Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Po třetím dílu: dialogy nemají chybu, nejlepší ty Šimíčkovy s Trojanem. Dojmy po prvním dílu: konečně seriál ze stáje České televize, kdy jsem si říkal, že nelituju peněz co do ČT strkám. Za břicho jsem se popadal :-). Bezva nápad obsadit ansámbl Dejvického divadla. Etuda Šimíčka s Trojanem byla nezapomenutelná.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pokud se divák znající předlohu povznese nad to, že nejde o filmové zprcování ale jen o film inspirovaný Hobitem, tak je to fajn film. Pro mě lepší než pokračování. Kouzelní zlobři a dýchánek na začátku.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Divák, který nečetl před příchodem do kina knihu, asi může být nadšen. Docela pěkný film. Ale není to filmové zpracování knižního Hobita. Je to film inspirovaný knížkou Hobit. Ke konci jsem poněkud trpěl. Začátek je fajn přestanu-li srovnávat s knihou - Hůrka s mihnuvším se Jacksonem a Skákající Poník, Medděd. Elfové obého pohlaví budiž, včetně Legolase, i to jsem překousl. Elfka s nákloností k trpaslíkovi, budiž, zvládl jsem to. Ale to, co Jackosn provedl s příběhem od okamžiku odjezdu trpaslíků z Jezera, mu neodpustím. Hlavu jsem si málem ukroutil.

Elysium (2013)

S trochu lepším příběhem by se mi to líbilo víc. Perfektní Shartlo Copey jako Kruger s francouzským přízvukem.

Zelená zóna (2010)

Kloubouk dolů že tenhle film vznikl. Jasně, takhle to úplně přesně nebylo, ale to podstatný tam je. Falešná záminka pro válku vnucená celému světu a podraz na íráčanech.

Podfu(c)k (2000)

Holka za pultem v sázkařské kanceláři. Neprůstřelný Tony. Boris. Postav jak na orloji. Jednoduše nářez.

Všemocný (2011)

Bezva nápad. Perfektní RdN.