Zmizelá (2014)

Film jsem viděl neznaje předlohu. Další fincherovská úchylnost, podobně mě zcela minulo jeho Sedm. Příliš dlouhé. Oceňuji RP, která byla skvělá.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Smekám před PJ, že měl koule tenhle námět zfilmovat. Povedlo se mu to. Posledním dílem si u mne vyžehlil to, co jsem mu v předchozích dvou dílech vyčítal. V tomhle díle jsem zkrátka našel všechno, co mi kdysi utkvělo v hlavě při četbě předlohy. A ty drobnosti, které leckomu vadí, např. elfka a trpaslík, chuj s tím, nevadili mi. Legolas běžící po padajících kamenech, vem to čert, vždyť umí běhat po sněhu a neboří se, viz Společenstvo prstenu. MF jako Bilbo skvělý. Díky.

96 hodin: Odplata (2012)

Tož kdyby nebylo Maggie a Liama, tak se na to vůbec nedá dívat. Scénáristo už to nehul.

Drive (2011)

Když odhlédnu od pro mě zbytečné brutality a slaboduchého příběhu tak se na to moc dobře koukalo. Výborná kamera.

Signál (2012)

Takovou cypovinu jsem už dlouho neviděl. Skvěle obsazeno, Roden, Josefíková, Lichý, atd., tím ale pozitiva končí. Pohádka o tom, jak dva usmrkanci bez práce ke koláčům přišli a jak to bylo dál.

Tři bratři (2014)

Udělat ze tří dětských minioper dua Svěrák - Uhlíř celovečerák, kde pohádky propojuje příběh o třech bratřích, to chce koule. V podstatě je to recyklát :-) Ale drží pohromadě a je fajn. Obsazení se povedlo.

Liza (1972)

Vzdal jsem to, když si nasadila obojek a jala se nosit klacek. Jedna * za Marcela a Catherine.

Wolverine (2013)

Dobrý příběh o Rosomákovi. Chvílemi jsem měl pocit, že scény na sebe nenavazují, jako by to dodatečně přestřihávali nebo přetáčeli (např. začátek honičky po pohřbu). Vtipnou scénu z Nagasaki pěkně shrnul verbal, viz jeho komentář. Další vtipná scéna je na střeše vlaku. Pro srovnání jsem si vzpomněl na Conneryho jak se pohybuje na skutečném jedoucím vlaku v První velké vlakové loupěži.

Mlha (2007)

Konec dobrý všechno dobré. Bez toho závěru by to nebylo ono. Neznaje předlohy jsem spokojen. Bezvadná Marcia Gay Harden.