Mise (1986)

Prekrasna podivana. Jen ve mne nedokazala vyvolat tolik emoci. Resp. prisla mi prilis chladna a denikovita.

Avatar (2009)

Mozna v tomhle filmu zvitezila hmota nad rozumem a forma nad obsahem. Ale stalo se tak silou, ktery se neda branit. Avatar je proste NADHERNEJ. A paralela s Titanikem je na miste. Taky to nebylo nic slozityho, spis historicka pohadka sladka jak cukrova vata... ale nadherna. A ta sama nadhera je i tady. No co vam budu povidat, malem jsem si plaknul behem sledovani i potom, ze musim z kina ven. Kouzelnej zazitek s technickym zpracovanim z 22. stoleti:o)

Transylvania (2006)

Epictejsi nez Exil, ale ne o mnoho. Bohuzel hudebne mnohem min obsahle. A ani Argentova neni (na rozdil od Birola Ünela) zadnej zazrak. Ale i tohle dilko si nese svoji atmosferu. A taky je fajn videt, ze porad jeste existujou zeme, kde jsou na tom hur nez my:o)

Exil (2004)

Hudebni stranka je pozoruhodna. Narozdil od ostatnich. ALe jistou naladu tenhle snimek skyta. A ten zaverecnej extatickej dervisskej trs jsem Lubne Azabal fakt nezavidel.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Rezisersky by to docela slo, koukatelny, ale ten pribeh je tak NEUVERITELNE moc slabej. Zdrcujici zazitek.

Proroctví (2009)

Kral atmosfery versus plytkej, okoukanej a hrozne roztristenej scenar, pripominajici obsahove epizodu z Krajnich mezi. Vysledek nemuze byt i pres genialni koukatelnost jinej nez prumernej.

2012 (2009)

Na nektery filmy se proste nechodi kvuli deji. A tady jsem na rozdil od 10.000BC aspon nemel dojem, ze me ma reziser za uplnyho dementa. Spis si Emmerich jen hraje s jednotlivejma klise pokornovy kinematografie. Destrukce sveta je pak z technickyho hlediska naprosto uchvatna.