Válka světů (2005)

Kdosi to tu zhodnotil jako emocionálně chladné. Ale ne, není to tak. Emocí je tam dost. Třeba scéna pod kopcem během útoku, kde se otec musí rozhodnout komu dát přednost. Takhle nějak jsem si představoval tripody když jsem četl Wellse. A pointa taky odpovídá.

...a bude hůř (2007)

Souhlas s Ivanem Svitákem (viz první ohlas nad knihou nahoře v obsahu). Avšak není to pozoruhodné, ale politováníhodné.

Bouřlivá zima (2012)

Viděno v Artu 3. 3. 14. Na to, že všechny dialogy byly improvizací (jak tvrdil Salah Halafy v kině), tak film pro mě dopadl dobře. Je to pohled na události lednových dní 2011 očima lidí z novinářské branže. Není to film o tom, co to byla egyptská revoluce.

Gravitace (2013)

Pro mě fajnové sci-fi, kde si vystačili dva herci. Pro srovnání Jára Cimrman potřeboval pro Naše furianty herce tři. Klobouk dolů pane Cuaróne.

Dál nic (2014)

Klobouk dolů, že se panu Bystřičanovi podařilo během těch let sebrat tolik materiálu a udělat z toho takovýhle biják. Trochu mi vadilo, jaký prostor věnoval panu Patrikovi na úkor místních občanů a pohledu těch, co se dálnici snaží postavit. Na druhou stranu aspoň se mu podařilo toho, abych citoval, blbce z Brna pěkně vykreslit.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Dojmy po 3. dílu - paráda, hodnotím vysoce kvůli pěknému obsazení a tomu, že se řeší případy inspirované skutečnými zločiny. A ještě jsem neviděl českou kriminálku s tak dobrými diaology policajtů.

Legenda Korry (2012) (seriál)

Dojmy po sérii Amonem: tak např. zdatný záporák, technické vynálezy, Korra chvílemi super hrdina a chvílemi obyčejná holka co potřebuje utěšit nebo povzbudit. Nemůžu hodnotit jinak.

Lovci hlav (2011)

Začnu od konce, pointa pilovali tak, až pro mě závěr překombinovali. Jinak jízda od začátku do konce a Akslovi Hyniemu tu jeho proměnu uvěříte.

Riddick (2013)

Než přiletí první loď tak to pěkně odsýpalo a líbilo se mi to. Potom se to trochu zadrhlo, jak to sklouzlo ke schématu z prvího dílu.

Černá sobota (1960)

Slušná detektivka. Po zkušenostech s českou prohibicí 2012 ještě zajímavější. Dobře obsazeno a zahráno, jak to u našich starších filmů bývá.