však nastupuje notná dávka cynického nadhledu, takže mnohými vyčítaná přehnaná patetičnost závěru je spíše úsměvná v dobrém slova smyslu, neboť mutantem odchraptěná americká státní hymna, či nástup jednoho z hrdinů s brokovnicí v ruce za doprovodu ultrahrdinského hudebního nářezu jasně dokazuje, že Aja má krom talentu v ruce, taky srovnáno v hlavě a pokud bude děj jeho příštího filmu méně předvídatelnější, je nad slunce jasnější, že v Hollywoodu se ještě díky tomuhle mladému Francouzi budou dít věci.(27.7.2006)

 • Djkoma
  ****

  Film, který nesází jen na krvavou vyvraždovačku ala každý druhý americký horror posledních 10 let, ale dokáže mezi hromadou krve najít i špetku citu k mrazivé hudbě a velmi dobře vytvořenému napětí. Sledoval jsem Unrated version a nemohu si na nedostatek krve ani napětí stěžovat. Aja odvedl svojí práci jako málo kdo před ním a možná nám tu roste jeden velký talent, který hollywoodské horrorové scéně chybí už hodně dlouho. Kdo se vyžívá v pohledu na sekyru zabodnutou v oku nebo prostřelné hlavě ještě chvíli dýchající oběti našel právě černého koně letní sezony.(4.8.2006)

 • Malarkey
  ***

  První režisérův film mi zřejmě nesedl, i když tam už byl vidět jistý um se kterým francouz Alexandre Aja překvapil nejednoho diváka. Abnormální brutalitou a výbornou, nervydrásající atmosférou. Hory mají oči mě ihned od začátku seznamují s tím, co mě čeká a musím se přiznat, že tato tématika mě hodně zaujala. Nukleární testy, zničené město, vláda zapírá. To všechno si je Americe vlastní? V jistých ohledech. Příběh v první polovině ubíhá svým pomalejším tempem, ale už zde je vidět jisté napětí, to ve druhé půlce sledujete prakticky jednu scénu a jste u vytržení, kdo padne jako poslední nebo kdo komu vrazí krumpáč do palice. Prostě a jednoduše: Hory mají oči je výborný atmosférou nabitý horor, obsahující možná ještě více brutálních scén a krve rozlité po poušti než v samotné sérii Saw. --- V letech 1945 až 1962 provedly Spojené státy 331 atmosferických jaderných testů. vláda dodnes popírá genetické vady způsobené radioaktivním spadem....(22.4.2007)

 • Cervenak
  ****

  Totálny nátlak a jediný z novodobých hororových remakov, ktorý považujem za parádny žánrový kúsok a kvalitnejší film, než bol originál.(5.9.2008)

 • Enšpígl
  ***

  Aja / to je boží jméno / si byl vědom, že nejen hory mají oči, ale i diváci a tak nám dopřál opravdu skvěle vizualně stvárněné dílko a dopřál nám, doslova oku lahodící zabijení. Napětí ve filmu připomíná petřínskou lanovku a prudce stoupá, bohužel někde mezi půlkou a cílem asi došel proud i s napětím. Sice rychle přispěchala na pomoc slečna brutalita, ale ta už druhou půlku nezachránila . Povedlo se však do brutality začlenit třeba americkou vlajku ta mě vždycky v hororech docela chyběla a za ten nápad fakt tleskám . Tak tedy je na čase přestat čumět na filmy a vzhůru na výlet, někam do hor a až se budete balit, nezapomeňte si vzít papouška !(19.11.2006)

 • Renton
  **

  Scénář: Grégory Levasseur, Alexandre Aja .. Další kapka do moře krvelačných hovadin. Možná, až se Aja vykašle na smolení podružných scénářů a bude se věnovat pouze režii, dočkáme se od něj skutečně dobrého filmu. MOŽNÁ!(22.8.2006)

 • J*A*S*M
  ****

  Vynikající hixploitation! Útok na karavan považuju za jednu z nejlepších hororových scén po roce 2000. A samozřejmě bychom se tu měli pohybovat v červených barvách. Horror movie of the year(14.8.2007)

 • larelay
  ***

  Moja hororova nedela pokracuje... V kazdom pripade to malo atmosferu, ale bolo to za A) prilis dlhe, za B) niektore veci boli naozaj pritiahnute za vlasy a za C) fuj ta pust ma nenormalne rozculovala. Mam rada horory v tmavych miestach, kam slnko ani len nahodou nezabludi a tento film, aj ked ma pointu, fajn hercov atd, si viac ako 3 hviezdy nezasluzi.(9.8.2009)

 • T2
  *****

  Rozpočet $15miliónovTržby USA $41,778,863Tržby Celosvetovo $70,355,814Tržby za predaj DVD v USA $27,010,510 //počet predaných kusov 1,237,799║ „ Tento film má čo do seba ohľadom scén s takým hustím napätím že som takmer začal odvracať zrak a že toto je ešte dokonca upravené verzia kvôli cenzorom. No sakra ! Tak čo mám potom ešte čakať? Asi už len niečo ďalšie brutálne – zvrátené! „ Režisér Alexandre Aja natočil ešte len druhí film (pred tým Noc s nabrúsenou britvou, škoda ešte som nevidel) a už sa zaradil medzi tých najbrutálnejšie tvoriacich režisérov tipu Wes Craven a spol., v podstate je to vylepšený remake od samotného majstra horroru Cravena(veselo môže odísť do penzie, má dokonalého nástupcu). Prvá hodinka filmu nám navodí čoraz hustejšiu atmosféru a už len netrpezlivo čakáme kedy sa to všetko začne ... až prichádza noc a tesne pred 24:00 to prepukne, vtiahne nás to do stredu brutálneho deja odohrávajúceho sa v karavane , strnulo a takmer bez dychu dúfame že príde strih a bude už konečne po tom hnusnom pekle! Ja osobne by som mu nedal prístupnosť vôbec pod 20 rokov a to bez komentára, stačilo my keď som videl po skončení filmu tie vyjavené výrazy v tvárach asi tak 16-ročných chalanov sediacich v kine o pár kresiel ďalej, pozerali na mňa akoby čakali že ich teraz zmasakrujem ja alebo možno aj tí ďalší 3 ľudkovia nemo sediaci o pár riad dole. „ Aj keď film je žánrová delikatesa, ku koncu sa to mierne zvrhne na akčnú doslovne mlátanicu akože kto s koho, ale až na tento malí úlet to nemá chybu! “ Vo filme nehrá nikto známi, takže mediálna kampaň bola postavená ohľadom šírenia reklamy vzhľadom na brutálne prevedenie Francúzskeho režiséra Alexandra Aja a na tento filmový prípad ozaj právom, človek môže len neblaho rozmýšľať čo na nás pustí nabudúce. „ Tento film je mixom Úsvitu mŕtvych , Texaského masakru mot. pílou a Pachu krvi ale ani jeden z nich nemá takú silu v úrovni napätia a šokových scén.“ /videl v kine 2x: 95%/(8.8.2006)

 • Adrian
  ****

  Už sa teším na deň, kedy uvidím Ajov ďalší film, ktorý odstráni jedinú vadu remaku The Hills...a tým je nevyrovnanosť scenára (našťastie môžme ďakovať za unrated verziu, ktorá pomer medzi kľudom/akciou vyrovnáva v prospech druhej zložky, čím výrazne zlepšuje temporytmus filmu). Podobne ako Wayne Kramer v Running scared aj Aja predvádza mimoriadne pôsobivé hranie sa s obrazom a zvukom (tak ruchovou stopou, ako i soundtrackovým podfarbením).(8.6.2006)

 • DaViD´82
  ***

  Aja rozhodně není talentu prostý, ale o to více nechápu proč ho mrhá v remaku standardního horroru. Nota bene, když je to zbytečná předělávka jedna ku jedné.(18.7.2006)

 • AngelAngie
  ***

  Poměrně působivý horor, který zase tak velkou ostudu svému žánru nedělá, ale... ale!(30.5.2008)

 • Superpero
  *****

  Konečně horor, na který se dá koukat se ctí. Alexander Aja setsakra umí a je to fakt vidět, akční scény se povedly, atmosféra se povedla a nejvíc mě potěšily výborné exteriéry. Zmutovaný dělnící jsou fakt nechutný a herci si role asi užili. Z normální crew mi utkvěl Aaron Stanford, který film začal v roli takové slečinky, aby se ke konci změnil ve zkrvavenýho badasse se sekerou, brokovnicí, baseballkou, no vyberte si. Jde hlavně o to že jsem mu obě polohy jeho role naprosto věřil (uznávám když byl celej od krve tak byl mnohem víc cool). Supr film a stopro by se dostal do top 5 mejch nej hororů.(25.7.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40