V (2009) (seriál)

Zajimavy, zajimavy, zajimavy. I kdyz schematicky jak prase. Hlodam klavesnici, jak to bude pokracovat.

Sherlock Holmes (2009)

Esence soucasny komercni zabavy. Jen skoda tech par dejovejch nedodelku a lapsu, ktery navic nemaj zadnej efekt. Ale jinak moc fajnovej popkornovej vyplach. Kdo chce vic, pripadne klasickyho Holmese, je opet vedel jak ta jedel.

Na odstřel (2009)

A co na to koncentrovana nuda jmenem MF Dnes a ostatni tuzemsky deniky? Ne, je to fajn novinarskej thriller, napinavej a dobre se na nej kouka. Jen je proste nebetycne utazenej za vlasy. A to jen proto, ze se scenaristi rozhodli usporadat olympiadu zvratu, ktery maj divaka zatlouct do sedacek. Pravda, pozornost udrzi. Ale bohuzel s nima pada i logika a hodnovernost. Takhle to proste nechodi.

Smrt čeká všude (2008)

Pozoruhodny dilo. Sugestivni. Vyslovene vysavajici divakovu pozornost. Ale rozhodne ne revolucni, jak se tak rado pise.

Invictus: Neporažený (2009)

Jo, trocha ty basnicky licence a politicky korektnosti. Plus Eastwoodova tovarna na slzy. Navic mi ragby prijde jako jendo z nejvetsich barbarstvi sveta. Nemluve o tom, ze kloubit politicky a sportovni drama je vazne prazvlastni napad. A presto u me tenhle film sbira vysoky body. Je to zdimacka emoci a ani ja neodolal. Diky, tohle byla parada.

Lítám v tom (2009)

au, nic pro cerstvy singles. presto krasnej film.

Pevné pouto (2009)

Zajimave rozporuplny komenty. Mno. Popravde hned pri prvni snove/nebesky krajince mi nabehly vzpominky na Jak prichazeji sny. A protoze tenhle film mam tuze rad, je asi jasny, jaky stanovisko zaujmu k Poutum. Jo, tahle poetika je mi blizka, stejne jako jeji halucinacne barevny prevedeni na platno. Krasny pokoukani. A kdo chce, muze si z filmu i ledacos odnest, byt zanrove je to teda gulas jako svine a ne zcela uchopitelnej. Spis mi ale vadilo to prazvlastni tempo filmu. Hrozne dlouha expozice, pak najednou rychlej navrat k realismu, zase haluze, zvlastni vypovedi... popravde, mozna je moje tapani v tomhle snimku zapricineny tim, ze jsem necetl knihu a neco zasadniho mi tak nedochazi. Anebo je to spis chyba rezisera, kterej se utopil v jakejchsi niternejch vypovedich, misto toho, aby sledoval spis dejovou linku. Nevim. Ale se slovem kyc bych byl spis opatrnej.