Ted a spol. (2009) (seriál)

Ne zazracna, ale prijemna oddechovka

Zakázaný experiment (2006) odpad!

Prvni letosni odpad je na svete. Damy prominou, ale tenhle film je fakt z prdele.

Cesta (2009)

Remeslo je to pekny, ne ze ne. Ale neco tomu chybi. Nikoli bezutesnost. Zato nalehavost, strach, otcuv drajv za katdou cenu prezit a hlavne vetsi osobitost chlapce, ty urcite jo. A prave diky nim je predloha tak neuveritelne dobra. Tady tohle vsechno nahrazuje jen sentiment. I kdyz je Mortensen skvelej, neverim mu, ze by v McCormackove svete prezil az do tyhle faze. A kluk? Toho jsem pri cetbe videl jako malyho andela, zatimco tady je to podivny dite bez vyrazu. Nic proti Hillcoatovi, delal co mohl, a ani si nejsem jistej, kdo by to mel vzit za ne, aby to dopadlo lip. Mozna je tahle predloha z tech, ktery proste opravdu nejde filmove dostihnout.

Strážci - Watchmen (2009)

Nedoceneni tyhle adaptace je fakt fatalni. Jasne, ze neni dokonala a chvilema se to tahne, mozna by se nemusel klast takovej duraz na animovany vsuvky, jo, jo. Ale takova ta predloha proste je. A prestoze ji Snyder neobohacuje o nic vlastniho v myslenkovym smyslu, i tak mu ji podarilo pretocit naprosto uchvacujicim stylem, trebaze doslovnym. Alespon ja jsem se pri sledovani Watchmen bezezbytku vratil na stranky komiksu, jako kdyz jsem ho cetl poprvy. Vynikajici ztvarneni vynikajici predlohy, kterymu lze vycist snad jen nektery vyuzity pisne - ale to je samozrejme vec osobniho hudebniho vkusu (navic na presne tyhle pouzity pisnicky se odkazuje sam Moore, takze se neda svitit).

Východní hry (2009)

Neni tu nekdo, kdo zil nebo zije v BUlharsku? Jen by me zajimalo, jak to tam vypada doopravdy. Kazdopadne velmi pusobivej film, soucasny drama vybizejici k smichu i k placi, omilajici sice casto vyuzivany tema, presto ale vic nez jen zaloba zmatenosti postsocialistickejch zemi v novejch dobach, v nichz lidi pobihajici mezi panelakama pripominaji jen ztraceny mravence. A finalni dedikaci se dojem ze snimku jeste vic nasobi. Urcite to nebyl zamer, ale tohle me fakt prikovalo. O Christovi Christovovi se pokusim dozvedet vic.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Gilliam a jeho hracky. Kdyz je milujete, neni co resit. A plati to i pro prevedeni do digitalu. Mne spis vadi, ze treti tretine se to zacalo co do deje sypat az moc. Tak nejak bezradne, nezmyslenkovite. Proto asi nema cenu zastirat, ze vetsina hvezdicek je hlavne za umeleckej dojem.

Babylon A.D. (2008)

To byly zase plky. A pribeh z prdelionu. A pritom ta vize sama o sobe nebyla spatna a nabeh na atmosku taky usel. Mno... tak jindy.

Legie (2010)

Co dodat. Za podobny veci by se asi vazne melo zavirat. Proc si nekdo troufan na tak velky temata s natolik sirokym potencialem, kdyz nema ani penize, ani scenar, ani herce (a to Bettanyho bastim) a ani talent, kterej by to vsechno rozpohyboval? Proc misto megaspektaklu s pohlcujici mytologii muselo vzniknout tohle ultralaciny uzvaneny becko, ktery nema hlavu ani patu a krade od Romera po Terminatora? Proc to aspon nebyl poradnej a cistej zanrovej slasher? A proc ta holcina par hodin po poradu beha jak Bolt? Par hvezdicej jen za hudbu a za par akcnich scen, ktery jakz takz naseptavaly, ze by se Stewart cejtit doma aspon v tomhle zanru, kdyz uz na nic jinyho nema. Ale bez Paula Bettanyho, moc prosim, herec dobrej, akcni hrdina nulovej.

Spartakus (2010) (seriál)

Mozna guilty, ale pleasure jako remen. A cert vem ty litry krve. Tady jde hlavne o scenar. A ten je fakt velkej. P.S: - Po skonceni celyho serialu... zivotni zalezitost. Kdo to odsoudil po prvnich dvou dilech, je proste hlupak. Tohle je klenot.